Copii din 1995-1983(37)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Andra, m-a luat valul, ca sa ma exprim asa, in privinta altor studii. Era bn si fara, dar parca mai iesi un pic din monotonie. Si mai adaugi ceva informatie.
Am sa propun sa se faca si noaptea cursuri, daca vii si tu. Deocamdata, unele se tin seara, dupa serv. si altele, sambata dimineata.
Totodata, am considerat ca ai mei copii nu prea mai au nevoie de mine si e bn sa avem fiecare diverse preocupari care sa ne tina ocupati.
Sa ne spui ce mai face Robert la rugby. Cat si domnisoara si piticutzul.

Vic, multumesc!
Iti apreciez entuziasmul de a face cursuri, mastere etc. Important e ca la tine chiar conteaza. Cu atat mai mult cu cat il faci intr-un domeniu care te pasioneaza. Ca sa-ti raspund, desi inca nu am un entuziasm deosebit ca sa vorbesc despre asta, e vorba de un master in econ. sociala. Aveam alt master la activ, deci n-aveam nevoie de altul, plus ca povestea cu accederea in vreo pozitie, ramane doar o poveste netentanta.
Ce bine ca va bucurati de vacanta! Ca vin ai vostri! E putin dificil cu organizarea spatiului dar in final treb. sa fie si frumos!
Sincer, n-am mai putut sa mai scriu, desi stiu ca viata merge inainte pt oricare ditnre noi chiar si atunci cand avem un membru al familiei suferind. Personal, mi-a fost greu sa mai scriu in conditiile in care efectiv n-avem vesti despre Flower (membru activ in grupul nostru) si e clar ca nu ii este usor. Ori mi se pare dificil sa mai vorbesc despre intamplari fie pozitive, fie negative din viata noastra, a copiilor, in situatia in care indiferent despre ce-as vorbi, e nimica toata pe langa problemele cu care se confrunta Flower, de exemplu.

Mihaela, toata admiratia pt. preocuparile Dianei! E atat de bn integrata in decorul suedez ca nu stiu care e mai suedeza, ea sau vreuna din colegele ei?!...Treb sa mai citesc pe blog ce-a mai facut si Silvia. Despre voi, cand pot, mai citesc pe blog, asa ca n-am sa te mai intreb nimic special deocamdata. Doar daca am neclaritati. Mi-am aruncat un ochi si-am vazut creatiile Silviei! Superrr! Sunt frumos copiii nostri!

Mhldvrc, am privit cu emotie pozele trimise de Ty, cat si pe cele cu Mihai in incursiunile lui speologice! Mi-am imaginat ce emotie ai avut tu, cand le-ai primit si le-ai privit pt. prima oara. N-am prea descoperit-o pe Ty printre colegi. Sa ne scrii mai mult cum se simte ea acolo. Cum e la cursuri, cum sunt profesorii, colegii? Care e atmosfera in general din punctul ei de vedere.
Ce bn ca Mihai nu mai sufera din cauza matematicii si ca notele sunt superioare! Tot ca mai sus, toata admiratia ca ai avut grija sa le acorzi sanse copiilor de a face ceea ce le place!

Sanca, stiu ca n-am mai scris demult, dar nici tu?!...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Vic, ...tot cu albastru...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vic spune:

agho,

Inteleg ce spui, cu scrisul. Cred ca toate ne gandim la Flower si la TB. Am o colega, tot romanca, care acum 2 saptamani a avut emotii cand fratele ei a avut operatie pe cord deschis, schimbat o valva. A tot fost el la control si i s-a tot spus ca poate sa mai astepte, ca nu-i urgent. A decis, totusi, sa scape de grija asta inainte sa se insoare. I-au facut un ecograf inainte de operatie, sa stie la ce sa se astepte si doctorii s-au ingrijorat ca au lasat-o pentru prea tarziu. Dar operatia a mers ca la carte, fara probleme, iar el se simte bine fizic (cat de bine se poate dupa o asemenea operatie), dar inca se recupereaza psihic. Am reusit sa vorbim noi doua, separat de restul colegilor, ca sa ne exprimam in romana, si mi-a povestit toate emotiile, si-ale ei, si-a celorlalti membri ai familiei. Iar eu ma gandeam la Flower si la emotiile, grijile, dificultatile prin care trece ea.

In rest, noi facem planuri de vacanta, dar mai avem pana la ea, de fapt copiii mai au scoala, dar asta-i de bine, nu? Daniel termina pe la inceputul lui decembrie, Mihai pe 17 decembrie, deci abia atunci putem spune oficial "A venit vacanta!!!" Dar cum bunicii inainteaza in varsta, vrem sa le facem sederea la noi cat mai placuta, sa aiba ce-si aminti cand se intorc in Romania.

tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Salutare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Mi-a plecat mesajul fara a scrie nimica in el....

Fetelor, mie mi-au mai ramas in total 4 clase de luat la facultate, si am terminat si etapa asta... Printre lectii, mai arunc si eu un ochi pe aici, dar, recunosc, destul de rar.

Mihaela imi pare bine sa te aud cu fericire in grai. vad ca Ty s-a adaptat repede. Felicitari lui Mihai pentru rezultatele bune, si ca s-a dat pe brazda

Mihaela trebuie sa-mi fac timp sa intru sa vad pozele Dianei, ca m-ai facut curioasa. Am o colega de servici care merge in vacanta pe taramurile tare, si ma uitam cu gelozie la itinerariul ei. Se imbraca ca pentru polul nord...

Agho felicitari cu scoala, si spor la treaba. Hai ca incepi si tu cu temele, cu stari de agitatie inainte de examene... si sa nu uiti sa revii pe aici sa scrii cand te usurezi de cate o clasa
Am bagat si eu de seama, ca si aici, ca si la voi, liceul parca e mai usor. Nu stiu daca e doar cls a 9 a, dar Elliot al meu e cu 10 pe linie si intr-o vacanta continua.

Vic noi deabea intram in paine, si tu ne scrii de vacanta... Se vede ca esti intr-o alta emisfera.
Vacanta frumoasa. Nu ne-ai scris ce itinerariu aveti. Cand sosesc bunicii?

Andra ce mai face grupa mica?
De Robert nu ne mai povestesti nimica?

Elliot are toane de adolescent. Bufneste si trosneste, si nu prea mai sant zile cu soare. Comunicam destul de greu. Ieri taica'su i-a luat cablul de conectie de la calculator, dar dupa cateva ore, a observat ca Elliot facuse rost de alt cablu, si era bine mersi pe internet...
Recunosc, comunicam cam prost, ca el le stie deja pe toate. Cand ridic vocea la el, el o ridica si mai tare... Si o terminam prin competitie de urlat....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Fetelor dragelor, va scriu din Germania. Marti TB a fost operat,dupa 4 ore detubat.In 2zile si jum deja a fost transferat din terapie intsv pe sectie. O recuperare dincolo si de asteptarile chirurgului. Acum e bine a scapat de toate tuburile si firele, tot imi da comanda de ce-ar manca
Fug la el


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Mara, ma bucur mult mult! daca ai stii cat m-am gandit la voi...Multa sanatate mai departe, sa fie recuperarea usoara si te asteptam cu vesti numai asa de bune de acum inainte.

Revin, sunt pe fuga si am vazut mesajul Marei...

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vic spune:

Felicitari, flower!! Asta e o veste excelenta! Multa sanatate in continuare si recuperare rapida lui TB.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Dragelor, am revenit!

Mara va inca o data, ma gandesc la voi.

agho acum vad ca l-am "sarit" pe Andrei! Sa va traiasca, sa va aduca bucurii multe mai departe, sa fie sanatos si plin de noroc!
Scuze ca mesajul vine cu asa mare intarziere...
Cat despre tine...wow ce surpriza! Nu stiam de gandurile tale, ma bucur mult ca nu ma lasati singura(tum Vic si Sanca) sa-mi tocesc coatele pe bancile scolii . Ma bucur ca si copiilor le merge bine, ai timp inseamna ca, sa te ocupi in liniste(atat cat iti permite timpul) de ale tale. Cand mai strecori si 5 minute pentru DC, mai scrie-ne cum sunteti. Si tot asa, daca ai cateva minute libere, pune niste fotografii cu desenele Anei sa le admiram si noi.
Spor la scoala si numai bine!

Vic, cand ajung parintii la voi? Sau sunt deja acolo? Chiar daca mai este pana la vacanta, eu va urez vacanta frumoasa, sa va simtiti minunat impreuna! Sper sa mai apuc sa intru, dar sunt tare prinsa cu munca si cu casa, profitam de we-uri cat se poate si chiar daca citesc zilnic pe DC, tare greu ma urnesc cu scrisul...
Bafta si tie la scoala, scolarito!

Sanca, daca ccc colega ta vine in Suedia in partea nordica sau in munti si vine iarna, atunci inteleg ca vine imbracata ca la pol .
Altfel(daca vine in jumatatea sudica si prin partile cu tarm) exagereaza . Iarna e mai cald ca in Ro de ex, sub -10 grade rar scade temperatura. Chiar si pana la -10 ajunge destul de rar, de obicei se invarte la -2/-5 grade, cu multe zile peste 0. Poate ca pe continent, in zonele unde nu e aproape de mare sa fie mai rece, dar iti spun sigur ca nu e Polul Nord decat la...Polul Nord . Hai dati o tura incoace si va convingeti!
Felicitari pentru notele bune ale lui Elliot!

mihaela ma bucur mult pentru ca Mihai e OK cu scoala, cred ca esti o mamica tare mandra. Apoi de Ty ce sa mai spun...cred ca nu e nimic mai bun pe lumea asta pentru o mama, decat sa isi vada copiii impliniti. Mult succes la amnadoi dar si tie! Apropo, parca si tu faceai ceva cursuri, nu?

Andra, cum mai sunteti?

La noi toate bune...Diana are din ce in ce mai multe proiecte la scoala...acum face unul pentru Stiinte Naturale, la partea de anatomie. A facut niste desene de am ramas cu gura cascata...inima, circulatia sangelui in corp, vene, artere, din astea...Au avut o ora de disectie(pe broaste) dar nu a dorit sa participe din pacate desi eu am tot incurajat-o. E clar ca nu o atrage partea asta a stiintei, corpul uman sau alte organisme vii. Probabil ca daca nu era partea cu desenele la anatomie, nu ar fi invatat nimic .
Are si la romana acum un proiect, despre Romania. Invata geografie si e tare incantata ca tot asa, are de desenat Romania-harta fizica si cea impartita pe judete, apoi trebuie sa si scrie anumite chestiuni. Ii plac tare mult metodele astea de lucru, le face cu mare placere.
In rest noi cu munca, lucrez si eu zi de zi si nu ma supar, sper sa adun atatia bani cat sa imi ajunga pana in iunie...primesc si bursa dar imi acopera doar chiria, restul cheltuielilor le suport eu. As putea face imprumut bineinteles, dar nu merita daca pot munci. Eh, eu sa fiu sanatoasa, restul de descalcim noi cumva...

Va pup cu drag, sper sa mai apuc sa scriu pe aici pana la sarbatori .

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui flower-power

Fetelor dragelor, va scriu din Germania. Marti TB a fost operat,dupa 4 ore detubat.In 2zile si jum deja a fost transferat din terapie intsv pe sectie. O recuperare dincolo si de asteptarile chirurgului. Acum e bine a scapat de toate tuburile si firele, tot imi da comanda de ce-ar manca
Fug la el





Mara,ce vesti bune!ma bucur enorm pt voi!Dumnezeu ne-a/v-a ascultat rugaciunile!va imbratisam!recuperare usoara pe mai departe!

Dragele mele,participam si noi la concursul Clipe de vara,asa ca va rog,daca va plac pozele noastre de la semnatura mih1 si mih2 va asteptam sa ne votati!multumim!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...


CLIPE DE VARA-mih1 si mih2


Mergi la inceput