Copii din 1995-1983(37)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Fetelor, lamuriti-ma si pe mine,care e diferenta dintre liceu si colegiu?

Felicitari copiilor de sfarsit de an scolar si o vacanta buna la toti.

Mihaela, vacanta frumoasa si relaxanta si sa vezi cat mai multe lucruri interesante.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Sanca, multumim!
Nu stiu sa-ti spun exact in ce consta diferenta, insa colegiile sunt si ele de mai multe tipuri, cele nationale sunt axate pe pregatire mate-info, stiinte naturale, stiinte sociale sau bilingve cu engleza intensiv etc, la sfarsit se acorda un certificat/un atestat de operator PC, respectiv de traducator lb engleza/franceza etc. cu studii medii. Exista si colegii tehnice de unde obtii atestat in domeniul in care inveti- profil economic, mai sunt si cele de ospatari etc, tehnicieni, electricieni etc.
Iar liceele ca atare asigura numai o pregatire teoretica. Colegiile nationale sunt mai bn cotate datorita rezultatelor obtinute decat liceele.

Daca stie altcineva sa prezinte mai bn, m-as bucura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Flower, te pregatesti cumva pentru ziua d emaine sau stai si cugeti?!... Te pup si-ti doresc tot binele pe care ti-l doresti, o viata frumoasa, in armonie si sanatate alaturi de cei dragi! P.S. Maine nu stiu in ce masura intru pe net si nu vreau sa ratez sa-ti urez La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

agho, mara e in iulie . Te pup si bafta multa lui Andrei!

mihaela bafta si lui Mihai, dar nu mai putin Tatianei la BAC si la admitere mai apoi. Eu am vazut pozele de la banchet, dar cu rusine recunosc ca nu am stiut care e tatiana....

sanca, multumim! La ora 17 azi pleaca vaporul. sper ca ccc cu noi la bord . ovi munceste azi si nu stie cand ajunge acasa...eu bagajuiesc, gatesc, mai aranjez una-alta prin casa...si sper sa nu facem cu mana vaporului de pe mal .

Pe Morgan il lasam acasa, va veni doua saptamani prietena mea romanca sa ii dea de mancare, sa il lase afara(sper sa nu plece de pe langa casa de suparare ca noi nu suntem...) si sa il lase in casa daca e prin zona cand vine ea. La garaj avem o usita din aceea speciala pentru pisici si ii lasa mancare si acolo(desi am vazut si o alta pisica intrand acolo si mancand), iar celelalte doua saptamani vor avea grija de el vecinii nostri(ei au plecat alaltaieri in Grecia). Noa mai avem si broasca testoasa, si florile...asa ca era necesar oricum sa vina cineva pe la noi si de asta am hotarat sa il lasam si pe Morgan. Decat sa il inchidem 4 saptamani intr-o cusca, acum cand e vara si el e mai mult afara...Vecinii nostri majoritatea au pisici si toti le lasa in grija alttora cand pleaca...sper sa fie mai Ok si pentru Morgan asa...

si va doresc o vara frumoasa, revin peste o luna.

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Mihaela, deja ati plecat, insa sper sa citesti mesajul cand ajungi in Ro. Deci e clar ca eram nauca de cap vineri. Azi sunt si mai si decat vineri.

Flower, sper sa revin cu urarile si-n iulie. Am o problema la date se pare. Am incurcat si pe niste diplome datele, in loc de iunie am scris iulie. Scuze!

In rest, nu pot sa comentez nimic, am avut o zi proasta azi, m-am enervat inutil, cred, sigur ca lucrurile se vor rezolva, dar asa e cand isi baga cineva coada. Sunt prea enervata ca sa mai comentez ceva referitor la sistemul de admitere in licee.
mhldvrc, voi cum v-ati descurcat cu completarea optiunilor?!...Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

Ok, eu am mai trecut prin asta , cu Ty, deci am experienta De data asta am facut 50 de optiuni , dintre care doar 4-5 la filo si 2-3 la colegiile tehnice care aveau si real. Sper sa aiba si el un dram de noroc si sa intre la un liceu mai bun. Diriginta nu s-a bagat, am pus noi ce am vrut si le-a urat tuturor copiilor succes.
He, heeee, he ... Daca ar intra la prima optiune, as fi cea mai fericita din lume , dar astea sunt vise , doar vise ...
Multumesc Multa bafta si lui Andrei

pisicile meleDulciuri si www.onetruemedia.com/shared?p=925050778218a8309405fd&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">M & Ty de si


Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

mihaela bafta si lui Mihai, dar nu mai putin Tatianei la BAC si la admitere mai apoi. Eu am vazut pozele de la banchet, dar cu rusine recunosc ca nu am stiut care e tatiana....

si va doresc o vara frumoasa, revin peste o luna.

Tatiana este cea cu ochelari

pisicile meleDulciuri si www.onetruemedia.com/shared?p=925050778218a8309405fd&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">M & Ty de si


Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

mhldvrc, bravo, felicitari! Conteaza cand ai experienta si esti obisnuit cu lista liceelor etc. Noi ne-am blocat pe la 30 de optiuni. Si ne-ar mai trebui. Noi combinam mate-info cu engleza, filo-cu engleza, asta pt. c-a luat testul la engleza. Apoi restul.
Daca ma poti ajuta, m-ar fi interesat cate clase de-a 8-a de la Cosbuc termina anul acesta, ca probabil multi vor opta sa continue in acelasi liceu?!...
Mult succes lui Mihai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikki2 spune:

Dragele mele.Nu v am uitat, am fost foarte ocupatå cu scoala, m am necåjit cu fostul , dar am vesti bune:m am recåsåtorit cu un om minunat, atunci cind eram gata så cred cå fericirea nu mai existå pentru mineVå pup pe toate si revin cu detalii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Mikki2, ma bucur din tot sufletul pentru tine!!!Felicitari! Deci erai ff indragostita de n-ai mai avut timp sa treci p-aici/!...Asta e o veste minunata! Tot binele in noua ta viata!Asteptam sa ne povestesti si sa ne spui ce fac copiii?!...

Mergi la inceput