Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri22

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

merci mult alinushca, asa zice si medicul meu ca bebe ia tot ce are nevoie, problema e ca eu sint epuizata apoi, ptr ca personal nu ma ingrijorez de kg, cu cit mai putine cu atit mai bine in cazul meu, ca nu am pierdut cele 20 kg in plus adunate cu celelalte 3 sarcini.....nu mai stiu daca te-am felicitat ptr baietel! sarcina usoara in continuare si tie! te pup

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004 si de (DPN 28/09/2010) POZE NOI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
sfaturi alaptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna seara,

FLAVIA am zis ca-ti raspund pe F si nu am reusit. Oricum tineam sa-ti spun despre ce mi-ai scris...ca si eu mi-am dorit totdeauna 3 copii. Dar acum dupa Alessio care a fost un copil destul de plangacios si foarte dificil si Mattia care l-am avut la scurt timp , deci diferenta de varsta dintre ei e destul de mica....sunt tare epuizata. Acum ca acum...eu ma opresc aici. Nu as mai reusi sa fac fata unei alte sarcini. Poate peste ani si aniiii voi gandi altfel, dar acum din pacate gandesc asa. Oricum, modul in care tu vorbesti despre aceasta sarcina, iti lasa un gust foarte dulce. Mai ai asa putin. Sa dea Domnul sa fie bine. Iar tu mamico sa ai grija de tine.Am vazut pozele nu stiu daca ti-am mai spus.Tareeee frumoaseee.O familie frummoasa sunteti. Sa va binecuvanteze D-zeu si sa va aiba in grija.

ALINUSHCA asa se gandea si pediatra mea. Dar vezi, de ieri dupa amiaza febra s-a oprit.Dar nu a aparut nimic altceva. Mai ramane sa vedem ce-i cu urinocultura. Si daca si asta e negativ.....nu stiu ce a fost. Ca dintii nu dau semn sa iasa...deci nu-mi explic. Si a avut febra pana la 39°C. Sa-mi menajezi spatele? E imposibil Alina cu un copil de 8 luni care tocmai acum necesita multa atentie si prezenta. Ca el acum a inceput sa vrea sa mearga, sa agate, etc.etc. Deci efectiv, nu stiu ce sa fac. Azi am zis ca mmor....saream in magazin de ziceai ca-mi baga cineva ceva in fund.Scuzati comparatia sar nu mai stiu ce sa fac. Am asa niste intepaturi cateodata de efectiv imi vine sa lesin...transpir toata. Oricum sapt viitoare ma duc din nou la doctorita....Cu ciclul nu stiu ma ce sa zic...deci continuu sa am hartia roz dupa ce ma sterg. Si pe tampon nimic. Maine tre' sa sun sa ma programez la doctorita.Sper sa-mi dea astia programare rapid....sunt si preocupata.....

De poimaine incep si eu dieta daneza. Vom vedea ce iese. am sa tin cu dintii de ea. Sper sa si reusesc. Nu mi se pare oricum asa de drastica. Se mananca multa carne, fructe, legume.

Unde mai mergeti in vacanta?





S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)
A doua minune din viata mea: MATTIA GABRIEL! (21/10/2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Pepsi, felicitari pt bb3 baiat, ca nu am apucat sa te felicit
Sunteti foarte frumosi cu totii Iti doresc o sarcina usoara si la termen si multa, multa sanatate

Danangie, nu la daneza vei pica din picioare, ascult-o pe baba, te vei chinui crunt 2 saptamani si-ti vei pierde mintile este infometare curata si nu vei avea un gram de energie si tu nu poti sta nemancata cu 2 copii langa tine Mai bine alege un disociat, unde sa poti manca atunci cand simti nevoia si sa nu ai restrictii la cantitate. Zic si io, nu ma`njura .

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Neata buna fetelor!

Dana, am citit ca vrei sa incepi o dieta...eu iti recomand Dieta South beach. cauta pe net detaliile. Sefa mea a slabit f bine cu aceasta dieta si nu este deloc aspra. Multa bafta !

Eu am slabit 6 kg...fara sa fac nimic.

Visul nostru

Concediu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Ninia-of imi pare rau ca nu a fost sa fie luna aceasta.ma bucur sa te vad optimista.ai sa vezi ca in curand vei intra si ne vei spune ca nu au mai venit uratii.astept cu nerabdare acea zi cand voi intra aici si voi citi aceasta veste minunata cum ca esti graviduta.Doamne ajuta sa se intample cat mai curand!hai ca stiu eu cum ai dat cele 6 kg jos

Danangie-imi pare rau sa aud ca Mattia a avut febra atatea zile si ca si tu esti bolnavioara si trebuie sa faci injectii dureroase.eu zic ca nu ai nevoie de nici o dieta pentru ca arati foarte bine ,te.am vazut in poze.Si cu timpul asa este este foarte scurt.Si eu mi.,am dorit si imi doresc in continuare sa am trei copilasi,sper din suflet sa ma ajute Dumnezeu sa ii am.

Flavia-ma bucur mult ca nu iti mai este atat de rau.am vazut pozele ,sunteti o familie foarte frumoasa.ce au crescut baietii parca nu imi vine sa cred.iar tu ai ramas o frumoasa si o zambareata!sarcina usoara in continuare!esti o curajoasa sa stii!

Alinushca-ce bine ca nu ti s-a mai intarit burtica!te cred ca nu mai ai rabdare dar hai ca ai ajuns la jumatate si timpul trece destul de repede.sarcina usoara in continuare!

Chantal-continui sa intreb de tine...cine stie poate intr-o zi ai sa intrii si ai sa vezi mesajul.mi.e dor de tine si as vrea sa intrii sa ne mai spui cum esti!

Remaliss-ce mai faci?cum te simti?

Mamagiuliei-aici erai deja imi faceam griji ca nu te.,am mai vazut scriind aici.eu nu am incredere in nic o dieta,asta pt ca nu am tinut niciodata dar din auzite stiu ca nu sunt bune,ca dupa ce te lasi de ele pui kilogramele la loc.eu nu stiu cum am slabit pt ca mananc destul de multisor iar dulce nu lipseste zilnic,probabil datorita scarilor interioare de la casa pe care fug zilnic sus jos sus jos si nu stau o clipa locului.tu ce mai faci?ce face printesa frumoasa?

Pup toate fetele

Minunea noastra mult asteptata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si eu vreau sa stiu ce mai face Crissa si bebicu ???
N-a mai scris de foarte mult timp.

Michelle, multam de intrebare, stem bine, ochii aia mari si albstrii de Lucas

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna ziua fetelor,

DARIA nu te injur, nu am de ce. Mie sincer nu mi se pare drastica dieta. Asta si ptr ca noi din obisnuinta mancam foarte putin. Adica, niciodata nu am mancat 2 feluri la masa. Si cantitativ...ca vrabiutele.Dar cum am mai zis: din obisnuinta. Uite acum ceva zile in urma au fost la mine sora , cumnatul, mama.Din OBISNUINTA le-am in farfurie mancare putina. Si asa am observat eu ca noi mancam putin.Ca al meu cumnat...se mai uita daca mai este ceva de mancare. E drept ca mi-a venit sa intru in pamant de rusine, dar chiar daca lor le pregateam ceva mai mult, eu cu Alin tot ca vrabiutele mancam. Si noi am mai facut o dieta care pot sa zic ca era mult mai drastica (,) ca asta.Dar nu am suferit foamea. Deci, sper sa ma descurc.Daca nu reusesc, ma opresc dupa o sapt. Eu nu e ca vreau sa slbaesc 20 de kile.M-as super multumi si cu 6 , 7 kile. Alin e mai problematic, deoarece el chiar are de dat 20 de kile jos.

MICHELLE sa te ajute D-zeu sa iti realizezi visul de a avea 3 copii. Cam pe cand al doilea?

Salut pe toate fetele, ma duc sa fac o ciorba de pui.



S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)
A doua minune din viata mea: MATTIA GABRIEL! (21/10/2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

DARIA cred ca pana la urma ai dreptate........deja ametesc de foame. Banuiesc ca atunci cand am facut dieta nu eram in halul asta obosita......si cred ca de asta am rezistat....



S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)
A doua minune din viata mea: MATTIA GABRIEL! (21/10/2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

NINIA am citit putin despre dieta aia.Eu nu o pot face ptr ca se mananca intre mese: gustarele. Si eu nu am timp de aceste gustari dintre mese.Nu am cand sa le prepar ca eu la oar aceea sunt pe afara.Eh...deocamdata vad cum merge asta. Tu poate ai slabit din cauza stresului.



S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)
A doua minune din viata mea: MATTIA GABRIEL! (21/10/2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Ce faceti fetelor? Pe unde sunteti? Eu astept sa se trezeasca piticii si plecam la ziua unei fetite.
Aici e soare si cald. La voi?
Cum deja mai intrebam, voi plecati undeva vara asta?

Wknd placut!




Mami de Alessio Michele(2 ani si 1 luna) si Mattia Gabriel(8 luni)

Pozici cu noi

Mergi la inceput