Copii din 1995-1983(37)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Flower, am incredere ca toate demersurile pe care le intreprindeti vor conduce catre reusita.
Ce spui tu despre faptul ca un medic nu mai are acces la copii, ma uluieste. Nu pot decat sa apreciez faptul ca ati avut grija sa faceti si alte verificari, ca sunteti vigilenti si foarte atenti cu aceasta problema. E clar ca primii vindecatori ai copilului sunt parintii pt. ca medicii, ori din lipsa de competenta, ori din lipsa de resurse de tot felul, nu mai ajung sa se concentreze asupra actului medical asa cum e de dorit.
Va doresc din tot sufletul ca TbM sa fie BINE! SANATOS, VIOI SI VOINIC! PUTERNIC SI CURAJOS! Tot la voi in oras locuieste un nepot de-al meu (de verisoara) si chiar ma intrebam, tot auzind de cazuri de copii cu probl. de sanatate la inima, cam care ar fi cauza producerii lor?!... Si ei au un copil de cativa anisori care a avut o problema la inima, complicata. Nu stiu sa-ti spun exact ce. Ideea e ca vroiau sa vina la Buc. cand venise o echipa de medici italieni la Spit. Militar. Nu mai retin daca au reusit sa-l vada pe copil echipa respectiva, insa n-au mai stat pe ganduri si-au decis sa plece in Italia. Au ajuns acolo, i-a indrumat cineva cum sa procedeze, copilul a fost operat acolo si in prezent e bine.
Iar pe e-mail circula un mesaj referitor la o fundatie care asigura gratuit servicii medicale copiilor cu probl. de sanatate la inima. Se pare ca a fost prezentata fundatia in cadrul unei emisiuni din 29.05.2009, Stiinta in cuvinte potrivite - rubrica medicala - care se difuzeaza in fiecare zi dupa Stirile de la ora 13.00 Semnatarul mesajului sustine ca STIREA ESTE FOARTE SERIOASA SI VERIFICATA !!! ( redactori si prezentatori sunt Corina Negrea si Dan Manolache )
http://www.saveachildsheart.org Nu stiu cat e adevar si cat este reclama.


Mihaela_s, bine ati venit! Sedere placuta in Ro!

Vic, multumim pt. urari!
Vacanta placuta copiilor si tie bafta! Sa primesti o nota mare! Bravo copiilor pt. reusitele lor, lui Daniel in mod deosebit pt. rezultatele de la mate, iar lui Mihai pt. cele de la inot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Vic vacanta placuta va doresc.

Mihaela bine ai venit!

Mara voi stiti ce este mai bine pt puiul vostru,eu nu pot decat sa ma rog sa fie bine,sunt convinsa ca veti trece si peste asta,tu esti o femeie puternica.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Agho, draga, nu ai cum sa nu fii vigilent decat daca nu esti constient. Am intalnit personal parinti ai caror copii au ajuns sa nu mai aiba nici o sansa, medicii[din buc] spunandu-le intre timp ca sunt bine. Cum sa te uiti in ochii lor si ce sa le spui? Si pe mine inca ma uluiesc lucruri, desi am crezut ca am vazut destule, pare ca traim intr-un teatru al absurdului fara sfarsit

Medicii nostri nu sunt prosti, sunt buni diagnosticieni[cei la care am ajuns noi] doar ca o buna parte dintre ei au devenit neoameni, prefera sa te minta, sa mori cu ei de gat, decat sa te duci in alta parte. Suntem singura tara din lumea civilizata din care copiii ajung in clinici din strainatate fara ca demersurile sa le faca medicii copiilor...

Stiu si despre dr Zanini si clinica din italia, cunosc copilasi operati de el. Din pacate desi operati impecabil, din cauza urmaririi deficitare din tara,........

Acum exista netul, exista informatia, acum 12 ani bajbaiam, citind cursuri si tratate de chirurgie la biblioteca

cunosc si treaba cu israel, din pacate e neverificata si nesustinuta de cazuri rezolvate.

multumesc pt gamnduri tuturor. vic, tare as fi vrut sa nu trebuiasca sa ma fac mai puternica decat m-au facut cele 4 intrari cu el in sala, 9 ore prima data



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Flower, din nefericire se intampla toate astea. Sigur ca nu ne putem impaca niciodata cu faptul ca in Ro, medicii sau pers. responsabile in domeniu nu se ocupa cum trebuie ca sa recomande cel mai eficient tratament, cea mai oportuna solutie, fie ea si-n afara tarii. Nu ma indoiam sa nu fii in cunostinta de cauza si atat de bn documentata. Ma bucur ca TbM va are parinti! Au fost foarte mari incercarile prin care ati trecut impreuna, de neimaginat dar le-ati trecut cu toata puterea si increderea si dragostea. Sa speram ca aceasta de-acum va fi mai mica. Va incurajez sa va zbateti din toate puterile ca dragul de el sa aiba o inima sanatoasa si puternica! Ca un sufletel mare are!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

SAlutare mamici de adolescenti!!
Eu daca sunt doar surioara de adolescenta (mamica nu mai avem de un an si 8 luni ),ma primiti intre voi?
Surioara mea cea mica are 14 ani,si speram ca stand intre voi aici,sa ii inteleg comportamentul. Eu nu mai locuiesc cu parintii de 4 ani,sora mea locuieste cu sora mijlocie,si acum este la mine in vacanta. E adolescenta,are multe in comportament pe care nu stiu sa le interpretez,nu stiu cum sa le iau,si speram sa ma ajutati.

Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Noi trei...un inceput de viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

doamne,nu pot sa cred....Flower,multa putere iti doresc draga mea si daca ai posibilitatea sa pleci cu TB afara nu sta pe ganduri....din nefericire traim intr-o tara in care sistemul de sanatate este la pamant.....
multa putere si nu-ti pierde increderea si speranta,trebuie sa fie bine pt puiul tau....

o sa revin cu vesti despre noi...acum sunt nitel bulversata.....ma doare sufletul cand aud de copii bolnavi si de sistemul nostru de sanatate de kko...


MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Acum am vazut evenimentul! Mikki multa multa fericire iti doresc! Sa fie intr-un ceas bun si sa va bucurati o viata asa cum o faceti acum.

Lali, bine ai venit! Sigur ca te primim, cu mare drag. Spune-ne mai multe despre surioara ta, daca doresti sa fiti pe lista de pe prima pagina, dar si despre tine.

Noi inca la mama, pana marti, apoi plecam iar spre zone fara net.

Va imbratisez pe toate si va doresc mai departe vacanta frumoasa, iar mamicilor care asteapta rezultate de admiteri, tin pumnii!

Mara, pentru voi o imbratisare speciala .

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikki2 spune:

Dragele mele, azi a fost ziua mea.. foarte .multi ani am plins si am fost nefericitå de ziua mea , dar azi a fost altfelam simtit cå sunt fericitå.

Mihaela_s, multumesc de uråri.


Vå doresc numai bine, succes la copiii si Mara, iti doresc multå putere si multå sånåtate pentru iubitul tåu båiat.
Noi plecåm in Ro, nu stiu dacå pot intra pe net, dar vå doresc numai bine si vacantå frumoaså.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

cu intarziere,urez lui Mikki2,la multi ani,sanatate si fericire si multe impliniri pe noul drum ales!!

'neata....daca va imbii cu o aburinda,apareti?

mi-am revenit oarecum din socul acestei vesti....nu pot decat sa ma rog pt sanatatea lui Tibi,iar Marei sa-i spun sa nu-si piarda increderea si sa fie convinsa ca o sa fie bine...trebuie sa fie bine!
sau daca putem ajuta cumva cu altceva,sa nu eziti sa ne soliciti ajutorul si cred ca si fetele sunt de aceeasi parere!suntem alaturi de tine,de asta sa fi convinsa!

noi in general suntem bine,andreea a terminat cu 9.50,clasa,a aluat premiul 3,asta in conditiile in care pe locul 1 au fost 2 copii,iar pe 2,tot 2....ma rog se putea si mai bine,dar asta este.....acum profita de timpul liber la maxim,desi eu o mai stresez....citeste,fa exercitii la mate...macar 2 ore pe zi,desi imi dau seama ca sunt putin deplasata....doar ce a luat vacanta.....incerc sa ma tratez.....plaja inca nu prea am facut,cu ploile astea,nici o sansa....am fost de vreo 2 ori acum 2 sapatamani si atat....asteptam sa treaca ploile si sa incepem iar.....

noi luni toata ziua am fost in Bucuresti.....inca nu-mi revin din stresul de acolo,doamne se circula haotic in Bucuresti,care cum il taie capul,intersectii blocate,claxoane la maxim.....cand am iesit pe autostrada,eram cei mai fericiti....ca sa nu mai spun ca ne-am dus la zoo si dezamagire totala....

in fine,cel mai important lucru( am schimbat coordonatorul cu care lucram),tipa(coordonatoarea noua) pare foarte incantata de Mihaita si a zis ca nu vede de ce sa nu vb,ca isi da interesul si chiar daca uneori se enerveaza si se frustreaza,el sta la masa in continuare si-si face treaba....a zis ca sa ne punem semne de intrebare daca nu reactioneaza deloc,nu daca plange si tipa.....plange si tipa,pt ca vrea si nu poate,dar se straduie....off,sper ca am fost coeerenta....

sa va pun si eu cateva poze facute in Bucuresti....a,nu mai spun ca l Baneasa Mall,nu ne-a dat voie sa facem poze...le-am facut blat...
poze

mihaela_s,bine ai venit pe meleaguri natale!


MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

pt gandurile bune, ajuta, mai ales in conditiile in care cei din jur au atat de putin de oferit emotional.

Nu vreau sa monopolizez subiectul e si motivul pt care m-am decis greu sa va incarc si pe voi cu ale noastre.

Asteptarea asta ma omoara, as vrea sa ma pot pastra cat mai mult in realitate dar mintea noastra ne poate fi uneori cel mai mare dusman.

Mikki, toate cele bune va doresc, a iesit soarele pe strada voastra

Mergi la inceput