Copii din 1995-1983(37)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Tot io abia azi ca ieri dupa supa a urmat salata de vinete,chec aperitiv paine cu masline si rufe de calcat.

Am dus tero la gradi,Robert a plecat si el ca de anul acesta invata de la 8 la 14 ceea ce il incanta deorece are mai mult timp liber,vorba vine,ca de anul acesta ia meditatii la matematica si la romana deoarece consider ca nu ma pot ocupa indeajuns de el si este un an greu in care are nevoie de multa atentie,mai multa decat ii pot eu oferi.

Eu am sa tot scriu poate poate va mobilizez si pe voi

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Buna fetelor.

si eu, tot pe fuga.
Situatia la noi e cam asa: eu zic una, Elliot vreo 50...de mai bine ma lipsesc sa mai comentez ceva.
Matei isi face lectiile cand are el chef, iar eu din culise ma cert cu profii...
Au aparut primele note. Elliot care isi face temele in autobuz, are numa note de 10... Iar Matei care pare cel mai sirguincios din casa, o cam da in bara...

Andra, m-ai amuzat de meciul de box dintre Maria si Edi, ii si vad...

Mihaela gata, te-ai reacomodat fara mama la voi? Cred ca deja ii duci lipsa.

Miha ce vesti ai de la Ty?

fetelor de Mara mai stiti ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Hop si io!

Intre timp am avut saptamana trecuta greul la scoala, am stat in Kalmar 4 zile lungi si late, am avut prezentarile, am avut examenul si acum o saptamana as fi zburat spre casa dar pentru ca nu am avut incotro am asteptat savurand o zi frumoasa de toamna prin Kalmar si apoi am venit spre casa abia noaptea, caci asa e programul vaporului. In fine, inca nu stiu rezultate, dar astept. Sper sa fie OK. Colegii mei au inceput al doilea curs, cel de Chimie generala care mie imi e recunoscut si o colega de-a mea a fost tare simpatica si m-a intrebat ca eu ce voi face in astea 4 luni cat ei vor invata. Ei bine, muncesc! saptamana asta am avut numai trei zile, dar de saptamana viitoare sunt zi de zi la munca, sunt tare bucuroasa. Nu numai pentru ca voi avea bani, dar si pentru ca nu stau acasa sa vegetez...

Sanca, multumesc de intrebare...e OK fara mama, dar mai greu putin caci vin de la munca la 17-18 si trebuie sa fac mancare, inainte facea mama. Apoi Ovi s-a descurcat singur cu fetele 5 zile, din februarie vor continua .

In rest nu prea am ce sa va spun, la noi toate vechi si noua toate, Silvia se plictiseste la scoala, Diana are saptamana asta prima intalnire cu cei care ii indruma catre licee, inca nu stie ce vrea sa faca...poate limbi(engleza si suedeza sunt cele mai bine cotate in "dosarul ei", chiar ieri am citit evaluarile profesorilor...engleza la nivel maxim si suedeza la nivel B spre FB, adica ccc catre maxim...ea, o romanca stabilita aici de 3 ani!) sau mai cocheteaza cu design, i-am spus sa se orienteze catre ceva unde poate oscila. Aici e nasol caci daca ai ales un liceu de un anumit domeniu(de ex. stiinte sociale-limbi apoi degeaba vrei apoi sa dai la...medicina sa spunem, caci nu intrunesti nivelul cerut la materii...e posibil ca la liceul de stiinte sociale sa se faca biologia la nivel A iar la medicina sa ceara nivel B) apoi trebuie sa il tremnini si daca vrei sa mergi in alta directie, iti completezi studiile la scoala de adulti, dar asta cere timp. In fine, sper sa nu oscileze chiar asa si sa sara in alegerea meseriei asa cum am dat eu exemplu...

si numai bine la toata lumea! Poate va mobilizati sa mai animam subiectul...

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vic spune:

Intru si eu scurt, inainte de culcare. Nu de alta, da' sa nu ma uitati.
Intai, LA MULTI ANI aniversatilor din septembrie si octombrie (si in avans, ca nu stiu cand mai intru). Multa sanatate tuturor, si rezultate bune scolarilor.

Sanca, cum l-ati sarbatorit pe Matei?
MQQM, ceva special de ziua lui Dedi?

Noi nu avem cine stie ce noutati. Vine vara, avem zile cu 25 de grade, ziua e mai lunga, asa ca parca-s si eu mai plina de elan sicu chf de duca. Din pacate, mai am 2 saptamani pana termin semestrul si am de terminat al doilea eseu de 4000 de cuvinte pe tema "Psychotherapy with more than one", de citit vreo 25 de capitole/articole, plus vreo 2 carti minim. In fine, am citit parte din ele, dar mai am. M-am mai energizat cand am primit eseul trecut inapoi, cu high distinction si laude pentru prezentarea orala.

Daniel are examene spre final de noiembrie, asa ca a inceput ceva recapitulari, plus diverse lucrari, teste si proiecte. Merge bine, e organizat, deci pe total sunt multumita. Asteptam sa vedem ce subiecte are anul viitor din cele alese. Era o problema cu IT-ul, ca nu sunt suficienti copii s e posibil sa-i bage direct la materia de-a 12-a, de VCE (bac), dar atunci e posibil sa nu mai poata face matematica de-a 12-a... Vom vedea, ne pregatim de lupte.

Cam asta pe la noi, plus flori, flori, fluturi, albine, melci, flori... culori...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Dedi!!!! Multi multi ani fericiti inainte, plini de incredere si bucurii. mQQm sper ca mai intri pe aici...

Vic, ne faci in ciuda cu vara voastra! Sa va bucurati din plin de ea, de vacanta(noi abia asteptam deja ianuarie sa plecam la mare si soare...) si mult mult succes pe toate planurile. Atat tie cat si baietilor.

Restul? Chiar asa mare pauza ati luat?

Mara, ceva vesti? Numai bune, desigur....

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Nah ca gresi cu o zi, aveam impresia ca azi e 11...nu-i bai, ca maine nu stiu cat timp am sa intru pe aici....

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Va salut si eu si intru sa va multumesc de urarile de la Sfanta Marie si sa urez si eu "la multi ani!" si ganduri bune tuturor celor ce s-au sarbatorit pana acum!

Anca , parca tu intrebai la ce liceu este Alex. Inca nu e la liceu , e abia clasa a VII-a , abia anul viitor intra la liceu.Vrea la liceul "Grigore Moisil" , liceul are profil matematica-informatica.

Mult succes tuturor adolescentilor , bafta la scoli si realizarea viselor! Numai bine tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Sanca, imi pare tare rau ca nu ti-am urat La multi ani dragului tau, matei, la momentul cu privina! Sper sa-mi accepti scuzele si sa primesti urarile mele de mult succes lui Matei-constiinciosul si sarguinciosul! La multi si sa fie fericit!
Mult succes si tie in lupta cu adolescenta!

mQQm, La multi ani pentru Dedi! Sa fie fericita si sa continue frumos ceea ce studiaza cu elan!

Mihaela, Vic, Ana68, Andra, mhldvrc, Andacos si toate mamicile, va salut, va urez bafta la multe treburi si va doresc un we frumos!

P.S. Copiii sunt bine, au inceput scoala. Fi-miu e multumit de liceu, este super la stiinte sociale. Nu se streseaza si deci nu-i mor neuronii. Ii place la teoria informatie si comunicarii ff mult. La logica se plictiseste, la engleza s-a enervat pe profa ca nu i-a dat un 10 meritat. Are diriga de chimie (doar o ora pe sapt.) E frumoasa viata de licean ca nu are prea multe teme. Si are parte de o profa de desen care-i pune la treaba. Am sa mai revin cu amanunte. Toate bune pana atunci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Lume lume ieri am inregistrat prima nota de 10 a acestui an,test la istorie.

In rest suntem bine si mai putin bine,muciosi cu tuse,acasa toata trupa de pitici.
Saptamana aceasta trebuie sa facem si buletin pt barbatelul nostru,Robert.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Robert!!!! Andra sa va traiasca barbatelul, imediat cu buletin la purtator.

Scuze de intarziere, daca nu scrie nimeni nu mai intru nici eu...imi pare rau ca am omis felicitarile la timp.

si sanatate multa piticilor.

La noi nimic nou, Diana isi continua pasiunea cu fotografia, face niste poze de ma lasa cu gura cascata...cu scoala e OK, cu calificative bune. Acum e vacanta saptamana asta si profita sa se relaxeze.

pe toata lumea.

PS Mara, da un semn sa stiu ce e cu voi...

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput