HAI Discordia,Oanamar,Tutulyna! mai-iunie2010 (89)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamanati

Nu sunt prima, da nu conteaza.
Theo, merci oentru capitol nou.

Hai sa ma laud cu carutul comandat:

http://www.babyartikel.de/produkt/reisesysteme/hauck_manhattan_shop_n_drive_grey_lime_kollektion_2010

Sper sa nu intind pagina.

Sabina, vreau sa te intreb, in cat timp vine comanda de la ei. A durat ceva la voi, nu?! Pe site scrie ca in 5 zile lucratoare.

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si cu 37+





tie ti-a cf livrarea, ca acolo zice ca incepe livrarea la incep lui iunie si ca vei stii exact dupa comanda. ce scrie in confirmare? da-mi pe pm eventual sa nu plictisim fetele aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissy_C spune:

Un capitol plin de vesti bune!

off, m-am intors si eu de la eco, am nimerit la un novice cred, parca-si dadea examenul pe burta mea, s-a holbat vreo 10 minute la capsorul piticei pana sa-l masoare si tot nu-i iesea, de-mi venea sa ma ridic de pe masa, ca stiu ca nu-i prea bine sa insisti cu ecograful pe capsor . Dupa aia mi-a zis ca e prea jos capul si nu-si da seama daca a reusit sa-l prinda pe tot, oricum la toate masuratorile a iesit tot mai mica decat ar trebui sa fie, dar sincer nici nu stiu daca sa ma incred in ce mi-a zis. La unele masuratori i-a iesit char mai mica decat la ecografia pe care am facut-o acum o sapt si ceva, la altele un pic mai mare... Acum cel mai ciuda imi e ca m-am dus, mi-e si teama ca imi chinui copilul cu atatea ecografii, si mai dau si de tampiti din astia...

O sa vad si maine ce imi mai zice si dr mea, acum parca nu mai am rabdare, nici nu stiu daca sa-i arat ecografia facuta azi, ca m-am dus de capul meu, nu la recomandarea ei, si mi-e ca ma si cearta ca-s paranoica

N-am chef de nimic si stau ca pe ace pana maine pe vremea asta.

Fetelor din Bucuresti, voi ati gasit undeva de cumparat material - bumbac, finet - pt scutece de pus ca protectie - pe pat, pe scaunul de masina, pe umar pt regurgitare etc.? Ca nu stiu de unde sa iau... Gata facute oare gasesc??

Cristina, fericita 37+ cu Patricia

AMR 2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Buna ziua

Un capitol cu vesti minunate,cu bebei sanatosi si cumintei

Ce fac burticoasele si mamicoasele?
Ale mai e atat de putin pana pe 1 iunieI-auite motata nu mai are stare
Sorana nu am facut BCG-ul..mi-au zis ca nu il au
Alinuta, Antonia este superba.Pupam pe amandoua
marylenac si eu vreau la baby expo,dar tu ai tras chiulul,nu ai mai nascut odata cu mine,de ce nu te duci?
Eu joi o sa ma duc la facultate,ca am examen,o sa-l iau si pe bebe din dotare dar ramane cu tati in masina...mintea mea creata gandea sa profitam de coincidenta joi facultate...joi beby expo...dar nu cred ca ar fi prea chibzuit din partea noastra
Virgi notat sfatul cu fornaitul nasului,si al meu e fornait mai ales noapteaAi explicat f bn,mai bn decat pediatra noastramultumim
Aniska80 si eu aveam aceiasi probelma cu suzi,dar m-am invatat minte,nu mai plec de langa el imediat cum inchide ochii...mai stau,i-o bag in gurita de cateva ori pana adoarme profund si nu-i mai trebuie

Mda...m-am uitat si eu pe reteta la vigantol,scria 3 pic/zi din a 10-a zi..stiam eu ceva cu 10

Cristina,mamica implinita de sufletel mic,Sebastian Mihai(14.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

in cluj este vaccinul bcg
stiu ca a inceput vaccinarea si pt bebeii ce ramasesera nevaccinati

mamica fericita de cuminte Matei Sebastian
10.05.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

eu nu folosesc suzeta...dupa ce o sa ii tai unghiile isi va folosi el degetelul...suzeta e ambalata frumos, in cutie...

mamica fericita de cuminte Matei Sebastian
10.05.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Ahhhhh,am uitat sa va mai pun o intrebare din categoria "intrebari inteligente"
cum va imbracati copii in casa?dar afara?
Eu daca ii dau decat o pereche de pantaloni si o bluza are mereu mainile si nasucul rece...daca ii dau dres si pantaloni..toata lumea mi-a zis ca sunt nebuna,il imbrac prea gros...hmmmm.voi cum ii imbracati?

Cristina,mamica implinita de sufletel mic,Sebastian Mihai(14.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aniska80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamanati

Nu sunt prima, da nu conteaza.
Theo, merci oentru capitol nou.

Hai sa ma laud cu carutul comandat:

http://www.babyartikel.de/produkt/reisesysteme/hauck_manhattan_shop_n_drive_grey_lime_kollektion_2010

Sper sa nu intind pagina.

Sabina, vreau sa te intreb, in cat timp vine comanda de la ei. A durat ceva la voi, nu?! Pe site scrie ca in 5 zile lucratoare.

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si cu 37+




wowe super!Sa-l stapaniti sanatosi!Atat costa...270 euro???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aniska80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui veronicach

eu nu folosesc suzeta...dupa ce o sa ii tai unghiile isi va folosi el degetelul...suzeta e ambalata frumos, in cutie...

mamica fericita de cuminte Matei Sebastian
10.05.2010

Cunosc copii care isi mai sug degetul desi au 2 ani si ceva...asa ca ai grija!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aniska80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_09

Ahhhhh,am uitat sa va mai pun o intrebare din categoria "intrebari inteligente"
cum va imbracati copii in casa?dar afara?
Eu daca ii dau decat o pereche de pantaloni si o bluza are mereu mainile si nasucul rece...daca ii dau dres si pantaloni..toata lumea mi-a zis ca sunt nebuna,il imbrac prea gros...hmmmm.voi cum ii imbracati?

Cristina,mamica implinita de sufletel mic,Sebastian Mihai(14.05.2010)

Si a mea are piciorusele si manutele reci mai mereu...i-i pun body si salopetica...si cateodata caciulita...iar acum i-i mai pun si manusele ca sa nu se zgarie si totosei si vad ca nu le mai are reci!O doctora in maternitate m-a speriat ca vezi doamne poate sa-mi moara copilul asa subit daca le mai are reci...auzi la ea...intra in soc anafilactic!E NEBUNA DE LEGAT pt ca m-am speriat pe moment!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aniska80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_09

Buna ziua

Un capitol cu vesti minunate,cu bebei sanatosi si cumintei

Ce fac burticoasele si mamicoasele?
Ale mai e atat de putin pana pe 1 iunieI-auite motata nu mai are stare
Sorana nu am facut BCG-ul..mi-au zis ca nu il au
Alinuta, Antonia este superba.Pupam pe amandoua
marylenac si eu vreau la baby expo,dar tu ai tras chiulul,nu ai mai nascut odata cu mine,de ce nu te duci?
Eu joi o sa ma duc la facultate,ca am examen,o sa-l iau si pe bebe din dotare dar ramane cu tati in masina...mintea mea creata gandea sa profitam de coincidenta joi facultate...joi beby expo...dar nu cred ca ar fi prea chibzuit din partea noastra
Virgi notat sfatul cu fornaitul nasului,si al meu e fornait mai ales noapteaAi explicat f bn,mai bn decat pediatra noastramultumim
Aniska80 si eu aveam aceiasi probelma cu suzi,dar m-am invatat minte,nu mai plec de langa el imediat cum inchide ochii...mai stau,i-o bag in gurita de cateva ori pana adoarme profund si nu-i mai trebuie

Mda...m-am uitat si eu pe reteta la vigantol,scria 3 pic/zi din a 10-a zi..stiam eu ceva cu 10

Cristina,mamica implinita de sufletel mic,Sebastian Mihai(14.05.2010)

Cica daca dam prea multe picaturi de vigantol sau respectiv vitamina d3,i se inchide moalele capului prea repede si nu este bine!Trebuie sa se inchida in jurul varstei de 1 an!Picaturile astea sunt pt intarirea oaselor!Cred ca atat pt una cat si pt cealalta trebuiesc cate 3 picaturi/zi,din a 14 zi de viata...tp de 18 luni...adica 1 an jumate!

Mergi la inceput