Copii din 1995-1983(37)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Ce de vesti!!!

Flower, cat ma bucur ca ati reusit, indiferent cum, dar ati facut-o cum trebuie si p-asta!!! Azi am citit pentru prima data ca ne-ai anuntat ca a avut loc operatia lui Tb si ca va intoarceti acasa! Insanatosire grabnica si bine ati venit!
Marti, atunci, m-am gandit la voi, aici, pe DC, unde n-am postat decat . Incredibil cat de bine functioneaza telepatia!!!

Dragelor, va pe toate! ma bucur ca sunteti bine.
O exceptie faci tu Sanca, in ceea ce priveste asa-zisele neintelegeri intre tine si Elliot. Dar chiar asa o fi? Asa ii spune si tatalui lui?... Copiii mei comunica ff bn cu prietenii si al telefon, se plimba si pe-afara. Si evident, pe PC! Acum, fiind la colegiu, And. are colegi noi. Sanca, cred ca poti sa ma-ntelegi, insa asa cum vad eu lucrurile aici, in Ro, in Buc., chiar nu cred c-as putea sa-i cunosc pe totii noii prieteni ai lui fi-miu!!! Si nici nu vreau! Culmea, chiar nu sunt curioasa. E suficient ca-mi spune ca ma intalnesc cu X - despre care imi spune : e un prieten la cls a IX a A, de exemplu. Sau e un prieten de la cls a X-a.
Sambata a iesit cu bicicleta la plimbare cu un coleg, prin Buc., in conditiile in care n-a plecat niciodata singur de la noi cu bicicleta. Aici, in Buc., n-am iesit cu copiii decat in parc cu bici., niciodata pe strada. Doar la mama s-a plimbat pe strazile din cartier. Cu toate astea, l-am lasat. Mi se pare normal, e o alta etapa. Si cu cat esti tu mai curioasa, cred ca va fi mai atent fiul tau sa nu-i cunosti prietenii. Si cred ca esti curioasa. Apropo, tot de la unul de-a X-a are o carte "Biblia barbatului".

Uite ce scrie , am dat copy-paste! "Cartea aceasta repune în drepturi barbatii, de aceea ar trebui sa ciocneasca toti un pahar în cinstea aparitiei volumului mult asteptata: Biblia barbatului. Este o carte-manifest esentiala, ce nu ar trebui sa lipseasca din biblioteca niciunui barbat, putând fi considerata, pe drept cuvânt, unul dintre ultimele vestigii de masculinitate într-o societate care tinde tot mai mult spre efeminare si epilarea picioarelor.
Cele 975 de sfaturi prezentate de cei sase autori, cu un umor de buna calitate, vor aduce la suprafata adevarata esenta a barbatilor – pradatori înnascuti, doritori de competitii, doamne voluptoase, bere si bauturi alcoolice tari, ciocniri verbale si fizice sau, într-un cuvânt, de distractie. Desigur ca într-o carte destinata barbatilor femeia trebuie sa ocupe locul de onoare, aspectele legate de sexul frumos fiind întoarse pe toate partile...
Nu sunt uitate nici restul prioritatilor masculine, cum ar fi frecventarea barurilor si a restaurantelor, sportul, înjuraturile sau demascarea prefacutilor, acele copii palide care nu vor ajunge niciodata barbati adevarati.
Cartea poate fi considerata, pe drept cuvânt, un abecedar al barbatiei, reusind sa descreteasca fruntile si sa provoace hohote de râs de la primul pâna la ultimul sfat."


Mihaela_s, multumesc frumooos! Pe mine ma "imbolnavesc" proiectele astea in care treb sa tot desenezi, sa scrii, sa faci scheme... Mi se pare ca le ocupa prea mult timp. Dar e bn si-asa. Oricum, cand Ana are de facut o macheta, un desen, ceva creativ oricum,incepe cu astea.
Din pacate, am fost atat de ocupata cu altele la serv. pana ff tarziu ca nici la cursuri n-am ajuns. Iar vinerea trecuta am aflat din ziare ca o colega de la master si-a pus capat zilelor de m-am socat de tot. Deja eram obosita/stresata de altele. Am o prietena care e la pat de cateva saptamani bune si are un diagnostic asemanator cu scleroza in placi. Nu mai poate merge, face recuperare, insa nici in fund nu poate sa stea. De m-apuca toata jalea. Cand am inteles mai bn care-i diagnosticul,am fost "leguma". Pana nu depasesc momentul, nu mai poti face nimic cu mine. Sa zicem ca l-am depasit.

Andra, sa ne mai povestesti despre pitici, si despre Robert! Si despre tine!

Mirela68, mai detaliaza un pic, cand poti, cand vrei!

Vic, cum stati cu planurile de vacanta?...La noi e o vreme de primavara care ne-a bulversat de tot. Cel putin pe mine. Parca astept sa dea coltul ierbii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

Wow, vesti bune, Mara, ati trecut cu bine peste pragul asta, yuppy Bine ati venit, recuperare usoara si insanatosire grabnica lui Tb

Am ramas in urma si cu niste urari sorry, tuturor sarbatoritelor si sarbatoritilor, sanatate, fericire, numai bine si mult noroc



pisicile meleDulciuri si www.onetruemedia.com/shared?p=925050778218a8309405fd&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">M & Ty de si


Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Mihaela_s, Miha&Mihai, si voua urari de La multi ani! Si multi ca sa ne scuzati neglijenta.

Ana68, La multi ani frumosi si generosi! A fost ieri, dar urarile, vezi bine, se transmit si dupa multe zileee!

Sanca, La multi ani si lui Matei! In calendarul ortodox, azi e Sf.Evangelist Matei!!! Asa ca, nu stiu cum, dar sunt pe faza! Succes la scoala! Sa razbata cu foooarte bine prin multimea de teste, teme, referate etc.! Un dulce si tie!


Mihaela_s, ar fi prea devreme sa fac de azi urarile pentru Diana! Cat si pt. sotul tau! Azi iti trimit doar "uvertura". Va pregatiti pentru sarbatoriiti vostri in veun fel?...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui agho

Mihaela_s, ar fi prea devreme sa fac de azi urarile pentru Diana!


dar mie poti sa-mi zici....

va fac cinste cu o si o ,ca azi e ziua mea!

pup si eu sarbatoritii pe care i-am ratat!

agho,ai un pm de la mine!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...


CLIPE DE VARA-mih1 si mih2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Mihaela770, scumpa mea, La multi ani!!! Si gandurile tale, visele, dorintele sa ti se implineasca!

Draga mea, sper ca ma-ntelegi cat de obosita sunt din moment ce nu mai observ bine ce scrie in liste!!! Si multumim de tratatieee!
Citesc PM cat de repede pot...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Mihaela cu multa sanatate si multe bucurii!!!

agho, multumim de avampremiera :). Esti o draguta, ca de obicei.
Pai de sarbatorit pe Ovi il sarbatoreste spitalul :) caci i-au facut cadou garda vineri si duminica(sambata e ziua lui, macar e liber :)). Sarbatorim numai noi 4, cu ceva mancare buna si un tort.
Diana isi tine ziua duminica asta(ar fi vrut cealalta dar au din nou targ de Craciun, strang iar bani pentru clasa, noi facem prajituri cu sofran, caramele si ciocolata de casa) cu 9 colege. Va fi ceva simplu, nu vrea mancare decat ceva de "imbucat" gen saleuri cu ciuperci, sau snack-uri pizza facute in casa si normal un tort. Noroc ca sunt libera si joi si vineri, am timp sa ma ocup de tot.

Eu m-am apucat serios de exercitii fizice, merg la sala de trei ori pe saptamana si targetul e in fiecare zi :). Merg la un fel de aerobic de doua ori si o data la zumba care e minunata! Merg singura dar e tare fain, la zumba vine uneori si prietena mea romanca, profa fetelor...iar Ovi bicicleste aproape zilnic la serviciu si inapoi, sunt vreo 12 km in total...ne-am ambitionat dupa cum vedeti sa ne mentinem. Macar conditia fizica daca nu tineretea :)).

gata, am fugit la trebi, miroase delicios din cuptor a dovleac copt...

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

multumesc de urari!

agho,stai linistita !

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...


CLIPE DE VARA-mih1 si mih2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

la multi ani,Diana de Mihaela,sanatate si mult noroc sa-i dea Dumnezeu!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...


CLIPE DE VARA-mih1 si mih2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

La multi,multi ani , Diana !
Fericiti, cu sanatate si noroc !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Mihaela_s, La multi ani Dianei! Cu multe bucurii si succes la scoala!

Mergi la inceput