Fulgusori de nov.dec2009 si vara torida(76*)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

va urez o zi buna si va las ceva care sa va insenineze ziua:





Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

'neata fetelor!


ma rog...nu stiu cat de dimineata este...dar noi deja am fost o tura pe afara...si deja murim de cald...

Am fost plecati...pe aici...as fi vrut eu Canada...deocamdata vise nene, vise... dar sper sa ajung si pe acolo cat de curand

Si noi ne confruntam cu caldura asta ingrozitoare...si Flavius e plin de bubite....ce sa fac???? Noi la et 4 e crima si pedeapsa.. pe cuvant!!!
Azi-noapte am vrut sa merg sa dorm la Flavius in camera...simteam ca ma coc...si sa ramana sotul cu copilul...si nu m-a lasat sotul...mi-a zis ca am jurat " sa stam impreuna la bine si la greu"...asa ca el nu doarme fara mine decat daca suntem in orase diferite....dar mi-a cedat locul de langa geam si mi-am pus si ventilatorul pe mine....ca nu mai puteam..

In rest...Flavius a invatat cum sa dea muzica tare...deja umbla la electronice, stie sa inchida si sa deschida multe lucruri...


revin imediat!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelix spune:

Bun regasit si de la noi
MUUURIM de cald!
Daniel nu mai vrea sa pape laptic(lp) decat foarte putin..ce ma fac?
si cred ca a scazut in greutate..oare de la canicula/dintisori?
Ai vostri-ii cum se prezinta?
Avem 2 dintisori in dezvoltare si cred ca vin si urmatori cat de curand..seara este foarte marait si cu toata manutza in guritza
si revin cand pot..fara suparare...DA?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2009 spune:

'neata si de la noi!!!

@Lady: ma bucur ca totul este ok,
Chiar mi-ai inseninat ziua cu melodia ce ai pus! Nu am reusit insa sa vad pozele cu papusica ta.
@Lorelix: bea cumva alte lichide in afara de laptic? ca atunci n-ar fi chiar asa problema mare temporar.

_
Don't feed the trolls!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelix spune:

@Lorelix: bea cumva alte lichide in afara de laptic? ca atunci n-ar fi chiar asa problema mare temporar.

Shine, bea doar apa..niciun alt lichid:(:(:(!
O sa-l monitorizez mai atent..cred ca-i de vina si CALDURA

POZE NOI, VA INVITAM SA LE VIZIONATI!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelix spune:

Am gasit ceva interesant: Sa presupunem ca bebelusul are 5 000 de grame. Numarul format din primele trei cifre (500) se aduna cu 250. Suma obtinuta astfel este 750. Aceasta reprezinta, in grame, portia de hrana pentru o singura zi, si trebuie impartita la numarul de mese necesar bebelusului. Spre exemplu, la o varsta de 3-4 luni, numarul de mese zilnice este 5. Asadar, 750 g impartit la 5 mese pe zi, inseamna 150 de grame la fiecare masa. Cum fiecare copil are un ritm propriu de digerare, intervalul dintre mese poate sa nu fie acelasi, iar cantitatea de lapte consumata la o masa poate varia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorelix

@Lorelix: bea cumva alte lichide in afara de laptic? ca atunci n-ar fi chiar asa problema mare temporar.

Shine, bea doar apa..niciun alt lichid:(:(:(!
O sa-l monitorizez mai atent..cred ca-i de vina si CALDURA

POZE NOI, VA INVITAM SA LE VIZIONATI!


LORELIX
de Daniel-Matei
sa fie SANATOS!

Minunea mea: Daniel-Matei nascut pe 13 nov 2009
''Era-i partea ce lipsea din viata mea,acum esti mai presus ca viata mea...''




Cam pana la un an, ar avea nevoie cam de 400-500 ml de lichid pe zi. Ideal este laptic, dar poate sa fie partial si apa, ceai de fructe sau de plante neindulcit. Vezi sa aiba scaunele constante in continuare, si ca si aspect tot suficient de moale (deci nu constipat!) La febra, constipatie sau diaree este nevoie de mai mult lichid. Incearca tot timpul sa-i oferi sticla, chiar daca nu bea mult, si cateva inghitituri ajuta de multe ori.
Daca cumva observi ca incepe sa se constipe dai cu intentie un pic de ceiuc de fenicul, sa-l mai ajute.

_
Don't feed the trolls!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

camy, stiu ca tu ai comandat pt Flavius niste jucarii din Anglia... imi spui si mie site-ul- ce am gasit eu nu livreaza in RO

ma tenteaza un antemergator cum aveai tu si un exersaucer(acum am aflat si eu de"jucaria" asta )

mersi

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii


botez si altele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35

camy, stiu ca tu ai comandat pt Flavius niste jucarii din Anglia... imi spui si mie site-ul- ce am gasit eu nu livreaza in RO

ma tenteaza un antemergator cum aveai tu si un exersaucer(acum am aflat si eu de"jucaria" asta )

mersi

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii


botez si altele


eu le-am luat de la o tipa de acolo...nu de pe vreun site... (ea le-a avut la fetita ei)...si apoi le-am cumparat eu...sunt practic noi...
caci altfel este foaret scump..
Ideal ar fi sa gasesti pe cineva care sa-ti cumpere si sa-ti trimita p[rin cineva..ca altfel..te rupe de bani....


Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryss_oana spune:

Buna seara fetele!!
Imi pare rau ca e canicula la voi,la noi e tocmai bine.Am citit la un subiect niste idei de a combate calduura:folie de aluminiu in geam,cearceaf ud pus pe culme in balcon,un recipient cu gheata pus in fata ventilatorului,mai spunea cineva de niste jalozele speciale.
Lady,mie imi place "gura ta mare"...cu copii,asa e,numai Dumnezeu stie ce le rezerva viitorul.Fetita ta e bine pazita cu o mama "gaborita" si un tata "gabor" ,n-are nimeni curaj sa-i faca cevaEu pana sa raman insarcinata si sa nasc,imi doream sa ma fi nascut baiat,apoi de cand am simtit primii fluturasi in burtica si cand mi-am tinut comoara in brate ii multumesc zilnic lui Dumnezeu ca m-a facut femeie,daca eram baiat nu mai aveam parte de asa minuni
Lorelix,felicitari pentru dintisori si puiul meu era marait rau la primii doi,nu prea manca,se irita la fundulet si la gurita,iar in ziua cand au spart a avut scaun de 4 ori mai moale decat deobiceiPe noi ne-a ajutat gelul pentru dintisori(acum nu mai are efect).
Camy e mare rau FlviusFELICITARIII

Mergi la inceput