Prietene la bine si la greu - 19

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

thanks giiiiiiirls..laura nu ma cheama mai des pt ca a zis ca totul este ok.la sarcina asta nu am avut nici o problema..ai dreptate krelia si eu sunt sigura ca maryouma se uita spre noi si se roaga pt noi....kiss u all



Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si 15+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Ramonika - asa si eu, greu cu forumul... mai trag cu ochiul la un serial, in timp ce ma joc cu copilul pus cu spatele la tv, si tot ma simt ca naiba ca nu-i acord destula atentie. iar cand e de scris pe forum, chiar nu-mi vine sa-i intorc spatele si sa clampanesc la tastatura (azi e soacra-mea cu el in parc, de aia am "clampanit" mai mult)
si noi am vrut sa luam Bertoni, dar cand m-am uitat la bani, am preferat sa dau aceesi suma pe unul nemtesc. si uite-asa am scos banii din tara si nu am contribuit cu taxe la statul roman...

Ancutza - teoriile despre carne sunt multiple, ca si teoriile despre... ORICE. Dar, cum exista recomandari de carne zilnic, de la 5 la 50 de grame si unii parinti fac asa si copiii sunt ok, asa sunt si copii vegetarieni carora le merge super... Eu inca nu m-am decis cum o sa fac exact-exact, dar de inceput am inceput cu 5 grame de carne, adica cca 1 lingurita.

Laurairina - eu sunt pe dos de tine, ma duc rapid spre anorezie nervoasa (ca si spre insomnie nervoasa )

Krelia - cat a fost aparatoiul?
Cu fructele a citat aici Laurairina: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152594&whichpage=6
(acuma, marota asta cu 'fructe cu orice' pare adanc infipta in capul oricui, eu ma gandesc sa incerc sa scap de ea si sa-i dau fructele ca atare si sa combin restul intre ele - asa ma gandesc acuma, sper sa fie si el de acord . Cat despre cereale cu fructe - astea din comert - etc... nu sunt eu potrivita sa ma intrebi ca eu am citit mai multe cutii si m-am ingrozit ce contin, asa ca pana in prezent tot ce am cumparat am cumparat orez de la Topfer)...

Lylyana - buna idee. Asa de pe la 5-6 pana pe la 9.... doar ca ne tb o terasa care sa ne permita sa incapem cu carucioarele... remember last time?

Andre -

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Ramonika,pupam motzata! Ei....unde o fi mai bine decat in brate la mami? Si a mea s-a cam invatat...plus ca am invatat-o leganata inainte de culcare,inainte o puneam in patut,o mangaiam si ii cantam.

Ntz,ntz,ntz,nu am spus la AC/DC,la Aerosmith mergem,e pe 18 Iunie. Alea sunt unele din melodiile mele preferate....Si `I don`t wanna miss a thing` i-l cant pisicioasei in fiecare seara,e cantecelul nostru(al meu si al lui R)...si ce ar fi mai potrivit pt puiul nostru?!

Imi plac mult si Bon Jovi si Guns .... pai Guns nu vin vara asta la Bucuresti? Preferatul meu `Sweet child of mine`....

He he,cu cluburile! Pai eu am noroc ca doarme fata de la 9,9:30 pana dimineata la 7. Cu fetele am iesit rar....ies cu ele ca nu e Richard aici,clar cu el ma distrez cel mai bine!



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Lumi - pfoai... m-ai rupt, deci la Aerosmith te duci, acum te invidiez cu adevarat
si zici ca vine Guns in tara? clar, ma duc cu kupilu agatzat de tztz

monis - eu ma gandeam sa iau scaun de pe okazii, ca nu tin mortis sa fie nou si preturile sunt bune. am luat si jucarii de acolo.



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Buna fetelor!

Azi am fost cu Mihai la vaccin pe care bineinteles ca l-am platit, dar vreau sa va zic ca nu a plans deloc la vaccin desi i-a dat in ambele picioruse ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic. Ne-a masurat si avem 76 cm si greutatea 8.900 kg.

Ne-a dat sa luam fier 4 pic./zi, cartof sa ii dau, spanac, iaurt (nu mi-a spus cat iaurt pot sa ii dau pe sapt.), peste 2 ori/sapt., ou 2ori/sapt., carnea sa o scad la 3 ori/sapt de pui sau vitel , ficat a zis ca numai de la 8 luni si tot de 2 ori pe sapt.
A si a zis sa scad laptele adica sa ii dau numai 500 ml/zi lapte.

Iaurtul zicea ca danone activia natur fara fructe, daca vreau sa ii fac eu fructe sau cu cereale amestecat.

Daca puteti sa-mi dati si mie niste sfaturi daca dati deja cu ce amestecati pestele, oul si cartoful sub ce forma?

LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE AZI!

A SI MIHAI SPUNE DE O SAPTAMANA TATA. Se zareste si al II-lea dintisor si dupa spusele pediatrei cica peste cateva saptamani pana intr-o luna trebuie sa iasa si sus ca e umflata gingia.

Mie mi-a prescris antibiotice fiindca a zis ca am faringita. Cum de nu stiu ca nu am febra numai ma pisca un pic gatul. Sunt ceva mai bine dar tot obosita sunt si am ceva dureri de spate.

Va pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

Lumi - pfoai... m-ai rupt, deci la Aerosmith te duci, acum te invidiez cu adevarat
si zici ca vine Guns in tara? clar, ma duc cu kupilu agatzat de tztz

monis - eu ma gandeam sa iau scaun de pe okazii, ca nu tin mortis sa fie nou si preturile sunt bune. am luat si jucarii de acolo.



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz


da, ideea e f buna, eu ma uitam si la jucarii sa iau SH. Am devenit fan reciclare, de cand am primit atatea haine si jucarii de la prietenele mele, le-am folosit cu succes si acum deja le impachetez sa le dau la ati bebelusi.

si pe mine ma bate un gand sa merg la Aerosmith..., doar sa vad cum ma descurc miercuri cand am bilete la Dylan...

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Ramonika, Monis eu de pe Okazii am luat www.miniblu.ro/din_im/pozeproduse/L_4702241_B.jpg" target="_blank">carucior Hauck, in perfecta stare si cu 270 ron

acum imi caut scaun de masina cu isofix, poate gasesc ceva ca noi sunt extrem de scumpe


_
Anca mamica fericita de Sabina Ioana (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa13 spune:

Buna seara,

Am intrat sa va salut pt ca sunt nerecuperata din capitolul precedent pt ca ieri seara si azi am fost la mama datorita de deratizare.
Am vazut doar un carucior roz la Alexa , si vreau sa o felicit si eu si sa ii urez sarcina usoara.

Ma duc sa citesc din urma si sper sa revin in seara asta daca ma lasa popandaul meu mic.

va pup

mamica implinita de bebe Robert Andrei (14 decembrie 2009)
poze bb Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Salutare.

Monisule ti-as fi luat eu beibicucul dar deja mi-am comandat de pe ebay. Ma dispera nemtii astea, is in vacanta de o saptamana si nu misca nimic la ei, asa ca ma tot uit la linkul de traking la dhl si pachetul meu ii tot in acelasi loc de o saptamana, parca vad ca pana luni nu face nici un mm iar comanda mea facuta de o saptamana pe mytoys nici macar nu-i prelucrata...Boierie curata la nemtii astia...

Teo ii maraici. nu-s ce are, dintisorii, mucii, un pic de febra sau toate trei. M-a capiat azi in parc. i-am lasat pe astia mari cu prietenii ca sotul era in drum spre parc si am adus-o acasa. Cum s-o vazut acasa cum a aparut zambetul.
Eu nu mai gat veci pururi costumul ala. ma apuca disperarea. As vrea sa apuc si sa-l spal, sa-l fezandez bine si pe dos sa nu-l gadile pe mandrul meu... Lili prea racoare n-o sa-i fie asta-i clar, dar nu-i tot din blana, e peticit iepurasul asa ca e facut din petice. la 2-3 textile unul de blanita. asa ca are pe unde sa mai si respire.
Hai ca vad c-o adormit Teo. Mai bag o cusatura mica.


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa13 spune:

Am adormit bebelul dar nu mai sunt in stare sa raspund, ma doare capul de mor!!! M-a prins ploaia cand eram cu robert la plimbare, pe mine m-a udat pana la piele, pe bebe nu l-a atins ploaia pt ca aveam aparatoarea la mine si cred ca de acolo se trage durerea.

Ne vedem maine! Sper ca sunt bine toti bebeii.
Va pup!

mamica implinita de bebe Robert Andrei (14 decembrie 2009)
poze bb Robert

Mergi la inceput