Copii din 1995-1983(37)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

Dragelor, am intrat sa va salut inainte de sarbatori.
Andra, tu esti grozava, harnica foc!
Si mie imi place sa bucataresc-prajituresc.Si acum chiar am timp ca din 15 dec sunt pe-acasa- somaj tehnic,again :( Azi am facut si eu niste fursecuri si o praji.Cozonaci nu fac ca ai mei nu mananca. Sarmale imi face mama, ca deobicei, in rest o friptura si o salata; nu ma agit prea tare cu mancarea ca oricum suntem prea grasi toti trei Si in plus de cativa ani incoace, in ziua de craciun, suntem invitati la ziua piticilor (nascuti in decembrie)bunilor nostri veri de la Tg Mures.
Mara, ma bucur tare, tare pt vestile bune! Doamne ajuta!
Anca, salutari smecherilor tai . A nins la noi sapt trecuta, in we a fost la ski Andrada, dar acum sa incalzit si se anunta ploi :(
Vic, este timp pt toate, ce ti si cu sarbatorile astea, atata agitatie, de parca nu ajunge cat ne agitam tot anul...Asa ca odihna placuta. Sper ca soacra ta e bine acum; a stat si a mea 5 zile in spital cu ceva probleme.
Mihaelelor spor la treburi si felicitari pt copiii buni :)

Va pup pe toate, Craciun fericit, linistit alaturi de cei dragi!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Intru si eu sa va mai spun doua vorbe...azi au terminat fetele scoala, Diana a primit alificativele, primele din viata ei de eleva suedeza. Toate au fost VG un fel de B romanesti, chestia e ca aici profesorii nu incep sa puna note mari din prima, si chiar daca Diana avea la cateva materii B spre FB i-au pus B pentru ca sa aiba unde sa creasca...plus ca se iau in considerare calificativele dintr-a 9-a pentru liceu si cica daca acum le pun calificative maxime, se lasa pe tanjeala si in loc sa ia FB anul viitor, iau B si asta e mai nasol. Eu sunt multumita, stiu cat a muncit...

La noi e zapada mare, cam o jumate de metru, sunt poze pe blog :). E tare frumos, e ca in povesti si imi place ca avem asa un Craciun.

Am facut si eu cozonaci, am dus doi la serviciu, au fost tare incantati colegii, au invatat sa spuna "musumesc" in romana :). Ai am dus si la vecinii mei, cei de alaturi, care sunt tare de treaba si ne-au ajutat tare mult de cand suntem vecini. Maine fac si pentru noi :).
Fac si sarmale cu varza murata productie proprie si apoi alte mancaruri...nu multe ca suntem numai trei zile acasa, apoi iar la munca. Eu muncesc si maine, asa ca seara ma apuc de sarmale si cozonaci si apoi vineri de restul.

Cadourile sunt luate de la inceputul lunii, impachetate, asteptam ajunul sa le punem sub brad...apoi in 12 ianuarie plecam in Thailanda si la intoarcere eu merg la scoala...asta nu astept...

Vic nu mai stiu daca am urat lui Daniel, daca nu imi cer scuze si spun acum La multi ani cu sanatate!

Va doresc si eu Craciun Fericit, cu multe bucurii, cadouri si nu in ultimul rand sanatate!

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vic spune:

mihaela_s, multumesc de urari, si nu-ti fa probleme, eu mereu le fac cu intarziere, ca nu apuc sa intru regulat. Sintem toate asa de ocupate, ca e greu sa facem pe toate. Felicitari pentru rezultatele Dianei.

La noi rar se iau note maxime. Au un sistem foarte clar de notare si maximul se da pentru testele facute perfect, fara urma de greseala. Sunt foarte stricti, si nu cred ca-i rau. Aici nu sunt ascultari orale, nu sunt note date pe diverse chestii subiective. Chiar si la proiecte, copiii au de la inceput sistemul de marcare, si stiu ca sunt punctati functie de cat de detaliat e, clar, bine prezentat etc. Si la mine la master e tot asa, fiecare eseu trebuie sa atinga anumite puncte si stim de la inceput cam cate puncte inseamna fiecare parte.

Vad ca toate bucatariti deja. Noi am facut putintica,, curatenie, si sper maine sa facem si ceva mancare. Sambata mergem la niste prieteni in vizita, deci o sa luam ceva acolo, fiecare vine cu cate ceva. Cozonaci nu prea mancam, dar sarmale cred ca vom face. Doar sa ajung maine sa cumpar tot ce trebuie de dimineata. In rest, vom vedea, ca si eu si soacra suntem confuze si dezorganizate.

Spor la treburi si petrecere frumoasa de sarbatori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

sarbatoritilor din ultima vreme, scuze pentru intarziere


Spor la ultimele pregatiri
sa va aduca daruri multe

Noi suntem bine. Ty a ajuns acasa, e ok, dar are mult de invatat. Pe 10 are examene. Cu toate astea ma ajuta si la bucatarit De Mihai sunt tare mandra , are note mari, e cuminte si ascultator. Nu-mi vine sa cred ca-i baiatul de care va spuneam candva, asa de mult s-a schimbat. Sunt foarte fericita.

Sarbatori fericite!

pisicile meleDulciuri si www.onetruemedia.com/shared?p=925050778218a8309405fd&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">M & Ty de si


Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Sa aveti Sarbatori Fericite! Lumina in suflete si-n casa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Craciun fericit,mos bogat,liniste si pace in sufletele noastre!

Noi suntem ca intr-o felicitare de iarna,ninge si viscoleste!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Craciun fericit, sanatate, bucurie si mos imbelsugat!
Un an nou plin de realizari!






www.refresheverything.com/curecdkl5" target="_blank">Help find a cure for CDKL5 for pepit's friend
Common sense is not so common...[Voltaire]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Craciun Fericit,dragele mele dragi!sanatate,fericire,noroc si multe impliniri alaturi de cei dragi!


MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

La multi ani cu muuulta sanatate, bucurii si impliniri in Noul An 2011! Felicitari copiilor vostri pentru rezultate! Vacanta minunata in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

Va doresc un sfarsit de an imbelsugat si plin de bucurii! Un an nou cu sanatate, bucurie, impliniri si realizari! La multi ani!!! Petrecere ftumoasa

pisicile meleDulciuri si www.onetruemedia.com/shared?p=925050778218a8309405fd&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">M & Ty de si


Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa.

Mergi la inceput