Copii din 1995-1983(37)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Mult succes copiilor la licee si vacanta placuta

n-am mai reusit sa citesc, n-am fost in stare sa scriu, n-am vrut sa incarc atmosfera pe subiect.

am facut aranjamente si rezervari pt a merge cu TB la control in Germania. Vestile care ne-au parvenit de acolo nu sunt prea imbucuratoare ...

pe 13 vom sti daca va fi nevoie de o reinterventie pe cord deschis
pur si simplu m-am prabusit...nu m-am asteptat la asa ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Flower, imi pare rau s-aud ca Tb ar avea probl. de sanatate din moment ce face sport, se bucura de viata si face fata cu brio la scoala! Chiar nu pot sa accept asa ceva. Chiar sunt asa de concludente analizele celor din Germania?!... Medicii voastri de la Mures au o parere asemanatoare?!...
Cred ca esti prabusita si ti-e greu sa vorbesti despre asta, insa cred ca e posibil sa nu fie chiar atat de grav cum anticipi. Sa va dea Dumnezeu muuuulta sanatate si sa fie bine TOTUL! Toata dragostea pentru voi, pentru TbM.
Asteptam vesti bune! O sa fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Offf Mara sunt alaturi de voi si ma rog sa nu fie nimic grav.
Daca te pot ajuta cu ceva ,nu ezita.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Completare pt. Flower
Iar la sectiunea adevar - Adevarul este ca Tb este bine! Va fi bine! Este bine! Este BINE! Veti trece cu bine prin toate! Sunteti foarte buni luptatori! De prim rang!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Andra, cat ma bucur ca esti aici si o sustii pe Flower, ca sa stie ca-i suntem aproape cu toatele!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

Si eu sunt aici!
Sincer, am ramas tablou. Eu nu am stiut de problemele lui TB.
Sper, din tot sufletul, sa nu fie ceva grav.
Mara putere, speranta si dragoste de la mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vic spune:

Mara, multa sanatate lui TB si voua multa putere si speranta. Si eu am ramas surprinsa sa aflu de problemele de saatate, credeam ca am pierdut eu din discutii... Imi pare tare rau ca treceti prin asemenea incercari, dar stii cum se zice, ce nu te darama, te face mai puternic.

Mikki, felicitari!

Succes cu admiterile la liceu. Nu pot sa cred ce complicat e procesul asta in Romania.

Vacanta placuta copiilor! Ai mei intra si ei in vacanta de luni, pentru 2 saptamani. Se cam simtea nevoia. Eu sunt in vacanta de pe 9 iunie pana pe 21 iulie cand am primul curs in semestrul urmator. Acum stau si pazesc website-ul universitatii sa vad cand imi pune nota la primul curs. Greu cu emotii de-astea scolaresti.

Daniel a scapat bine de examene. Pare sa prinda mai bine matematica "grea" despre care imi spunea azi ca macar parte din ea e matematica "usoara" de-a 12-a. In august avem o seara cu informatii legate de "bac-ul" din statul nostru, caci de la anu' incep si lucrari si examene care vor fi luate in calcul pentru nota la "bac" (aici se cheama VCE = victorian certificate of education, sau ceva semanator), iar media la VCE determina la ce facultati poate aplica si la care are sanse de admitere. Maine primim si la el raportul pe jumatate de an.

Mihai termina programul de inot la scoala, spre norocul nostru anul asta i-a placut si a si progresat frumos.Raportul e bun, e la nivelul la care trebuie la toate, mai putin la sport. La el am avut si interviu cu profesorul si in general ne-a zis de bine. Mi-a placut ca a stiut sa puncteze pe unde avem de lucrat cu el ca sa progreseze si mai frumos, ne-a dat si idei de activitati pentru vacanta, deci toate bune si frumoase: in general de educat rabdarea, organizarea, planificarea, si de fixat inmultirea sa poata raspunde instant, ca el inca mai sta pe ganduri la unele. Pacat ca nu-l poate avea pe profesorul asta si la anul. Ne-a scris in raport si ca sa-l ajutam sa ramana bilingv, sa nu-l lasam sa uite limba romana, ba sa-l ajutam sa invete si sa scrie si sa citeasca in romana - ceea ce facem incet-incet.

Cam astea ar fi noutatile noastre. Si ca acum, cand voi va ganditi la soare si la mare, noi ne gandim sa mergem la zapada. Sa vedem daca ninge weekendul asta.

Numai bine, fetelor, si multa sanatate copiilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

offffffffffff, agho, medicii de la mures. Ceea ce acum 9 ani reprezenta o oaza la nivel de romania acum face parte integranta din ea. La momentul ala era optiunea cea mai buna, nu se iesea din tara decat cu viza si chiar de aveai banii pt interventie cunosc destule cazuri care n-au mai ajuns sa plece din cauza hartogarelii. Prof Deac care l-a operat pe TB acum nu mai are acces la copii. Nici mie nu mi-a venit sa cred cat s-au putut schimba lucrurile in anii din urma. Pt ca sunt singurul centru de chirurgie cardio pt copii, au un singur bloc operator si un singur chirurg, pur si simplu nu fac fata la afluenta de cazuri. Si intre timp unii au devenit neoameni. Si atunci temporizeaza copii uneori pana e prea tarziu, mint parintii, ii poarta pe drumuri,....
Acum cateva zile , chirurgul si medicul sef au iesit pe tv nationale sa spuna ca nu mai au fonduri si au sistat interventiile.

Pt ca nu mai am incredere si pt ca aici nimeni nu-si asuma nimic am hotarat sa facem cumva sa mergem cu el in germania pt control. Cand am facut programarea am trimis si rezultatele investigatiilor facute in timp. In baza documentelor medicale, pe langa controalele de rutina echo, EKG,... vrea sa-l vada si RMN sa vada daca ...

Crezi ca eu nu mi-as dori sa nu fie asa? Aici la toate controalewle ni s-a spus ca-i bine. Numai ca binele asta-i relativ...am aflat asta la modul cel mai aiurea. Ceewa ce lor li se pare bine in partea asta poate insemna interventie pe cord deschis

pt sustinere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Va pupam pe toate si pe toti din Ro, suntem la mama petru cateva zile.

Mara tinem pumnii, sper din suflet sa primiti vesti bune.



fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikki2 spune:

Bunå fetelor

Mara, imi pare råu cå båiatul este bolnav, nimic nu e mai trist decit så ti fie copilul bolnav.Trebuie så se gåseascå o solutie pinå la urmå....Eu sunt alåturi de tine si må rog så se gåseascå solutia cea mai bunåDoamne ajutå

Vå doresc o zi frumoaså si linistitå

Mergi la inceput