Prietene la bine si la greu - 23

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

hop si io asa olecuta..am o stare de lehamite de nedescris, nici un chef de nik.. topita de calduri..
Rechinila a trecut cu bine de noapte, nu a mai facut febra, doar ca s-a frichinit dupa 3 noaptea de numa..
Am mutat plimbarea de dimineata la ora 9, cand si atunci e super cald, deci s-a dus si tihna mea de dimineata, cand mai stateam pe forumache.

Va pupacesc pe toate de nu va vedeti!

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Ieri a fost mama la dr ca sa vada daca ii mai face o operatie sau nu. Dr i-a recoltat din locul unde nu se inchide operatia (dar foarte adanc, ca sa ia o proba necontaminata de praf, transpiratie) si a trimis-o pe sora-mea la nevasta lui, care e microbioloaga. Ideea dr-ului era sa-i mai faca o cura de antibiotic si daca tot nu rusea s ase inchida, ii mai facea o operatie. Stiti ce are? Stafilococ auriu. Scarba asta, care se pare ca e foarte prezenta in spitalelele din Romania, nu lasa operatia sa se inchida. Deci, era pe cale sa mai faca o oparatie, sa-i scoata osul si cand colo... Cred ca nu-i va mai face o opartie ca nu-i vad sensul, dar sa vedem cum scapama de scraba asta. Acum, ii face antibiograma, ca sa vada la ce cedeaza. Daca, nu ma insel, parca si soprana aia, tot stafilococul asta l-a avut.
Chiar daca sunt pe langa subiect, am tinut sa stiti si voi ce avem in spitalele din Romania.

Poze noi cu Pinky de la 5 luni (nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/my_videos" target="_blank">Filmulete cu Pinky

Botezul Cezarei - poze

www.youtube.com/watch?v=QuT8Cn9C5jg " target="_blank">Botezul Cezarei - filmulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

DANKUTZA o varianta FOARTE BUNA pt a trata stafilococul si ce mai are mama ta este tratamentul homeopatic. Si voi aveti un homeopat bun in Bucuresti. Antibioticele repetate nu fac decat sa ii slabeasca si mai mult sistemul imunitar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

profit ca a adormit puiu' si stau putin prin zona...

Monis am ajuns sa zic si eu ca era mai bine asta-iarna;de cand cu caldura asta ,doarme f.greu in casa ..azi,par exemple, a motait dimineata si de atunci pauza,era tare marait si din cauza dintilor si de oboseala..acu doarme de vreo juma de ora..
Ce bine papa Iuli!!!

ionela si mie imi place vara..o ador!!;dar,parca e prea cald totusi...dac-as avea casa cu piscina ,probabil nu as resimti asa acut caldura

Licurici bine ca ati scapat de febra!!


abia astept sa termin cu sesiunea,ca apoi ne mobilizam si mergem la ai mei la casuta si ,poate si pe la socri putin..sper sa fie mai bine,dpv al caldurii..in apartament,e horroor de cald!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

scz ,fetele..am omis sa felicit sarbatoritii zilei de azi ...la multi ani ,fulgusori !! Sa fiti sanatosi si iubiti!!

P.S la multi ani si celor care s-au serbat zilele trecute si celor care se vor serba in w-e!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

MIANY bafta la examene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Aoleu Dankutza ce povestesti tu acolo..brr ..Deci stafilococul auriu e prezent peste tot Sper sa gaseasca un tratament bun si sa scape mama ta de operatie

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Salut tuturor!

Va multumesc pt comentariile de la poze, ati scris foarte frumos. Normal, de la atatea laude, m-am alaturat si eu lui Coque si sunt incercata acum de o mandrie extatica, parca

Pe repede inainte:

si Ana transpira, chiar mult. Are deseori talpile umede, sper sa nu ramana transpiracioasa. Eu nu cred ca are a face cu ceva carente, desi am auzit ca transpiratie=lipsa de calciu. Dar nu am reusit sa imi imaginez o explicatie, asa ca nu cred si basta.

Flavours, de ieri seara am introdus si eu baita cu mai putin sapun, multumim de articol.

Licurici, e mai bine rechinasa dupa vaccin?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Lavi, ma bucur ca te-am revazut pe forum! Bravo lui Rares pt dintisorii frati.

Cory, Ali, , Miany, bafta cu lucrarea, lui Teo bravo ca e mancacioasa si o face pe mami Dia ultramegamultumita. Si ce de aniversari de casatorii, sa fiti fericite multi, multi ani de acum incolo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

dankutza stafilococul auriu e de multe feluri si in afara de asta e posibil sa fie afectata doar operatia la suprafata si sa nu-l aiba in sange, atunci se trateaza local cu antibiotic, sau e posibil sa fi intrat in sange (cum l-am avut eu) si atunci se scapa foarte greu de el. multa sanatate mamei tale

de scump Maria 13.12.2009

pozici

Mergi la inceput