Copii din 1995-1983(37)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

pt urari si arata-ne si noua din creatiile Dianei.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vic spune:

LA MULTI ANI, Robert! Sa va traiascsa si sa aveti numai bucurii impreuna, Andra! (scuze de intarziere )

Eu am terminat primul an de scoala. Mai am 3, dar acum o sa ma bucur de 4 luni de vacanta. Am predat azi de dimineata ultima lucrare, 4000 de cuvinte si 35 de referinte. Nota - pe 3 decembrie. Pana atunci, incep sa repet cu Daniel pentru examenele lui. Pentru primul, la mate grea, pe 16 noiembrie, va repeta singur sau cu taica-sau, ca pe mine incepe sa ma depaseasca materia. Pe asta il da odata cu colegii de-a 11a si se ia in calcul la VCE. La stiinta, istorie, engleza si matematica de-a 10a le are pe 18 si 19 noiembrie. Pana atunci aflam si ce materii face anul viitor. Iar dupa ce termina cu examenele mai face cateva saptamani de scoala in care incepe materia de-a 11a.

Curand implineste si Mihai 10 ani. Inca nu stim ce vom face, dar el e fericit cu o petrecere mica acasa. Probabil o sa invite cativa prieteni, vreo 3-4 din clasa, eventual si cativa prieteni de familie cu copii de varta lui.

Ne pregatim (sufleteste deocamdata) pentru venirea socrilor. Am tot avut probleme cu biletele de avion, si inca nu s-a terminat, desi le-am luat din iulie. Speram sa le rezolvam pe toate si ei sa calatoreasca fara aventuri. Urmeaza si ceva reorientari in casa, sa incapem cu totii. Si-apoi vacanta, pe care o asteptam cu mare drag, caci suntem extrem de obositi toti. Noroc ca e vremea frumoasa in general si mai iesim la cate o plimbarica.
Mihaela_s, si noi tot in ianuarie plecam in vacanta, vreo 2 saptamani. Cateva zile la munte, si ceva mai multe la ocean. Abia astept sa stam pe plaja, cu ochii la ocean, sau sa ne plimbam in padure, fara sa ne pese de nimic.

agho, Andra, felicitari pentru rezultate copiilor.

tuturor mamicilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Andra, poze mai pune Diana pe blogul ei. :) Marea majoritate sunt pe facebook dar am sa o rog sa le puna si pe alt site ca sa vi le arat.

Vic felicitari pentru scoala, mie deja mi-e groaza ca se apropie luna februarie si incep si eu...:(.
Felicitari lui Daniel, ce avansat e! Si succes la teste.

si mai trec eu, acum fug la munca.

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:


Sorry, n-am mai scris de ceva timp, sanatate, fericire si tot ce-i mai bun pe lume tuturor sarbatoritilor , iar mamicilor


pisicile meleDulciuri si www.onetruemedia.com/shared?p=925050778218a8309405fd&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">M & Ty de si


Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

Asa, am putin mai pe diagonala , sorry, lipsa de timp.
Felicitari copiilor penrtu note , iar mamicilor scolaritze le doresc rezultate deosebite

Sunt fericita , nu-mi vine sa cred Mihai se tine de promisiune, cea mai mica nota este 8 - la mate(era foarte fericit), fara sa mai faca meditatii, cica nu mai are nevoie, acum intelege. A mai luat 9 la fizica si germana si 10 la chimie in test unde nu are nici o gresala Se ocupa incontinuare de speologie, a fost in cateva ture la Polovragi, Tismana, Vasceu si in tabara de la Grind desi incepuse scoala.
Ty a ajuns bine la universitate, pana acum s-a descurcat foarte bine in viata de zi cu zi(pentru care-mi faceam 10000 de griji). Ii place , e fericita, invata, a fost la un sit si mi-a trimis si cateva poze.

pisicile meleDulciuri si www.onetruemedia.com/shared?p=925050778218a8309405fd&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">M & Ty de si


Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Eheheee asa parca mai merge asa....am sorbit cafeaua incet savurand creatiile Dianei,atata prospetime si inocenta,mi-e dor de varsta asta..,apoi am privit fascinata pozele lui Mihai si ale Tatianei.

Le doresc succes tuturor,ce sa mai ,avem copii unul si unul

Vic sunt un pic invidioasa..4luni de vacanta Bafta mai departe tie si copiilor si sa dea DD pe 3 decembrie sa fie nota maxima.


Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vic spune:

Parca s-a mai animat atmosfera si la noi.

Multumesc, fetelor.

mhldvrc, ai copii grozavi, ce mai. Mihai stie ce vrea si munceste pentru asta, Ty si mai si. Bravo!

mihaela_s, nu te gandi la februarie si scoala, vine ianuarie intai, cu plimbari. Frumoase poze face Diana.

Andra, eu am 4 luni de vacanta, ca n-am examene. Evaluarea e numai pe baza de lucrari scrise, lucrari practice, exercitii in clasa... Altii acum se pregatesc intens de examene. De-aia si dureaza mai mult pana primim rezultatele (6 saptamani), ca altfel ar trebui sa le stim in maxim 4 saptamani de la predarea lucrarilor. Intre cele 2 semestre vacanta e de 6 saptamani. Alte cursuri au si optiunea de a studia pe perioada vacantelor. La mine e fix si batut in cuie, n-am nimic de ales, in afara de plasamente si subiectul pentru teza. Dar si cand ajung la plasamente si cercetare, sa vezi cum nu mai conteaza cand e vacanta si cand nu.

Va pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Andra, sorrryyyy! La multi ani! Muuult succes lui Robert la scoala si la sport! Spor si tie in toate!
Mikki, la multi ani si lui Dominik!!!Ce mai faceti voi?!...

Mihaela, mhldvrc, Vic, Andra, ma bucur sa aud despre copiii vostri lucruri frumoase! Sanca, mai astept vesti si despre voi!
Sunt fericita sa vad, sa aflu cat au mai crescut copii nostri, cate rezultate bune au, cate preocupari frumoase!!! Sunt incantata de-a dreptul! Felicitari din tot sufletul voua si celorlalte mamici pe care nu le-am amintit acum, dar ma gandesc la ele! Mult succes la scoala, la liceu, la facultate!!!

Personal, imi cer scuze fata de toate! Nu stiu, nu am mai reusit nici sa citesc aici, nici sa mai scriu. Sunt momente si momente! Sper sa depasesc acest punct si macar din cand in cand si sa mai impartasim impresii din adolescenta.
De bine, este si la la liceu si la cls. a VII-a.
A fost intretimp si balul bobocilor la fi-miu.
Copila a avut diverse preocupari interesante in scoala. Ne-am amuzat impreuna.
Teste multe! Fi-miu a luat chiar mai multe note maxime la logica, geografie,romana, chimie. Adica...sa pici pe spate, nu alta. Hahaha! Unde-i fosta profa de chimie, care-l altoia la note?!... Oricum, dupa cum vad, in liceu, altul e mersul. Sunt mai putine teme pt acasa. Important e sa priceapa din cls. despre ce e vorba. Nu stiu daca sa-mi exprim inca multumirea. Sper ca notele primite sa reflecte realitatea. E f pasionat de teoria informatiei si comunicarii. In schimb ma deranjeaza la el, o atitudine noua, diferita, de o anume superioritate, specifica trecerii de la o etapa de varsta la alta.
Ana e o scumpa. Continua sa fie ff comunicativa, are vorbele la ea tot timpul "impanate" cu expresii + exprimari spontane. A realizat diverse planse la desen, una mai draguta decat alta. (Apropo, Mihaela cu talentele Dianei!)
In casa, tot rasucesc mobilele...
Iar eu, ca sa nu ma "plictisesc" m-am mai apucat de un master (la zi, 2 ani).

Va
Flower,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Agho asta da veste,succes si tie si copiilor si bineinteles lui Vic si Mihaelei_s ce de fete studioase tztztz parca parca m-as apuca dar n-au astia cursuri noaptea

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vic spune:

La multi ani, Dominik!
La multi ani, Andrei!
Mikki, agho, sa va traiasca baietii, sa fie sanatosi si sa aveti numai bucurii de la ei si cu ei. (Scuze de intarziere )

agho, bun venit in randul scolarilor. Multa BAFTA!!! Sa inteleg ca l-ai inceput deja, si de-aia a disparut timpul de citit/scris pe forum?
In ce domeniu faci masterul? Si al meu tot 2 ani, la zi, full-time, dar am decis ca am prea multe in program deja si ca ar merge mai bine part-time, asa ca-l termin in 4 ani. Sa vezi ce-o sa te bucuri de vacante.

Andra, scoala merita efortul daca aduce beneficii la terminare, altfel iti tocesti nervii si nu mai ai timp de stat si cu cei mici. Eu am noroc, ai mei au mai crescut, se descurca singuri de-acum. Iar mie masterul imi va deschide usi la pozitii pe care le doresc si au ca cerinta minima de studii masterul.

sanatate si numai bine la toata lumea.

Mergi la inceput