Prietene la bine si la greu - 19

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

Bei nush cum se face ca si pe mine ma doare capul tare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

si pe mine m-a durut, trecut cu paracetamol

noapte buna

Raluca, mamica de Remus Andrei(8 nov '09)
Poze BUBU
asa creste Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Monis, aparatoiul a fost 420 de lei. Asa e mai peste tot. L-am mai gasit intr-un singur loc cu 390, insa am asteptam sa-mi confirme comanda vreo 3 zile, apoi cand am sunat...fix - nu a raspuns nimeni, mobil - inchis, contact mess offline...asa ca m-am reorientat.
(e clar cu fructele, probabil ca nu trebuie combinate cu..de exemplu...iaurt sau branza. Si atunci, iar ma intreb ca proasta...de ce fac producatorii astia iaurturi cu fructe? Oare ei nu au niste "montiniaci" din astia prin companii, care sa le spuna "fratilor, ie gresite combinatiile"....si evident sa ma intreb, iar...daca Rares nu papa iaurtul gol....cu ce sa il combin? (oare biscuitii aia fara gluten or fi ok?)

Nu ma mai tin ochii...am bagat o portie de MBS, reteta adaptata de hazband si preparata exclusiv de el ....am rezolvat copilu'.....asa ca, inainte de a-nchide sandramaua, va zic doar atat..ca sa nu uit....cand aflati ceva de BON JOVI...ca ar veni in Ro....si peste 10 ani dca aflati....si eu nu am aflat inca...va rog sa-mi spuneti musai....ca io las tot ...si vin si la Simleu Silvaniei daca tine concertu' acolo (da' poate totusi vine in Bucuresti )

pup, NB fete

_
Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lalu_79 spune:

Buna seara

Multumim tare mult pentru urari, va servim cu cate o felie de tort
La multi ani celorlalti fulgusori sarbatoriti

Sper sa ma adun si sa scriu mai multe, deocamdata o felicit pe Alexa pentru caruciorul roz si pe Many pentru puiutul grabit sa o ia la picior.

Lalu, mami fericita de Ari (28.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

buna seara,

lalu chiar ma gandeam sa intreb ce faceti ca n-ai mai scris demult. suparici? ce face ariana cea scumpica?

duradou felicitari pt bombonica roz, sa fie sanatoasa!

fetelor, ia poftiti colea pe bancuta si luati de ici o gura de bericica cu sau fara alcoale, dupa preferinte ca sa mai treaca durerile astea de cap si supararile.

de scump Maria 13.12.2009

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

lumi multumi de intrebare, noi suntem bine. azi am inceput marea D cu cereale de orez, iar printesa mea a ras tot ce i-am dat si mai voia, de parca manca de o viata. m-am bucurat foarte tare si sper sa o tina, sa nu fie doar norocul incepatorului.

de scump Maria 13.12.2009

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:


Alexa - te asteptam cu poza cu samburela mica din burtica

Ali - ce tare bebe Mihai cu ta-ta . Multa sanatate

Crissa - pupam popandaul mic si capatana dureroasa

Diana - intreab-o pe Andre cum e vara Italia moarta din cauza de vacanta . Hai ca trece si saptamana nemteasca si vine si la tine beibicucu. Pupam Teo maraici

Krelia - intrebarea ta e retorica... merge la orice... de ce fac producatorii cola care n-a vazut in viata ei caramel? sau alte minunatii (nu mai fac enumerari la ora asta). Asa si cu iaurtul cu fructe... nah, e bun. stii tu cu lucrurile bune cum e... (ilegal, imoral sau ingrasa) . Astia ar ambala si unghii daca le-ar putea da gust bun si ar putea sa le "marketeze" ca atare.
Cat priveste iaurtul, branza de vaci, cerealele, de asta intrebam si eu pe aici, ca vreau sa caut combinatii care sa nu includa fructe . O sa anunt ce descopar si merge.

Lalu - multumim de tratatie! Sa-ti traiasca frumusica! si tu sper ca esti in forma

Monica - bafta cu marea D

noapte buna, ma duc sa bag depresia in pat, poate dimineata cand ma scol ramane acolo



monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lalu_79 spune:

Sa mai zic cate ceva despre noi....
Cu hemangiomul am ajuns impreuna cu doctorita la concluzia ca e mai bine sa asteptam, atata timp cat nu are o evolutie rapida e ok.
Dermatita e mai bine, am reusit sa o tin in frau, mai sunt cateva zone aspre dar nu s-au mai inrosit.Sper sa fie bine si sa nu mai avem recidive prea curand.
Iubiroaia mea e o scumpa, mai nou isi ridica fundul cand sta pe burta, e tare comica.Clar e ambitioasa, se chinuie sa inainteze pana cand cade lata de oboseala si e plina de nervi ca nu mai poate continua.

Eu sunt ...cam blue,dar vad ca nu sunt singura pe-aici.

Ramonika, am aparut si la Observator, nu stiu daca ai vazut.

Diana, iti eram datoare de mai demult cu un raspuns.Scaunul e intra-adevar polly magic, l-am prins la oferta la nemti.

Monica, dau si eu de baut, ca doar o data face fata 6 luni.Ce mai faceti voi? Bine ca nu sunteti aici sa va amarati cu ce se intampla in tara lui papura voda...asa-mi vine sa-mi iau catrafusele si sa plec!!!

Lalu, mami fericita de Ari (28.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

vom fii matusi de printzesica, Alexa sarcina usoara

Fetelor va multumesc pt. comentariile postate la poze, nici nu am apucat sa pun linkul, ca au si aparut comentarii

Lili_a ma insel eu sau voi nu mai aveti album ? Am cautat si eu poze sa ma laud cu Lila si nu am mai gasit nimic.
Krelia, Monis multumesc mult ptr. raspunsul cu branzica. Eu am facut de 2 ori in casa cu iaurt, dar daca cea din comert este ok parca nu m-as mai chinui, mai ales ca o sa calatorim in per. care urmeaza.
Flavours nici noi nu avem dintzoci si suntem un pic mai mari. Iar restul miscarilor parca pe zi ce trece este mai zvarluga
Licuriciule eu nu-i mai dau nici body tip maieu, nici sosete, tricou, nadragi si sandale atat. In parc mereu imi zice Lili ca iar suntem cele mai denaturate cu copii cei mai golasi
Andre lasa supararile, acum mai mult ca niciodata sa fii mai atenta, acasa te asteapta micuta Chiara
Lumi, cate o lingurita azi, una maine si uite asa se face si micuta mai mancacioasa, sper sa se rezolve problema cu refluxul
Ali dar ce flacau mare ai tu, felictari
Ramonka iti inteleg suparare, nici eu nu sunt departe dar este vorba de parinti (cadre didactice) si eu bugetara, dupa ce am intrat in concediu au restructurat serv. si postul meu a zburat, dar cica daca ma intorc am post de executie (consilier)
Raluci ma bucur tare mult ca Bubu este pe drumul cel bun

Acum ca am primit vesti bune de peste mari si tari de la Alexa vreau si de la Lidiutza o veste buna

Eu carnita ii dau lui Vlad cam 3-4 zile/sapt. cu toate ca pedi. a recomandat 4-5 zile.

Cred ca mai erau multe de spus dar sunt rupta in gura, imi place caldura, dar zapuseala ma epuizeaza, iar copilul care ma ciupeste toata ziua de sunt plina de vanatai m-a capiat azi, oare tot dintzii sunt de vina?
NB


mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Lalu m-ai omorat cu tortul ala
Monica sa stii ca mi-ar prinde bine o bere, chiar imi era pofta de una rece rece
Many cum te ciupeste Vladut? are asa o placere? la mine e perioada cu trasul de par...ma dispera fii'mea...ma trage doar de perciuni si doareeee

Miany pe unde esti? ce face David? totul e bine la voi?
Dymomo a murit iar magaoaia? mai cere laptopul de la tati si mai zi-ne ceva de voi
le mai strig si pe Tinonino, Padi si Grigore_Tina si fug la nani

somnic usor la toata lumea

_
Anca mamica fericita de Sabina Ioana (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput