Copii din 1995-1983(37)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Mult succes copiilor care incep maine scoala, dar si celorlalti care au deja la activ cateva saptamani :).

Dana, multumesc! Nu e usor, dar nu am ce face. Mai am parte si de aventuri, am scris pe blog...eh, sper sa nu se repete prea des... si spor la scoala lui Andrei iar tie cat mai putini nervi pe bigudiuri :).
La multi ani sotului, noi am sarbatorit-o ieri si alaltaieri pe Silvia :).

Mara, ceva vesti? Ma gandesc mereu la voi, sa stii.

Diana e acum cu pasiunea ei cea mare-fotografia(deh, are cu cine semana :)). Si-a cumparat din banii ei(a primit in Ro de la rude) un aparat DSLR si acum toata ziua fotografiaza. Nu va spun cat de fericita a fost cand a vazut aparatul acasa(l-am cumparat de pe un site de aparate folosite, nu e nou dar e foarte bun, superior aparatului meu...deci puiul intrece gaina :)). Cu scoala e in ritmul suedez, are timp de toate...in schimb trebuie deja sa se gandeasca la ce linie va urma in liceu, a fost cineva si le-a prezentat cele mai importante linii si ei toate i s-au parut interesante. Ea ar vfrea arhitectura dar ne-am uitat la nivelurile materiilor pentru a intra la facultate si e nevoie de matematica la cel mai inalt nivel(ce am facut noi in Ro) si ea nu vrea atata matematica...mai cocheteaza cu design sau cu ceva in directia chimiei(nah, tot mostenire) ori fotografie/media dar inca e tare nehotarata. Nici eu nu vreau sa o influentez caci chiar nu stiu ce i s-ar potrivi mai bine. Mai e timp pana la alegere, ca e doar a 8-a acum si mai are si anul viitor(aici liceul incepe in cl.10-a).

Cam astea de la noi...va pup pe toate, poate se anima subiectul daca incepe scoala si in Ro.

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

Succes elevilor in noul an scolar!
Rezultate maxime si sa fie cuminti!

Va salut pe toate , sa ne auzim cu bine!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Salutare!!!!

Noi avem deja o saptamana de scoala la activ. Elliot ia autobuzul de dimineata, si pleaca inaintea mea. Vine singur acasa, si sant tare mandra de independenta lui. In prima saptmana i-au lasat sa se acomodeze, sa se imprieteneasca, nu au intrat "in paine"... asa ca, sa vedem cu ce vesti vine azi de la scoala.

Mara ma gandesc la voi, si tin pumnii.

Mihaela greu cu scoala, dar sa vezi, ca una doua trec lunile, si te vezi pe podium la "graduation day." Diana sa stapaneasca sanatoasa camera foto, si sa faca cu ea cat mai multe poze de neuitat.
La multi ani Silviei! Sa fie sanatoasa si sa va aduca numa bucurii.

Agho, sa ne scrii cum e viata de liceu.

Dana sotul tau nu s-a suparat ca l-ai lasat neserbat?

Mirela68 cam in viteza ai intrat... Nu a-ti facut aventuri la cumparaturi pentru noul an scolar??

Vic e interesanta ideia australienilor, cu limba materna si VCE. Mi-ar place sa fie asa ceva si aici, sa fie si baietii mei mai dezlegati la limba cand vorbesc in romaneste...

Ce o mai face Alexandru a lui Ana.... Unde a inceput liceul?
Anaaaaaa-Mariaaaaaaa ........

In week-end am fost la o petrecere, pe malul oceanului. Copii s-au balacit pe un wave simulator, surfing in lighean... Pe mine m-a batut soarele in cap, de am dat intr-o migrena de toata frumusetea sambata noapte... Duminica am fost in reluare.. Si azi ma simt mai incetuca, dar pana sambata sper sa-mi treaca.

numa bine la toi,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:


N-am mai intrat de ceva vreme, sorry , sunt datoare cu niste urari. Toate cele bune, fericire si multa sanatate tuturor celor sarbatoriti

Mara, sper sa ai vesti bune , ma gandesc la voi si am pumnii stransi.
Mihaela, bafta la scoala si tie si fetelor
Anca, Agho, Mirela, Andra, Miha, succes copiilor in anul scolar ce tocmai a-nceput
Vic, Dana
Ana, n-ai mai trecut nici tu pe-aici, o veste, ceva?

Noi suntem bine. In vacanta a fost cam asa, fiecare cu pasiunea lui, Mihai speologie si Tatiana arheologie. El a mers in cateva ture speo, iar Ty la muzeu(voluntariat). In rest, s-au vazut cu fosti colegi, in parc, la un film.
Ty pleaca duminica asta in UK, imi fac 10000000 de griji, numai eu stiu ce-i in sufletul meu, dar pe de alta parte sunt fericita, si-a-ndeplinit visul. Mihai e tare incantat, de noua scoala, profesori, diriginta, colegi. Sper sa fie copil cuminte si sa termine anul cu medie mare, si peste 4 ani sa intre la geologie asa cum si-a propus.

pisicile meleDulciuri si www.onetruemedia.com/shared?p=925050778218a8309405fd&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">M & Ty de si


Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sanca

Salutare!!!!



Dana sotul tau nu s-a suparat ca l-ai lasat neserbat?




da' l-am serbat bre!

"N-am facut nimic"in sensul de n-am fost la munca,n-am hamalit prin casa,doar am pregatit niste platouri reci si restul a facut cuptorul!.De asta am avut timp de discutzii multe cu sora mea!

Mi-am cumparat crizanteme,am luat una alta d epus la borcan peste iarna,deci clar,oficial e toamna!

Miha,la multzi ani Silviei,sa fie sanatoasa si cu noroc!

Miha Rock,lasa ca Tatiana e fata desteapta si va fi bine!Tu cum mai esti,ce mai faci?

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Salutare fetelor!

Danutza pai tu ma bagi in eroare... Ca eu am dedus, ca nu a-ti facut nimica, adica n-ati sarbatorit Asa e bine, ca s-a lasat cu petrecere.

Mihaela bafta lui TY si sa auzim numa vesti bune din UK. Pai cum sa nu cand iti vezi copilul plecand de acasa...
In prima zi de scoala, ascultam cu Matei n masina un reportaj despre o mamica ce si-a impachetat ultimul copil la college. Eu deja, simtind lipsa lui Elliot si gandidu-ma ca in numa cativa ani voi fi in aceiasi situatie, mi se innodau lacrimile in barbie.... ...

In rest... Elliot are iesirile lui... care au devenit "normale"...
Pe zi ce trece vorbeste din ce in ce mai putin.
Matei a fost ieri la ortho si i-au ajustat bratarile pe dinti, si am fost amandoi mizerabili... El cu dureri de gura / dinti, iar eu phihologic, gandindu-ma ca mai dau si un sac de bani si se chinuie copilul....

fug la scoala

Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:





pisicile meleDulciuri si www.onetruemedia.com/shared?p=925050778218a8309405fd&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">M & Ty de si


Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

Mihaela, cum a ajuns Ty in UK (London?) , care sunt primele impresii?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Multumim fetelor de urari!
Eu sunt pe ultima suta de metri cu cursul asta, la 1 oct am examenul, pana atunci am prezentare la o lucrare ce am terminat-o ieri(prezentarea e saptamana viitoare) mai trebuie transcrisa in pp. Acum invat, caci eu nu am fost la cursuri si deja materia s-a predat toata dar eu nu am apucat inca sa trec prin ea...maine si poimaine am practica si m-a lasat profa sa o fac acasa, sa nu merg la Kalmar...ma intelegeti de ce nu am mai dat pe aici, desi am citit.
Mama a plecat ieri, chiar acum cateva minute a aterizat la Cluj, a ajuns cu bine.

Nu prea am ce sa va povestesc de Diana, invata si ea pentru teste, are saptamana asta si saptamana viitoare, a facut si ea o lucrare legata de partidele politice ca la noi ieri au fost alegeri, au avut si copiii alegeri la scoala ca sa exerseze .

In rest bine, incet-incet vine toamna, mai avem si zile cu soare si caldute dar si din acelea cu ploi, florilor le place de minune. Frunzele acum incep incet sa ingalbeneasca, se coloreaza natura incetisor...

Va pup pe toate, numai bine!

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Salutare si de la mine!!!Intre inceperea scolii/gradinitei si zugraveala abia am avut timp sa respir daramite sa mai scriu si ceva,chiar daca de citit recunosc ca nu ma pot lasa.
De anul acesta este si Edy student la gradi,cica cel mai cuminte din grupa,aiurea ca acasa nu se vede face kick boxing cu sor-sa cu toate ca nu- s la aceeasi categorie ,el are 21kg sor-sa 18,6kg.
revin,sa pun supa la facut.


Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput