Copii din 1995-1983(37)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Multumim din suflet dragelor! Sa ne traiasca copiii la toate.

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vic spune:

La multi ani celor care si-au sarbatorit ziua de nastere sau onomastica!

Noi am fost extrem de ocupati. Ma simt de parca m-a lovit trenul, si mai am inca o multime de treaba. Daniel a terminat examenele, rezultatele vin pe 13 decembrie, in raportul final de la scoala. Luni a/am avut o surpriza. Daniel a primit o scrisoare de la scoala in care era anuntat ca primeste "year 10 general excellence award" in cadrul unei ceremonii pe data de 14 decembrie. In rest, a avut 3 zile de odihna, practic clasa a 10a a terminat-o o data cu examenele. Mai are 2 zile de peer support si o saptamana de tranzitie la clasa a 11a, si e in vacanta oficial.

Mihai merge in continuare la scoala, putin gelos pe frate-sau. Luni pleaca in tabara cu clasele a 4a din scoala si se intoarce miercuri. De-acum are si el 2 cifre la varsta, iar petrecerea a avut-o duminica asta.

De luni am inceput mutatul de mobile, sa facem loc patului pentru bunici. E cam inghesuita mobila, dar merge. Diseara la 10 aterizeaza bunicii, si cum ne-am inoit cu masina cu 7 locuri, mergem in echipa completa la aeroport, desi va fi cam tarziu pentru copii - mai ales pentru Mihai.

Vacanta de 2 saptamani prin estul Victoriei e gata rezervata, 3 nopti la munte si vizite la pesteri, 8 nopti pe malul oceanului, langa plaja. Dar asta de pe 10 ianuarie abia. Pana atunci, muncim cu elan.

Gata, de-acum inapoi la treaba. si sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Neatza dragelor!!!

Mihaela_S

Vic suna tare bine planul vostru de vacanta si ...si mai bine rezultatele baietilor

Despre noi ce sa zic mergem cu motoarele turate la maxim in sensul ca Robert din 10 nu a iesit decat de 2 ori cu cate un 9,eu incerc sa imi aloc timp pt fiecare in parte cand cu cei mici la un film spectacol etc,cand cu Robert la un meci.In rest luptam sa ne mentinem pe linia de plutire cu magazinul si lucrarile,cu treburile casei.
Saptamana asta am avut o criza de fiere insa nu mi-am permis mai mult de 12h de "zacere",m-am ridicat adunat si am mers mai departe.
Edu si Maria sunt...ei, se paruie ,se cearta,se iubesc,unde-i unul e si celalalt
In mare cam asta-i.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Vic, La multi ani lui Mihai! Sa fie sanatos, fericit si sa se bucure de vacanta alaturi de voi si de bunici! Si sa fie foarte bun in tot ce face! Felicitari si lui Daniel! E minunat ca are rezultate excelente si ca e apreciat in acest fel de cei din conducerea colegiului!
Sa stapaniti sanatosi noua masina si sa va duca liiiin pe carari de vacanta! E mare freamatul cand vin rudele insa e frumos!

Si sotul meu pleaca azi ca s-o aduca la noi pe mama. Sper sa stea fara griji 2 sapatamani cum si-a propus. Niciodata n-a stat atat de mult. Si va veni cu muuulte bunatati.

Andra, cred si eu ca e mare bucuria cand vezi ca Robert are numai rezultate ff bune! Felicitari! Si micilor fratiori numai de bine! Asa e, ei se cearta, ei se-mpaca.
Ai mei saptamana trecuta, fiecare in parte mi-a spus ca s-au inteles ff bine, insa saptamana aceasta, pe la inceput au avut niste "ciocniri" de interese. Ii mai apuca.

Copiii sunt bn cu scoala. La fi-miu e "boierie". A dat teza la logica. Zicea ca-i de bine. La franceza, la Cangurul a participat din interes pt nota.
Ana participa la scoala la tot felul de cercuri/cluburi de mate, de fizica. Acum va fi si unul de romana. A dat un test pt un concurs la mate. A participat si la Oli pe scoala la fizica insa nu va merge mai departe. E simpatica pt ca are vointa si participa. Merge si la cor de 2 ori pe sapt. Apropo, vor avea un concert in seara de Sf. Nicolae.

Va pe toate! Flower, ce mai faceti voi? Muulta sanatate lui Tb!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

la multzi ani tuturor sarbatoritzilor din ultima perioada!

la multzi ani tuturor Andreelor si Andreilor,sa fie sanatosi si cu minte multa!

Salutari populatziei si... nervi buni!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Mihaela La multi ani Dianei, sanatate si succese!!!

Miahela 007 Multi ani fericiti, multumim de tratatie

Vic La multi ani lui Mihai, fericire si succese!

Danutza La multi ani lui Andrei al tau de Sf Andrei, care cred ca-i azi.

Agho multumesc de urarile lui Mateias. Cu toate ca noi santem catolici, eu le sarbatoresc ziua de nume, si e marcat in calendar. De Sf Matei, baiatul meu vroia sa stie ce i-am cumparat... Si eu nu-i cumparasem nimica, dar imi propuneam sa ma revansez cumva in week end, cand tac'su scoate un cosmonaut in miniatura, si asa a salvat ziua...
Cat despre Elliot al meu, ai dreptate. Nu se merita sa-mi bat capul pentru orice fleac, si cu cat stiu mai putin, poate, cu atat mai bine. Acuma a luat la recitit toate cartile cu Harry Potter, si e adancit in lectura, de nu se poate vorbi cu el. Are in plan sa le citeasca pe toate inainte sa mearga la ultimul film.

Vic bine au ajuns bunicii, sa aibe o vacanta de vis, cu amintiri cat mai frumoase. Sa ne scrii cum au calatorit. Felicitari lui Daniel pentru un asemenea succes, si ii doresc tot asa sa mearga inainte.

Mihaela sant mandra de tine ca te-ai apucat serios de exercitiu fizic. Eu am bagat de seama ca odata ce intrii intr-o rutina, ai mai multa energie la sfarsit de zi, si nu mai intrii in oboseala aia letargica, de nu ai chef de nimica. Bravo si lui Ovidiu cu bicicleta. Si mie mi-ar place sa pot sa merg asa la servici, sau pe patine, si sa integrez work out in comute...

Andra sanatate, si sper ca esti mai bine, si ca te-au ajutat copii cu cele ale casei.

Mirela s-a pus destula zapada pentru un skiat in week-end?

Astept cat mai bune vesti de la Mara. Cand te linistesti, si intrati un pic un rutina de zi cu zi, te asteptam pe la noi

Eu va pup, va doresc numa bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Buna, dragelor!

la multi ani, Andra! La multi ani, Andrada! (de Mirela 68)La multi ani Andreelor si Andreilor nostri/ai vostri! Andacos, sper ca-i de bine cu scoala, cu lucrul la goblen si altele asemenea?!...

Sanca, ce dragut ca a fost sotul pe faza!
Sunt la un alt curs acum, de ECDL (calculator). Asa ca inainte de a incepe am intrat sa va salut!

toate mamicile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vic spune:

Intru si eu sa va salut! La multi ani celor ce au sarbatorit onomastici.

Socrii au calatorit bine, chiar fara nici un fel de probleme, chiar au avut noroc cu o stewardesa romanca din Viena. Aici au ajuns putin mai repede decat anuntat, de vama au trecut extreme de usor si repede, deci totul foarte bine. Chiar ne-au asteptat ei pe noi in aeroport vreo 10 minute. Intre timp s-au re-acomodat cu zona, cu plimbarile pe jos pana la magazinele mai apropiate. Socrul s-a apucat de curatat gradina, asa ca va fi ocupat pe toata durata sederii. Plus ca vrem sa facem si o pergola in spatele casei.

Mai rau ca soacra-mea a alunecat pe gresia din baie aseara cand se spala pe picioare si s-a lovit la cap. Din fericire s-a ales numai cu un cucui si putina ameteala azi dimineata. Sotul si-a luat liber sa stea cu ochii pe ea, eu fiind cu indicatiile prin telefon la ce sa se uite si ce sa o intrebe sa –si dea seama daca e dezorientata sau nu. Asa ca acum, ca am inceput sa ne linistim cu ea ca nu e grav, dar trebuie sa se odihneasca sis a o ia usor, trebuie sa vedem cum schimbam geamul la usa dusului, care s-a crapat bine de tot la izbitura soacra-mii. Bine ca nu s-a spart, sa cada, ca era mai rau si pentru saraca soacra-mea.

Asa ca nu am apucat sa ma bucur de nota mea la master, High Distinction. Acum pot spune si eu ca am intrat in vacanta.

Daniel intra azi in vacanta si e fericit, desi va avea teme pentru vacanta. Maine mergem sa cumparam manualele pentru anul viitor.

Sper ca sunteti toate sanatoase – si familiile la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Fetelor, multumim de urari! Eu citesc zilnic, caci intru pe DC dar nu mai apuc sa scriu...
Transmitem si noi sarbatoritilor Andrei si Andreea un sincer .

agho spor la cursuri! Felicitari copiilor pentru rezultatele scolare. Ce te invidiez(pozitiv) ca o ai pe mama aproape!

Andra felicitari lui Robert pentru notele excelente! Esti o mamica mandra tare cred....

Vic, ma bucur ca socrii au ajuns cu bine! Sa va bucurati impreuna de vacanta. Felicitari multe multe atat tie cat si baietilor pentru scoli.
Sanatate soacrei, bine ca nu a fost nimic mai grav.

Sanca, ce dor imi era sa mai citesc de voi! Mersi, mersi, sunt si eu mandra de mine, mai ales ca am inceput sa combin miscarea cu putina dieta sa dau jos cateva kg, ce mai...sunt prinsa cu ele :). Aseara am fost pentru a doua oara la flow, o combinatie de yoga si pilates, tare mi-a placut. Imi face bine si la spate, uneori am dureri...
Eu am un coleg care vine vara pe role la serviciu, e tare haios mai ales ca se apropie de pensionare, are 63 de ani. :)

Dana, mai scrie despre voi...ce mai faceti, cum merge scoala, tu cum mai esti?

Mirela, mai aveti zapada?

La noi e iarna adevarata, deja de o saptamana. A venit mult prea repede anul asta, asa zapada aveam anul trecut in ianuarie...si cam asa e in toata Europa. Mama a zburat ieri la sora mea si a stat in Amsterdam in avion vreo 3 ore, nu au lasat avionul sa decoleze pentru ca ningea...a ajuns cu bine insa, azi noapte la noi.
Avem mai mult de jumate de metru de zapada, am pus cateva poze pe blog...e frumos ca in zapezile copilariei noastre, e alb si frumos, vin Sarbatorile si imi place ca e asa. Dar sa nu tina pana in mai ceea ce e foare posibil...
Diana merge foarte bine la scoala, sunt tare mandra de ea. A venit numai cu calificative MVG(calificativ maxim) in afara de Stiinte Sociale unde nimeni nu a luat MVG. Proful e cam aiurit si nu prea inteleg copiii exact ce cerinte are de la ei, dar in fine...e OK. Iar profa de romana mi-a laudat-o ce lucrare frumoasa a facut! A avut de lucrat un proiect despre geografia Romaniei, a desenat doua harti ale Ro-una cu judetele si una cu relieful, le-a desenat cu mana si a fost atre incantata de munca ce a facut-o.
Aici sunt testele de sfarsit de semestru acum, are mult de invatat zi de zi...azi are test la mate si era putin emotionata, sper sa il ia cu bine. In safrsit a venit anul in care nu mai merge in Ro de sarbatori, nu mai am stres ca ea e pe drumuri inzapezite...Sunt tare bucuroasa ca vom fi cu totii acasa.

pe toate, numai bine si mai vorbim!

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

de Mos Niculae, sper ca a venit Mosu si v-a umplut ghetele.

Vic vai ce nasol cu mama soacra.... D-ne fereste. Imi inchipui ca si la voi e complicat cu asigurarea medicala, dar bine ca nu a-ti ajuns la spital cu ea. Dar ce cap zdravan a dat de s-a spart geamul de la dus.

Mihaela felicitari lui Diana, bravo ei, sa o tina asa in continuare.
Bravo si tie ca te tii de program. Auzi, de patinele cu rotile. In grupul de skaters care mergeam la antrenament, era si o bunicuta la 60+ de ani. Vreau sa zic ca tipa ma lasa in urma. Mergea la competitii prin Atlanta, si se antrena cu sotul ei. Dar si avea mai mult timp sa se antreneze decat oamenii de rand.
Deci sa inteleg ca a venit mama la dat zapada?

Agho bafta cu cls de calculatoare. Nu ne-ai scris, a venit mama?

Azi dimineata a venit Mos Niculae. Mateias al meu e cu ochii in lacrimi, si eu sant pe culmile dispararii ca nu stiu la ce se astepta copilu sa primeasca.... Si sincera sa fiu, mie groaza de Craciun, ca cine stie ce racheta cosmica o vrea, si daca nu e sub brad, o sa pufneasca si trosneasca toata ziua de Craciun... uff....

Mergi la inceput