Copii din 1995-1983(37)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

Citat:
citat din mesajul lui agho

mhldvrc, bravo, felicitari! Conteaza cand ai experienta si esti obisnuit cu lista liceelor etc. Noi ne-am blocat pe la 30 de optiuni. Si ne-ar mai trebui. Noi combinam mate-info cu engleza, filo-cu engleza, asta pt. c-a luat testul la engleza. Apoi restul.
Daca ma poti ajuta, m-ar fi interesat cate clase de-a 8-a de la Cosbuc termina anul acesta, ca probabil multi vor opta sa continue in acelasi liceu?!...
Mult succes lui Mihai!

FELICITARI
La "Cosbuc" au fost doar 2 clase, cum s-au facut optiunile , nu stiu, nu cunosc pe nimeni la clasele mici, dar iti pot spune ce-a fost acum 4 ani Din 79 de elevi doar 39 au ramas in liceu, o parte au optat pentru alte licee, iar ceilalti nu au avut medie de intrare.
Si Mihai a luat testul, dar noi am facut optiunile in functie de prioritati , medie(care nu-i prea mare), stiinte ale naturii, engleza sau germana, mate info, transportul in comun.

pisicile meleDulciuri si www.onetruemedia.com/shared?p=925050778218a8309405fd&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">M & Ty de si


Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

Mikki2, felicitari , mult noroc si fericire in noua casnicie
si numai bine

pisicile meleDulciuri si www.onetruemedia.com/shared?p=925050778218a8309405fd&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">M & Ty de si


Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikki2 spune:

Vå multumesc fete dragi
Vå pot spune cå sunt fericitå, iubesc din nou, este atit de bun si cu mine si cu copiii mei.Cred cå am avut noroc tocmai atunci cind deja nu mai speram, cind må gindeam cå dacå tatål lor biologic nu se intereseazå de ei, ce så astept de la un om stråinDar , el mi a dovedit cå se poate si cå mai existå oameni minunati pe lumea asta, care stiu ce inseamnå respect, dragoste si intelegere.
Ne pregåtim så plecåm in Ro,nu am fost de 4 ani abia astept så mi våd familia.
Vå sårut pe toate si mai revin.Felicitåri pentru reusitele copiilor vostri minunati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Mikky felicitari sa fie intr-un ceas bun si sa fiti fericiti

Sa inteleg ca trebuie sa bifez la anul 50 de optiuni?!!???

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei
Sa inteleg ca trebuie sa bifez la anul 50 de optiuni?!!???

Nu, Andra, atatea am facut eu, ca sa fiu sigura ca intra si el undeva, primele 4-5 sunt la noroc, media ultimului intrat este mai mare , dar speram si noi
La Ty am facut muuult mai putine, dar ea avea medie mai mare decat el

pisicile meleDulciuri si www.onetruemedia.com/shared?p=925050778218a8309405fd&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">M & Ty de si


Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

Mikki, felicitari!
Ce nebunie cu inscrierea la liceu!
Asta ne asteapta si pe noi la anu'?!
agho,mhldvrc Succes,rabdare si nervi de otel

Andrada se plictiseste. Nu prea are cu cine iesi pe-afara. A fost intr-o zi la strand cu o prietena si cam atat.
Eu ma simt f obosita, visez la o minivacanta...doar visez.
Toata saptamana trecuta am muncit in sectia de ambalat; am avut livrari mari si trebuia ajutat. Au fost zile cand am stat de la 8 la 20 si am bagat pulovere in pungi . Acum incercam, sa ne facem, din urma situatiile, munca ramasa nefacuta in birou.

Va doresc zile linistite si frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

mhldvrc, multumesc frumos!Am predat lista, insa am revenit asupra primei optiuni, cea dorita mai mult de And (cu care suntem si noi de acord, ca sa nu se inteleaga altceva) si-am lasat Cosbuc mai "la vale". Am scris aproape 60 de optiuni.Oricum foarte anevoiasa metoda asta de-a alege.
Bafta, sunt sanse, ca nu prea se-nghesuie copiii la stiinte. Asa cred.

Andra, depinde ce anume va mai fi si la anul. Dar in Buc., in functie si de media de admitere, e nevoie sa completezi un nr. mare de optiuni. Insa nu te stresa de acum. Ai timp pana la anul, cine stie, poate se schimba schimbarea.

Mirela68, in judete e mai simplu pt. ca in primul rand alegi ce e mai aproape de casa si atunci se fac optiunile din localitatea ta sau din alta localitate aproapiata ori din loc. resedinta de judet. Iar in cazul copiilor cu medii f mari nu e nevoie de atata tracasare.
Spor la hartogariile de pe birou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Mikki2, ce bn ca va intelegeti cu totii! Sa fiti sanatosi si fericiti si s-ajungeti cu bine in Ro!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Mikki - felicitari, sa fie intr-un ceas bun. Vacanta placuta in Ro.

Miha , am vazut si eu pozele lui Ty de la banchet. Foarte frumos, si observ ca au avut o diriga tanara. Bafta cu liceul lui Mihai si sa aibe noroc sa intre unde e mai bine.

Agho bafta si voua cu admiterea la liceu, sa speram ca o sa iasa bine.

Mirela, chestia cu plictiseala, e boala adolscentei. Sufera si Elliot, cronic. El a fost in Disneyland... si a fost plictisit... asa ca ... ce pretentii poti avea. Imi aduc aminte de plictiseala mea de la varsta aceea, cand timpul se scurgea cu incetinitorul. Ce vremuri....

Andra vezi ce ai in meniu intr-un an...
Cum mai merg treburile?

Elliot e pe picior de plecare. In week-end o sa-i fac bagajul, si la NY cu el. Noi am fost in week-end pana in Palm Spring sa-mi incarc bateriile, iar duminica a fost father day, si l-am bagat pe sot mai mult in seama.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Sanca, ce ma bucur c-ai mai scris! De acord cu tine, plictiseala, leneveala, lancezeala sunt "preferatele" baietilor (ale unora). Drum bun lui Elliot si sa se distreze bine!
Multumim, si eu sper sa fie bine. Ziua ma linistesc dar dimineata cand ma trezesc, parca am inca o stare de agitatie interna.
Daca numai in Bucuresti sunt vreo 12 mii de elevi, imi inchipui din toata tara cati au bombanit. Si asa, de cand cu admiterea asta computerizata.
In alta ordine de idei, fi-miu nu se plictiseste. De sambata suntem fara Ana asa ca e singur pe PC.
Ea a plecat singura, singurica, pt. prima data in viata ei, cu microbuzul, la mama in vacanta. Fi-miu, de ex., n-a exersat treaba asta pan-acum. De unde rezulta ca am fata descurcareata. Cum a ajuns cu bine pe la pranz, a mancat, a despachetat si fuga la joaca. Era fff fericita.
Cu o zi inainte au avut un mic concert pt. concurentii de la concursul international de matematica.
Si joia trecuta a fost in excursie cu ceilalti colegi de la cor si din scoala si-au vazut Vulcanii noroiosi situati in jud. Buzau - fenomen unic in Europa. A facut si poze, a fost fascinata de peisaje, mi-a spus ca sunt mai frumoase decat se vad in poze.
Fiind atat de cuprinsa de febra admiterii, am uitat sa mai povestesc si despre activitatile din prima saptamna de vacanta.
And. a muncit de zor la lista lui abia pe ultima suta de metri si eram obositi, epuizati de-a dreptul.
Aici ploua, ploua...Zile frumoase!

Mergi la inceput