Copii din 1995-1983(37)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Sanca, mama e in NY, la sora mea. Nu au zapada acolo, dar mamei careia ii place la nebunie zapada si isi doreste, a fost "amenintata" de sora mea ca o trimite la noi daca isi doreste. Surorii mele nu-i place zapada . Am scris ca a ajuns mama in NY cand la noi era noapte deja :)) dar m-am exprimat putin altfel, de acolo ai inteles tu ca a a juns la noi...
Dar copiii tai nu mai scriu mosului? Caci Diana inca ii scrie si asa stiu ce isi doreste. Sigur ca ea stie demult cine e mosul, dar prin metoda asta stiu ca primeste ce isi doreste...si mai iau eu ceva in plus, de ex. anul asta i-am luat o placa de intins parul(are parul putiiiiin de tot ondulat si a incercat mai demult o placa la o colega, a zis ca tare frumos si drept ii face parul) desi i-am tot spus ca nu-i vad rostul. Ea nu a pus-o pe lista, caci stia ca e fara succes :)) dar ii voi face surpriza asta.

Neh, la mate cica a cam zbarcit-o Diana, asteptam rezultatele...un singur copil din clasa a facut tot, e cel care face mate din manualele de a 12-a. Cica a fost foarte greu, cu probleme la care proful nu a ajuns sa le explice si le-a dat la test...vor sa se planga la director, sa vad ce fac totusi...

O saptamana faina mai departe!

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

Buna dimineata, ma mai tineti minte?
tuturor sarbatoritilor si sarbatoritelor de pana acum

Anca, ma-ntrebai candva cum e cu Ty, daca s-a acomodat, etc. Pot sa-ti spun ca da, asta si-a dorit dintodeauna sa faca.
Agho, felicitari studentico, te invidiez(in mod pozitiv, desigur)
Andra, Vic, felicitari copiilor pentru note
De Mara si Tb ce mai stiti, sper ca sunt bine.

Noi suntem bine, eu cu ale mele si putin racita.
Mihai la scoala are doar un 7 la logica si 8 la mate, in rest doar 9 si 10. Se tine de cuvant, altfel nu pleaca-n turele speo . Cu religia nu se impaca de loc, i-a scris profei in test ca nu stie, nu-l intereseaza si este ateu(i-as fi dat un 2), sunt curioasa ce-a facut profa. Astazi avem sedinta cu parintii su aflu mai multe.
Ty a avut de predat 3 eseuri, la doua are 65%(sunt cam suparata, dar vorba ei, nu-i englezoaica) si un examen luat cu 100%. Sa vedem ce face la ultimul eseu si examanale din ianuarie. In viata de zi cu zi e ok, mai putin la traversat, a avut niste incidente, norocul lor ca englezii sunt ceva mai atenti, cand ii vad pe studenti ca se uita ca disperatii in toate partile, reduc viteza sau opresc masina.

pisicile meleDulciuri si www.onetruemedia.com/shared?p=925050778218a8309405fd&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">M & Ty de si


Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Noi suntem bine, deja am reluat scoala, desi are inca scutire merge la orele mai importante. Inca il duc si-l aduc de la scoala lucru de care nu-i tocmai incantat...ca ar vrea sa mai arda un pic gazul cu baietii...au de recuperat...
Cele 2 kg pe care le pierduse le-am recuperat aproape, asa ca acum o sa mai renuntam la ce ne place si ne intoarcem la ce-i sanatos.

In ian avem teze de dat pe care n-a avut cum le da cu clasa, de mers la ctrl in Germ si sotul musai cu jobul de ajuns in Suedia si Norvegia. Om vedea noi cum le-om impaca pe toate.

Imi pare rau ca n-am timp sa citesc dar sper ca sunteti bine cu totii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Yeah!!!!
Bine ai venit Mara, imi pare bine ca Tibi s-a intors la scoala, si santeti bine. pentru vestile bune.

Mihaela cam acu o luna+ de zile i-am intrebat pe baieti daca ar avea 100 de dolari ce si-ar cumpara, si in ce magazin s-ar duce sa sparga banii. Raspunsul a fost... ca nu stiu. E efortul de a gandii... Greu, f greu. Dupa aceea am fost eu pusa la interogatoriu, de ei. Ca ce-mi trebuie sa stiu... Le-am inchis gura si le-am zis ca pentru clasa de Marketing, dar in schimb, nu am primit raspuns concret.
Nu, ei nu scriu la Mosu. Si din vina mea, sa nu ramana evidenta pe la mine prin dosare, si sa dea peste ea. Dar acu' e alta poveste.
Oricum, azi dimineata, i-am tinut o mica predica lui Matei, cum ca ar fi cazul sa astepte mai putin si sa se bucure cand primeste mai mult...

Mihaela bravo lui Mihai pentru rezultatele bune. Bafta la sedinta, sper sa nu apara profa de religie.... si sa-ti strice seara.
Ty o sa-si dea ea drumul. Esseurile sant cele mai grele de scris, ca trebuie sa ai inspiratie, si sa torni ce vor altii sa citeasca. Imi pare bine ca si-a indeplinit visul. Bafta in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Buna seara, dragi mamici!

Flower, sunt uimita! Va felicit ca v-ati reintors la scoala! Muuult succes si multa sanatate!

Vic, imi pare rau de necazul intamplat cu soacra ta! Felicitari lui Daniel, cat si tie!!! Vacanta placuta tuturor!
La multi ani lui Daniel! Sa fie sanatos si sa aiba muuult succes in viata! Sarbatoriti in calatorie?!...

mhldvrc, felicitari studentei si liceanului! Era mai bn daca nu ma legam la cap...Stau ff rau cu managementul timpului Sunt obosita.S-auzim de bine!

Mihaela_s, bravoooo Dianei! O iarna cat mai linistita!

Sanca, si mie mi-ar fi greu sa-nteleg ce anume si-ar dori copiii daca n-as afla sau intui prin diverse cai si metode. Acum, c-au mai si crescut, ne orientam mai mult la haine.
De Mos Nicolae au primit dulciuri si pt. prima data in viata lor au primit si doua nuiele mari, de vreun metru, cu ramuri mici, legate cu funda rosie. Le primisem de la o cunostinta si-am zis sa-i vedem cum reactioneaza. (Deci nu le-am cumparat noi cu vreo intentie.) Si chiar ne-am amuzat. Fi-mea a fost revoltata si mi le-a pus in cizmele mele de-acasa (ca eram deja la serv.), iar fi-miu si-a dus creanga lui in camera.

Andra, sper ca faci fata multitudinilor de probleme.

Andacos, Mihaela770, samd,
Spor la pregatiri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Ma straduiesc,Agho.Azi noapte a fost noapte alba,Edy e racit cobza vad ca si Maria ii calca pe urme.In rest incerc sa ma descurc,mereu cu ochii pe ceas cu programari azi fac asta si asta,maine ailalta si tot asa.Incerc sa tin totul la zi ,adevarul e ca nu-i usor dar nici imposibil.
Robert e mai matur ,mai constiincios ceea ce ma bucura,miercuri avem sedinta cu parintii la scoala,sper sa aud numai de bine.Tragem tare cu meditatii si lectii zi de zi; nu mai are decat o singura dupa amiaza libera toata saptamana,lunea,in rest meditatii sau antrenament sau meciuri.
La noi Mosu e maaare smecher asculta din vreme ce si cum si scrie pe lista(il cam lasa savarina)asa ca a adus fiecaruia ce si-a dorit
Mariei o chitara de jucarie,lui Edy o masina telecomandata,lui Robert un rucsac de antrenament ,lui Radu un pulover foarte sic si tatei doua camasi in stilul lui.Anul acesta a fost insarcinat si cu cadouri la gradi s-a descurcat onorabil mosu.
Acum urmeaza Mosul Craciun care are deja lista completa si el.

La multi multi ani cu sanatate si bucurii Daniel!!!


Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!

Mara ma bucur de vestile bune,multa multa sanatate lui TB.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Andra, muuulta, muuulta sanatate copilasilor!
Foarte dragut si generos Mosul! Adevarul e ca e ff deosebit momentul sa le surprinzi bucuria pe chip!
Spor in toate!

Sanca, am uitat sa-ti spun, sa va spun, ca da, a venit mama si dupa 2 saptamani s-a reintors la ea. Ne-a desfatat cu bunatati cat a stat aici, toata ziua a "prajiturit", a facut placinte, clatite si diverse mancaruri. Acum incepem sa tinem post adevarat, (adica mancare mai putina) ca deja ce-am facut ieri s-a cam consumat si copiii se vor descurca cu ce vor gasi prin frigider si vor mai improviza si ei. Pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Salutare!

Andra sanatate la piticoti, sa se faca bine cat mai repede.
Te invidiez ca la grupa mica e mai usor de cumparat, si de multumit. Pe la 14 - 15 ani ... nu-i mai multumesti cu nimica.

Agho super faza cu batul in pantofi. Americanii au cu "bag of coals" .. .Am gasit un magazin care vinde pungute de carbuni (bomboane) si ma batea gandul sa le cumpar si cate o punga de carbuni....
Cum merge scoala?
Maine am ultima zi de clasa, si nu mai dau pe la scoala pana la sfarsitul lui Ianuarie. Vacanta!!!

Elliot are zi de pijama la scoala saptamana asta. Ma amuz, cand il amenint ca vin si eu la scoala in pantalonii mei roz cu oite pe ei... Face ochii mari cat cepele, protesteaza disperat. Eu ma amuz ca el chiar crede.
Alta faza, asta de la scoala lui Matei. Profesorul lor de istorie, tanar (20 + de ani) si destul de limitat, in opinia mea. Era sa ma parui cu el acum 2 ani cand preda la clasa lui Elliot despre comunism. Matei, ne povesteste, din ce le-a predat la ora de istorie. Ca santem o societate de rasisti... exemplu ce le-a dat a fost despre cuvantul negru - care de multe ori are semnificatii rele (Blackmail - santaj, etc) si cuvantul alb care are asociatii pozitive si pure.
Noua nu prea ne-a picat bine analogia alb / negru.
I-am sugerat sotului, ca putem sa-i dam lui Matei sa citeasca, si sa inteleaga de unul singur ca nu tot ce le preda la scoala e litera de lege, si profesorul lui mai calca si pe alaturi.
Ori, putem sa-i trimitem un email, dar asta s-ar putea sa nu-i pice bine tanarului profesor... si sa ne marcheze copilul cu creionul rosu (sau negru.... )

m-am intins la vorba...

A-ti terminat cumparaturile de Craciun?

Mara Cum e TB? Are multa materie de studiat?
Pupici si sanatate.

numa bine la toti,

Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vic spune:

Agho, Andra, multumesc pentru urari. Aniversarea lui Daniel a fost in familie, chiar de ziua lui cu cadouri si tort, iar ziua urmatoare am mers la plimbare unde a vrut el, Gumbuya Park. Doar ca vremea nu a tinut prea tare cu noi si ne-am tot strecurat printre ploi. Dar a fost distractie, copiii s-au dat in masinute, carturi, pe toboganul mare, cu hidrobicicleta... Mihai s-a suparat ca n-a mai ajuns la timp la mini-golf, iar eu ca nu ne-a lasat ploaia sa vedem cangurii, dingo si alte animalute.

Noi inca nu am terminat cumparaturile de Craciun - nu stim ce sa-i luam lui Daniel. Nici la mancarea pentru Craciun nu m-am gandit inca. Bine ca avem weekend de 4 zile, poate apuc si eu sa ma odihnesc...

Craciun fericit si un An Nou plin de sanatate si rezultate bune la scolarii mai mici si mai mari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Salutare!!!
Printre picaturi intru sa va citesc si sa scriu ceva.
Sanca mie imi spui de grupa mare,am strans ceva banuti si de Mos i-am luat sotului si lui Radu cate un parfum fain(am sursele mele),lui Robert un trening de antrenament si o geaca impermeabila ,subtire,tot pt antrenament,picii i-am rezolvat repede.

Vic ma bucur ca v-ati distrat,nasol ca a plouat insa conteaza mai mult ca a-ti fost impreuna.In ce priveste cadourile eu ma orientez in functie de ce le trebuie sau de ce pasiuni au.

Eu sunt in focuri astazi termin marea curatenie si ma apuc de restul cozonacilor am facut 8 pana acum(au si ajuns la destinatari)mai am 12 si gata,de maine intru in bucatarie pt piftie,salata beuf,prajituri,etc.
Va pup pe toate si va doresc un Craciun plin de iubire alaturi de cei dragi,sa fiti fericite!!

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput