Ghiocei de Martei-Aprilie 2009***226***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Neata!!
Maia doarme inca in zgomote de bormasini si ciocane , iar eu sunt treaza de la ora 8 de cand au inceput astia de deasupra sa lucreze, e un zgomot infernal, nu pot sa-mi dau seama cum poate dormi pitica in zgomotul asta, asta apropo de ce ziceati ieri cu lucrarilile din bloc , bine macar ca am putut sa ma inteleg cu ei si intre 14-17 nu lucreaza .

Pisik si celelalte fete , este atat de frustrant cand iti vezi puiul ca nu mananca , eu am trait-o pe pielea mea pana spre 1 an cand la fel facea si Maia, dar de cand a inceput sa faca miscare mai multa a inceput sa si manance, nu extraordinar de mult cntitativ dar foarte divesrsificat, adica aproape orice mai putin ficatelul, dar pe care nu ma stresez sa il dau ca nici mie nu-mi place, ei si de cand a inceput cu adevarat sa manance imi si ia in greutate si lungime ca fat-frumos , in 2 luni a pus cam 700g ceea ce e fff mult pt. noi, acum are 9500 si 76cm. Poate incercati sa le dati alimentele separat la noi asa functionaeza, adica carnea eu nu o mai amestec in ciorba sau piureuri, o mananca asa separat bucatele, si am vazut ca ii palce mult si poate incercati si metaoda recompensei asta daca stiti voi ca au o slabiciune pt. ceva si inteleg, zic si eu poate merge .

V-am pupat, sa aveti o zi usoara, ma duc sa vad daca s-a trezit somnorici .

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Petrecere 1 an Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

A mi-am adus aminte... Dodo unde esti??? Intra sa te votam ca eu nu stiu pe unde sa caut sa votez si azi .

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Petrecere 1 an Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

neatza


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Neata fetelor,

multumesc pentru incurajari, trebuie sa merg mai departe, dupa cum am zis imi caut motivatii singura, vad dezastrele din tara (si nu numai) si imi mai trece din suparare, incerc sa-l fac pe stefan cat mai fericit iar cand vine tati acasa o sa uitam pt. 2-3 luni de suparare apoi o luam de la capat.
Pisik, as pleca si maine dar am avut proasta inspiratie sa ne cumparam apart.si avem rate pt. inca 18 ani... sa plec si sa las aci totul ? sa plec fara bani (ca nu avem pusi la saltea nik)? Sa incerc sa vand? cred ca abia as achita creditul pt.ca nu cumpara nimeni...

Vorbiti de faptul ca nu mananca copii, ma inscriu si eu la copii nemancaciosi desi Stefan manca de toate, acum scoate tot din gura si arunca pe masa, jos... il tin un pic mai flamand si asa mai infuleca cate ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

anaan - e cu adevarat groaznic cand tragediile se petrec atat de aproape de noi

simplyana - sa stii ca nu am gasit unul asa ca in poza dar am gasit ceva asemanator. sper sa fie aprobat si asta chiar daca nu e asa frumos

ramona - ooof. cred ca e groaznic, dar cred ca e mai greu pt tine fara el decat pt copil. deocamdata pt el e ushor pt ca isi muta gandul f repede daca are activitati placute. nu te mai simti vinovata fata de copil, si nu iti mai face procese de constiinta. in primul rand trebuie tu sa fi impacata cu decizia ta ca sa nu transmiti copilului sentimente negative. ok? pt el trebuie sa fi puternica.

pisik - sa stii ca de soame nu moare. stiu ca e greu sa nu iti manance copilul, dar tu stii f bine ca e doar o perioada


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Mai fetelor, Maia mea inca doarme de aseara de la 10 jumate fara nici o trezire, i-am dat dimineata pe la 7 laptele mai mult in somn si nu s-a trezit pana acum. Am fost am controlat-o daca e ok si pare in regula. Vedeti cum suntem noi mamele, cand nu doarme de ce nu doarme cand doarme prea mult oare a patit ceva ?

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Petrecere 1 an Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

pisigri - al meu cand scuipa inseamna ca ori nu mai vrea sa manace pt ca s-a saturat, ori nu ii e foame deloc. asa ca atunci ii dau drumul la joaca. cum ii face sa inteleaga ca nu ne place ce fac? eu zic ca deocamdata nu putem decat sa le spunem ca nu ne place, sa schimbam mimica, si sunt convinsa ca in curand o sa inteleaga. eu una am incredere ca e berbec si berbecilor nu le place sa ii supere pe cei dragi.
pana acum am observat ca daca ma ambalez si am o reactie puternica face mai abitir prostia respectiva. de exemplu, daca se urca pe masa de la televizor si eu sar ca arsa:"nu, da-te jos...bla bla bla" se urca de o mie de ori doar ca sa ma vada alergand la el. daca in schimb cand il vad sus ma fac ca nu il vad intr-un minut se da singur jos si nici ca se mai urca


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

woooow dar ce ati facut? ati dus-o la discoteca ieri>?

Citat:
citat din mesajul lui saby

Mai fetelor, Maia mea inca doarme de aseara de la 10 jumate fara nici o trezire, i-am dat dimineata pe la 7 laptele mai mult in somn si nu s-a trezit pana acum. Am fost am controlat-o daca e ok si pare in regula. Vedeti cum suntem noi mamele, cand nu doarme de ce nu doarme cand doarme prea mult oare a patit ceva ?

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Petrecere 1 an Maia




25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

woooow dar ce ati facut? ati dus-o la discoteca ieri>?
Citat:
citat din mesajul lui saby

Mai fetelor, Maia mea inca doarme de aseara de la 10 jumate fara nici o trezire, i-am dat dimineata pe la 7 laptele mai mult in somn si nu s-a trezit pana acum. Am fost am controlat-o daca e ok si pare in regula. Vedeti cum suntem noi mamele, cand nu doarme de ce nu doarme cand doarme prea mult oare a patit ceva ?

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Petrecere 1 an Maia




25 martie 2009


nu, asi vrea eu, oricum acum s-a trezit, ne pregatim sa iesim afara, ca azi cred ca ne cam sare somnul de pranz

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Petrecere 1 an Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

BUna fetele. Cum stam cu vremea in tara?
La noi au inceput din nou caldurile arzatoare. Dar arde asa de tare soare ca parca, parca vad ca o sa inceapa ploaia.

Miha, Rare a luat foarte putin soare, de fapt, cam cat am prins si eu caci ne-am dat cu un kil de crema 50. Dar se vede pe fata ca l-a vazut soarele. L-am lasat la soare poate, poate o avea vreun rezultat marea, apa, soarele si mersul independent. Pana acum...nika.
Si pentru ca ramasesem datoare Ilincai...Da, as innebuni sa stiu ca pana la 1 an jumate nu merge copchilu, desi se pare ca asta ma asteapta. Nu vrea in ruptul capului sa meraga. Pana acum doar il tineam eu de spate (de fapt, ciupeam putin tricoul) si el mergea foarte sigur si lejer de ziceam ca acu isi da drumul singur. Ei, ce credeti ca face mocofanul...Cand vede ca ii dau drumul la maini se lasa pe spate sa simta mana in spate...Asa DA puturos si fricos. Daca nu simte mana in spate se aseaza in fund si gata mersul.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput