HAI Discordia,Oanamar,Tutulyna! mai-iunie2010 (89)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

hola chikas....
vreau sa va spun ca mi-a fost asa de rau aseara....doamne, am crezut ca nasc....timp de o ora mi-a fost rau, imi batea inima ca nebuna, inghetasem de frig, si aveam dureri inghinale....ce mai...eram fericita ca o sa nasc...dar imi era si frica din cauza tensiunii.
.....dar nimik, domnisoara nu a vrut sa ne cunoasca...
azi am fost la cursul tinut de matroana, si nu ia venit sa creada ca inca nu am nascut...i-am spus de episodul de aseara si mi-a spus ca poate fii anxietate, ingrijorari...etc...faza e ca si acum imi este ca ieri, de abia am ajuns acasa. uffff....astia ultimii pasi pana la intalnirea cu picea, se lasa cu greu....
i-am mai spus ca sunt ingrijorata intr-adevar , ca pierd lichid amniotic , si mi-a spus ca trebuie sa fie o udatura continua, chiar si noaptea , nu ca o transpiratie sau ca o scurgere laptoasa.mi-a spus sa stau fara tampon de zi, sau daca pot fara chilot si sa vad daca imi curge lichid pe picior in jos involuntar....o sa incerc, ca prea sunt paranoica...


MARIA SUPER FERICITA 39 cu ANDREEA ANTONIA
AMR: IN ORICE MOMENT !!!
http://family.webshots.com/album/577534749BrJGdy?start=24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:

Citat:
citat din mesajul lui Crissy_C

Un capitol plin de vesti bune!

off, m-am intors si eu de la eco, am nimerit la un novice cred, parca-si dadea examenul pe burta mea, s-a holbat vreo 10 minute la capsorul piticei pana sa-l masoare si tot nu-i iesea, de-mi venea sa ma ridic de pe masa, ca stiu ca nu-i prea bine sa insisti cu ecograful pe capsor . Dupa aia mi-a zis ca e prea jos capul si nu-si da seama daca a reusit sa-l prinda pe tot, oricum la toate masuratorile a iesit tot mai mica decat ar trebui sa fie, dar sincer nici nu stiu daca sa ma incred in ce mi-a zis. La unele masuratori i-a iesit char mai mica decat la ecografia pe care am facut-o acum o sapt si ceva, la altele un pic mai mare... Acum cel mai ciuda imi e ca m-am dus, mi-e si teama ca imi chinui copilul cu atatea ecografii, si mai dau si de tampiti din astia...

O sa vad si maine ce imi mai zice si dr mea, acum parca nu mai am rabdare, nici nu stiu daca sa-i arat ecografia facuta azi, ca m-am dus de capul meu, nu la recomandarea ei, si mi-e ca ma si cearta ca-s paranoica

N-am chef de nimic si stau ca pe ace pana maine pe vremea asta.

Fetelor din Bucuresti, voi ati gasit undeva de cumparat material - bumbac, finet - pt scutece de pus ca protectie - pe pat, pe scaunul de masina, pe umar pt regurgitare etc.? Ca nu stiu de unde sa iau... Gata facute oare gasesc??

Cristina, fericita 37+ cu Patricia

AMR 2+


My dear, eu am luat finet la m din obor(mai multe modele), l-am taiat pe dimensiunile care mi s-au parut mie utile (3-4 variante) si l-am dus la croitoria de langa bloc, pt tivirea marginilor.

Nu te mai ingrijora atata! Parca nu te stiam asa paranoica, vine odata cu inaintarea in termen?
Ai incredere in dr ta si totul va fi bine!




Corina 35s+ cu Maria

AMR - mai putin de 5s si apoi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aniska80

Citat:
citat din mesajul lui mamanati
Hai sa ma laud cu carutul comandat:

http://www.babyartikel.de/produkt/reisesysteme/hauck_manhattan_shop_n_drive_grey_lime_kollektion_2010

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si cu 37+




wowe super!Sa-l stapaniti sanatosi!Atat costa...270 euro???

Anamaria,mami de DENIS(22.04.2003)&MELISSA(01.05.2010)



Merci. Da atat e. Eu am luat si husa de ploie si plasa tantari. Inca 10 euro. Si mai e si livrarea, cam 16 euro.
Mai era si asta care mi-a placut:
http://www.babyartikel.de/produkt/reisesysteme/i_coo_vario_all_in_one_set_red_pink
Dar pana la urma am decis ca-l comandam asta pe gri.

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si cu 37+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Citat:
citat din mesajul lui Crissy_C

Un capitol plin de vesti bune!

off, m-am intors si eu de la eco, am nimerit la un novice cred, parca-si dadea examenul pe burta mea, s-a holbat vreo 10 minute la capsorul piticei pana sa-l masoare si tot nu-i iesea, de-mi venea sa ma ridic de pe masa, ca stiu ca nu-i prea bine sa insisti cu ecograful pe capsor . Dupa aia mi-a zis ca e prea jos capul si nu-si da seama daca a reusit sa-l prinda pe tot, oricum la toate masuratorile a iesit tot mai mica decat ar trebui sa fie, dar sincer nici nu stiu daca sa ma incred in ce mi-a zis. La unele masuratori i-a iesit char mai mica decat la ecografia pe care am facut-o acum o sapt si ceva, la altele un pic mai mare... Acum cel mai ciuda imi e ca m-am dus, mi-e si teama ca imi chinui copilul cu atatea ecografii, si mai dau si de tampiti din astia...

O sa vad si maine ce imi mai zice si dr mea, acum parca nu mai am rabdare, nici nu stiu daca sa-i arat ecografia facuta azi, ca m-am dus de capul meu, nu la recomandarea ei, si mi-e ca ma si cearta ca-s paranoica

N-am chef de nimic si stau ca pe ace pana maine pe vremea asta.

Fetelor din Bucuresti, voi ati gasit undeva de cumparat material - bumbac, finet - pt scutece de pus ca protectie - pe pat, pe scaunul de masina, pe umar pt regurgitare etc.? Ca nu stiu de unde sa iau... Gata facute oare gasesc??

Cristina, fericita 37+ cu Patricia

AMR 2+


Crissy, am fost si eu la eco, asa din capul meu, dupa ce bubulina a dansat in burta vreo 3 ore noaptea aproape nonstop. Doctoritei mele nu prea ia placut faza, dar vroiam sa ma linistesc, ca inebuneam.
Cu cat e mai mica?! Cami era intai cu o sapt, apoi cu 2 sapt. mai mica. S-a nascut sanatoasa, da e mai micuta de statura, dar nu sta locului o clipa. Eu cred ca nu e cazul sa-ti faci griji de bubulina ta. Acum te linistesc eu pe tine.
SI eu maine merg la doctora cu care nasc. Sa vad ce zice de mica mea dansatoare.
Bafta si tie pe maine.

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si cu 37+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

Cris)_09, da, trebuia sa nasc in aceeasi zi cu tine dar dr. a zis ca e mai bine sa asteptam, sa nu fortam noi lucrurile. Si uite-ma acum, deja in prelungiri. Daca nu nasc de buna voie pana joi, joi va fi dr. de garda si chiar i-am dat ultimatum lui bb. Pana joi i-a fost...Deci nici vorba de Baby expo..Dar vom prinde alte editii...si vom merge atunci...

Mami de Matei nazdravan si Tudor
Am intrat in prelungiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Citat:
citat din mesajul lui maribell

hola chikas....
vreau sa va spun ca mi-a fost asa de rau aseara....doamne, am crezut ca nasc....timp de o ora mi-a fost rau, imi batea inima ca nebuna, inghetasem de frig, si aveam dureri inghinale....ce mai...eram fericita ca o sa nasc...dar imi era si frica din cauza tensiunii.
.....dar nimik, domnisoara nu a vrut sa ne cunoasca...
azi am fost la cursul tinut de matroana, si nu ia venit sa creada ca inca nu am nascut...i-am spus de episodul de aseara si mi-a spus ca poate fii anxietate, ingrijorari...etc...faza e ca si acum imi este ca ieri, de abia am ajuns acasa. uffff....astia ultimii pasi pana la intalnirea cu picea, se lasa cu greu....
i-am mai spus ca sunt ingrijorata intr-adevar , ca pierd lichid amniotic , si mi-a spus ca trebuie sa fie o udatura continua, chiar si noaptea , nu ca o transpiratie sau ca o scurgere laptoasa.mi-a spus sa stau fara tampon de zi, sau daca pot fara chilot si sa vad daca imi curge lichid pe picior in jos involuntar....o sa incerc, ca prea sunt paranoica...


MARIA SUPER FERICITA 39 cu ANDREEA ANTONIA
AMR: IN ORICE MOMENT !!!
http://family.webshots.com/album/577534749BrJGdy?start=24


Of, Maribell, eu in toate sarcinile am fost paranoica ca o sa pierd lichid si nu-mi voi da seama. La fiecare tot intreb, Da cantitatea de lichid amniotic e suficient?!
Mai inarmeaza-te cu putina rabdare ca nu mai e mult si o sa-ti vezi bubulina.



www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si cu 37+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Observati ce activa sunt?! ... A plecat sotul sa spele masina.

Sabina, ti-am trimis PM.

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si cu 37+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissy_C spune:

Citat:


Crissy, am fost si eu la eco, asa din capul meu, dupa ce bubulina a dansat in burta vreo 3 ore noaptea aproape nonstop. Doctoritei mele nu prea ia placut faza, dar vroiam sa ma linistesc, ca inebuneam.
Cu cat e mai mica?! Cami era intai cu o sapt, apoi cu 2 sapt. mai mica. S-a nascut sanatoasa, da e mai micuta de statura, dar nu sta locului o clipa. Eu cred ca nu e cazul sa-ti faci griji de bubulina ta. Acum te linistesc eu pe tine.
SI eu maine merg la doctora cu care nasc. Sa vad ce zice de mica mea dansatoare.
Bafta si tie pe maine.

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si cu 37+





Nati, multumesc, dupa eco de azi ar fi in urma cu vreo 2 sapt, dar cum ziceam, nu prea am incredere nici in medic, plus mai e faptul ca mi-a zis ca e capul prea jos si nu e sigur daca il cuprinde pe tot la masuratoare... La eco de acum vreo 10 zile era in urma cu doar 5 zile...
Bafta multa si tie maine la intalnirea cu dr-ita

Cristina, fericita 37+ cu Patricia

AMR 2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Crissy_C

Un capitol plin de vesti bune!

off, m-am intors si eu de la eco, am nimerit la un novice cred, parca-si dadea examenul pe burta mea, s-a holbat vreo 10 minute la capsorul piticei pana sa-l masoare si tot nu-i iesea, de-mi venea sa ma ridic de pe masa, ca stiu ca nu-i prea bine sa insisti cu ecograful pe capsor . Dupa aia mi-a zis ca e prea jos capul si nu-si da seama daca a reusit sa-l prinda pe tot, oricum la toate masuratorile a iesit tot mai mica decat ar trebui sa fie, dar sincer nici nu stiu daca sa ma incred in ce mi-a zis. La unele masuratori i-a iesit char mai mica decat la ecografia pe care am facut-o acum o sapt si ceva, la altele un pic mai mare... Acum cel mai ciuda imi e ca m-am dus, mi-e si teama ca imi chinui copilul cu atatea ecografii, si mai dau si de tampiti din astia...

O sa vad si maine ce imi mai zice si dr mea, acum parca nu mai am rabdare, nici nu stiu daca sa-i arat ecografia facuta azi, ca m-am dus de capul meu, nu la recomandarea ei, si mi-e ca ma si cearta ca-s paranoica

N-am chef de nimic si stau ca pe ace pana maine pe vremea asta.

Fetelor din Bucuresti, voi ati gasit undeva de cumparat material - bumbac, finet - pt scutece de pus ca protectie - pe pat, pe scaunul de masina, pe umar pt regurgitare etc.? Ca nu stiu de unde sa iau... Gata facute oare gasesc??

Cristina, fericita 37+ cu Patricia

AMR 2+


eu am luat de pe bebelusultau cu ro la sfarsit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_09

Ahhhhh,am uitat sa va mai pun o intrebare din categoria "intrebari inteligente"
cum va imbracati copii in casa?dar afara?
Eu daca ii dau decat o pereche de pantaloni si o bluza are mereu mainile si nasucul rece...daca ii dau dres si pantaloni..toata lumea mi-a zis ca sunt nebuna,il imbrac prea gros...hmmmm.voi cum ii imbracati?

Cristina,mamica implinita de sufletel mic,Sebastian Mihai(14.05.2010)


extremitatile sunt mereu reci, temperatura se ia de pe torace. pediatra mea ma pune sa le tin cu sosete si manusi, dar eu nu execut, ca cica copiii care au extremitatile reci nu cresc cum trebuie. cred ca asta tine de capitolul babe. eu o las in pace.

Mergi la inceput