Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri22

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Dananagie-eu repet,arati foarte bine nu ai nevoie de nici o dieta.cum a fost la ziua fetitei?noi nu plecam nicaieri vara aceasta.asteptam muasafiri din departari. ne balacim toata ziulica aici in piscinuta noastra cand este cald..eventual vom mai merge la zoo in viena si in prater la parcul de distractii si pe aici prin imprejurimi,.cam atat vara aceasta.voi?

Ninia-cum esti?

Minunea noastra mult asteptata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Eu nu ma mai pot concentra sa scriu pe forum decat daca e ceva musai urgent. Peste mai putin de o saptamana plecam intr-o scurta vacantza la mare si nu mai am rabdare


Mami de (28.10.2008) si bb2 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

La multi ani tuturor ce isi serbeaza astazi ziua onomastica!!!


Visul nostru

Concediu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna seara,

ALINUSHCA ce frumos!! Sa va simtiti bine. Asa si eu anul trecut cand am fost la mare aveam burtik de 22-23 sapt. A fost foarteeeeeeee frumos. Distractie placuta si drum bun.

MICHELLE din poze par ca-s ok.Dar nu-s mai.Serios.Am o burta nasoala.Niste solduri de nu reusesc sa ma uit in oglinda. Si un funddd.Offff

NINIA iti zic multumesc. Ca azi e ziua lui Alin ca-l chiama si Pavel.




Mami de Alessio Michele(2 ani si 1 luna) si Mattia Gabriel(8 luni)

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Buna dimineata doamnelor!

Dana, la multi ani pentru Alin! Si mai lasa draguta kg in pace! Ca nu esti deloc!

Alinushca si eu sunt nerabdatoare pana la concediu...mai am un picut si gata!!!!

Visul nostru

Concediu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

NINIA unde plecati?




Mami de Alessio Michele(2 ani si 1 luna) si Mattia Gabriel(8 luni)

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Dana, inca nu stim sigur. Stim doar ca o parte facem in Romania (nu stim exact unde) iar cateva zile mergem la Londra.

Visul nostru

Concediu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

cred ca am ramas complet fara lapte. el mai sta inca la san asa o data de 2 ori pe zi dar am incercat sa mulg dupa el si nu am reusit sa scot nimic. vroiam sa alaptez in tandem. oare o sa mai vrea lapte cand o sa revina ?... nu eram nici unul gata de intarcare.


Mami de (28.10.2008) si bb2 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna dimineata,

Ce faceti fetelor?

NINIA ce frumos ca va duceti si la Londra. De mult , de pe vremea cand nu era scoasa viza la romani, de pe atunci visam sa merg si eu la Londra. Abia astept impresii.

ALINUSHCA nereusind sa alaptez habar nu am ce sa-ti zic. Stiu ca daca bb se intarca nu se mai intoarce la san. Tu daca vrei pe urma sa-i dai din laptele tau poti sa te storci si sa-i dai in bibe.Asa facea nasa mea.

Noi, adica eu, am descoperit de ce copiii mei nu dorm noaptea. De cald!!!!!!!. 2 nopti la rand am lasat toataaaaa noaptea deschis aerul conditionat si copiii mei s-au trezit in prima noapte abia la 3,00 iar azi noapte Mattia la 2,30 si la 5,45!!Iar Alessio la 0,30 si la 5,45!!Da, da la 5,45 s-au trezit amandoi ca fugeam dintr-o cam in alta sa le dau laptele.Cam naspa cand se trezesc amandoi odata.Cam atat.
Wknd placut.




Mami de Alessio Michele(2 ani si 1 luna) si Mattia Gabriel(8 luni)

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

Buna,
nici nu mai stiu de cand nu am scris, probabil dinainte de botezul lui Vladut.De citit va citesc noaptea dupa ce-l culc pe Vlad si nu mai am putere sa scriu.
Noi suntem bine, am facut vaccinul de 6 luni, crestem si suntem cuminti de cand am scapat de colici (cam pe la 11 saptamani).Preferatul lui Vladut este tata, iar seara cand vine sotul de la munca numai la el sta, plange si daca-l lasa sa mearga la baie, iar ieri a spus prima data "tata".Sotului nu-i venea sa creada, dar azi a spus iar cand era cu el.E topit de fericire.
Facem in continuare kinetoterapie pentru problema de la gat, multumesc mult fetelor(liana, Bubulina ) care m-au ajutat sa gasesc un kinetoterapeut care sa vina acasa.
Sa nu radeti de mine, dar deja ma gandesc la bebe2Vlad e asa de cuminte, vesel, sanatos, jucaus ca as vrea 10 ca el.


Cristina,fericita de bebe luptator Vlad-Stefan

Atat sunt de mare


Mergi la inceput