Clubul BRASOVENCELOR (11)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Oooof, da, Ligia, la ora 18 am reusit sa facem cea mai degraba programare la ORL. Vedem atunci ce-o fi. El doarme, saracutu', in nestire, dar ma bucur ca nu-l doare. Va tin la curent dupa consultatie.
Ma bucur ca ati ajuns la Opera, noi am vrut sa mergem sambata dar a intervenit ceva. Oricum, tin neaparat sa mergem la Don Pasquale, copiii si sotu' n-o stiu si mie mi-a placut. Spectacolul pentru copii care mi-a placut cel mai mult, pus in scena la Brasov, este Micuta Dorothy. Super!
Nicoleta, ma bucur ca invatati germana asa..."la botu' calului", cum s-ar zice...Sotul meu face cursuri de un an si greu, greu se lipeste...Asa ca trage tare acolo, macar ai cu cine exersa! Pentru copii este o sansa excelenta! Pupici la domnisorii tai!
Daniela, in sfarsit vesti despre voi! Mai intrati pe la mine cand veniti la cumparaturi, o mai vad si eu pe domnisoara Diana!
Pupici pentru toate!




Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine. – Arthur Rubinstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Diuna, sanatate baietelului tau! Am citit si eu ca aveti ceva probleme ORL :(.

-------------------------------------
Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:


Dar multumim de urari!

Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine. – Arthur Rubinstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Dap, otita, luam antibiotic, ne-a chemat satamana viitoare la timpanografie sa vada daca s-a refacut membrana...Doctora mi s-a parut profi, Tudor a colaborat frumos si cuminte, una peste alta m-am linistit; avem un diagnostic, urmam un tratament deci se va face bine. Multumesc pentru suport!
Fata e la Paradis, la inot. Acum ma gandeam ca ea n-a patit nimic si baiatul, care n-a fost la bazin din august, s-a procopsit...Eh! Trece. Gandim pozitiv!
Astept sa transmiteti niste unde de fericire deci...povestiti-mi de bine!



Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine. – Arthur Rubinstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Diuna iti trimit o unda fericita pentru tine si copiii tai! cum merge tratamentul? Diana a tusit 2 sapt si pana la urma cand am vazut ca e de rau i-am dat augumentin ca nu se mai putea..acum e mult mai bine dar cu frigul din scoala...

la ce medic ORL ai fost?

Nico, salutari si tie si copiilor, sper sa ne invatati si pe noi germana cand reveniti Dia e "topita"dupa germana si abia asteapta orele de germana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Diuna, va fi bine, are tratament, sunteti pe maini bune... Se mai intampla, tot e bine ca a fost fara durere! Sanatate multa! Sa fie singura bolesnita mai serioasa! Celelalte sa va ocoleasca! Tot la Bucuresti merge la scoala?

Daniela, pup-o si tu pe frumoasa ta! Ma bucur ca-i place germana! Stefan sigur ar conversa cu placere in germana cu ea!



-------------------------------------
Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Tot la Bucuresti, Nicoleta, il duc iar dupa vacanta asta de 1 noi., sa se faca bine, bine. Cred ca pana in clasa a IV-a tot acolo va merge.Om vedea ce-o mai fi.
Daniela, ma bucur ca mai aud de voi si ca sunteti bine, finally. Am fost la dr.Ioana Popescu, acolo am gasit cea mai degraba programare si n-am mai emis pretentii. Dar s-a dovedit a fi de nadejde. Mi-a facut o parere buna. Iti mai dau detalii dupa urmatoarea consultatie, daca vrei, stiu ca intr-o vreme si tu cautai ORList. Cum ai rezolvat pana la urma?
Ligia, ce faceti? Asa emotionata ai fost si tu de intalnirea cu printul incat nu mai ai putere sa postezi...? Mai povesteste-ne de Radu, pls!

Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine. – Arthur Rubinstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Citat:
citat din mesajul lui diuna

Tot la Bucuresti, Nicoleta, il duc iar dupa vacanta asta de 1 noi., sa se faca bine, bine. Cred ca pana in clasa a IV-a tot acolo va merge.Om vedea ce-o mai fi.
Daniela, ma bucur ca mai aud de voi si ca sunteti bine, finally. Am fost la dr.Ioana Popescu, acolo am gasit cea mai degraba programare si n-am mai emis pretentii. Dar s-a dovedit a fi de nadejde. Mi-a facut o parere buna. Iti mai dau detalii dupa urmatoarea consultatie, daca vrei, stiu ca intr-o vreme si tu cautai ORList. Cum ai rezolvat pana la urma?
Ligia, ce faceti? Asa emotionata ai fost si tu de intalnirea cu printul incat nu mai ai putere sa postezi...? Mai povesteste-ne de Radu, pls!

Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine. – Arthur Rubinstein



Diuna ma bucur ca ti-a placut doctorita unde ai fost! Doamna Popescu este mamica unui coleg de clasa al Dianei,in clasa I a fost colegul de clasa al ei, am vazut ca e doctor in stiinte medicale, ma gandeam sa stabilesc si eu cu dansa o intrevedere, mai ales ca o cunosc de la scoala si m-i s-a parut o persoana super!
sa ma tii la curent!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Doamna Popescu este sotia dlui Popescu, tot orelist? :)

-------------------------------------
Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicoleta

Doamna Popescu este sotia dlui Popescu, tot orelist? :)

-------------------------------------
Hai la drum si-om vedea noi ce si cum! eu, da...


din cate stiu

Mergi la inceput