Clubul BRASOVENCELOR (11)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Ee, am avut o experienta cu dl dr Popescu :)). Am auzit ca ea e mai ok.

-------------------------------------
Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Eu chiar habar nu am ce face sotul doamnei dr, dar ea e ok! Am fost la control, acum e mai bine copilasul, inca nu aude bine cu urechea cu pricina.
Nicoleta, dar, anyway, ne poti povesti experienta! Picanterii...???
Pupici, azi iesim la o petrecere, ma duc sa ma dichisesc.

Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine. – Arthur Rubinstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Diuna, nimic picant... mai degraba acid... vorbisem la o clinica particulara cu el sa-i faca lui Stefan, acum vreo 4 ani cred, o endoscopie nazala, sa vedem daca are vegetatii, sa excludem o cauza a rinitei lui perpetue (este de fapt de natura alergica, dar a trebuit sa colindam pe la multe usi sa aflam) ... si ajungem acolo, a inceput sa o dea cotita... ca nu va coopera copilul... ca daca i se strica aparatul platim noi 10.000 de euro?? Pai stai asa: de ce ne mai chemi? Ne-a trimis la radiografie!! si am renuntat... S-a cam ratoit la noi, de parca nu era acelasi om de la particular, dar deh!... cam asta, pe scurt...

-------------------------------------
Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Ce petrecere, ce petrecere? Costumati? Aparat foto ai?

-------------------------------------
Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Nu, Nico, din pacate n-a fost petrecere "d-aia"...Fara costume, dar macar cu dans. Un fel de celebrare a recoltei, avantajul de a avea prieteni la tara care cultiva hectare fara numar, fara numar...Voi ce faceti de Halloween? Copiii? In Austria cum celebreaza? Umbla copiii cu "ne dati ori nu ne dati"? Si adultii? Cum sarbatoresc?


Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine. – Arthur Rubinstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

Apropo de familia de ORL-isti Popescu barfa spune ca ea e creierul in familie , profesional vorbind.

Eu am fost o singura data la ea, si mi s-a parut ..ok.
Oricum eu inca mai caut un orelist bun, pt mine, care din cand in cand fac tot felul de bronsite, sinuzite, amigdalite, otite.. e zona mea sensibila!
Deocamdata am descoperit ca salina e singura care ma face functionala din nou dupa astfel de episoade!

Avem si noi un dovleac ..de hallween..am muncit ieri la el...nu#539;s ce D-zeu a fost asha de tare...
A ..si azi a fost scapat pe jos si apoi carpit cu sarma , ne-am distrat ce mai?!

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

He he!

La noi nu am vazut pe strada copii cu Halloween-ul :)). Stefan a "sarbatorit" la scoala vineri, au facut impreuna cu doamna invatatoare o supa-crema de dovleac. Pe care au si mancat-o :)). Si au avut si "statii" cu tematica asta (un fel de concursuri).

Diuna, oau! Exista si din-astia, fara numar?? Super! Se poate trai si din asa ceva, inseamna... ca din afara pare ca nu...

Ligia, acum arata si mai infricosator dovleacul, sunt sigura! Am cautat si noi unul mai rotund, dar nu am avut noroc... data viitoare... ca nu suntem nici mari fani... dar ar fi fost amuzant!

-------------------------------------
Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chichineata spune:

buna seara! am fost si eu la dna dr Popescu si mi s-a parut tare de treaba si un dr care stie ce spune. si mama a fost tare multumita de ea.

am si eu o intrebare la voi...care stati prin florilor sau steagu? la anul trebuie sa mergem la gradi, si nu stiu care ar fii mai potrivita. stiti ceva de 29 sau 26?

ms

Lilypie - (9JM7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Bun venit printre noi, @chichineata! Eu nu te pot ajuta cu informatii despre gradinite, imi pare rau...poate altceva...altadata...
Fetelor, a fost cineva?http://www.port.ro/pls/fe/festival.festival_page?i_festival_id=3447&i_city_id=-1&i_county_id=-1 Eu lucrez zilele acestea dar as vrea sa-mi impartaseasca vreuna din voi impresii...Poate aveti voi timp.
Toate bune!





Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine. – Arthur Rubinstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramoon spune:

Salutare!

Chichineata, fetita mea e la gradinita 26...
Noi am ales gradinita asta in primul rand pt k e cea mai aproape de casa si fiindca noi lucram pana pe la 17-18 o ia mama mea de la gradi si de aia mi-a convenit k mama are ceva probl cu picioarele si nu o puteam trimite zilnic mai stiu-eu-unde....
In mare sunt multumita...atat cat se poate de la o gradinita de stat in sistemul asta dragalas din Ro. Mancarea e ok, am inteles k fac lista saptamanala cu un nutritionist si o afiseaza zilnic asa incat stim si noi ce papa...si mi se pare ok.
Si eu am facut tot gradinita aia...si sistemul a ramas acelasi, adica: esti "atenta" cu personalul gradinitei, sunt si ele atente cu copilul tau...
in fine nu intru in amanunte...intreaba-ma ce mai vrei sa stii..

Mergi la inceput