HAI Discordia,Oanamar,Tutulyna! mai-iunie2010 (89)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crissy_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui corinasmile


My dear, eu am luat finet la m din obor(mai multe modele), l-am taiat pe dimensiunile care mi s-au parut mie utile (3-4 variante) si l-am dus la croitoria de langa bloc, pt tivirea marginilor.

Nu te mai ingrijora atata! Parca nu te stiam asa paranoica, vine odata cu inaintarea in termen?
Ai incredere in dr ta si totul va fi bine!




Corina 35s+ cu Maria

AMR - mai putin de 5s si apoi...


Corina, merci de pont, nu stiu cand oi ajunge si eu la Mag Obor.
Sper si eu sa fie doar paranoia mea, si de fapt sa nu existe motive de ingrijorare, nu vine odata cu inaintarea in termen ci deh, cu rezultatele de la ecografii...

Cristina, fericita 37+ cu Patricia

AMR 2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Fetelor bucurati-va de ultimele zile de liniste, ca apoi e jale. Nu va mai stresati inutil. Crissy si Iustina mea era mereu mai mica ecografic, la nastere a avut 1.750 dar in rest a fost perfect sanatoasa, acum are 3.200.

Nati si al meu a dus "americanca" la spalat dimineata.

Artu e super "americanca". Consumul e cam ca la Citroen, in jur de 10-12% parca, o iubesc, o ador, zici ca e avion. E atat de confortabila, de fiabila, are niste fotolii superbe, sunt f incantata ca am suporturi ptr bibe, ca nu mai stau cu ele sa mi se verse prin masina, ca am loc sa schimb copiii, ca incapem toata trupa cu "catel si purcel" si ca am facut o mega afacere, am dat doar 2.500 EuR pe ea cu 65.000 km la bord din 2000 si cu motor sport, nebunia lui Silviu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marisa_ana spune:

Theo inca nu s-a intamplat minunea. . .
oricum ieri am trecut prin mari emotii . . . . am fost plecati din oras la 20km de casa si 50 de locul unde nasc si drumul era made in romanica.
ma scuturam de mama mia si micuta era si ea "in priza".
am primit si o durere teribila de gat si nu as vrea sa iau nimic.
am luat tantum si ceai.
Criss eu zic sa nu te ingrijorezi pena ce nu vorbesti cu dr ta.
Greseli la estimarea bebeului se intampla f des si ai vazut cum a fost si cu greutatea ca pana la urma ai recuperat kg.
Maribel domnisoara ta te atentioneaza . . .asta face ea. . .te tine pe jar. . .sa fie intalnirea mai dulce
si eu am simtome la fel dar. . . sunt smechere gagicile din gemeni














Ana Maria 38+ cu Marisa Alexandra

AMR 2 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

vedeti si eu sunt activa, nu am chef de munca si Lili sta cu fetele. Mie imi cam pica ochii in gura de somn, dar ma tin treaza ca la 5 o taiem in parc. Am descoperit parcul Floreasca, fii-mea e in delir acolo, ca joaca golf, eu sunt fericita ca am liniste sa imi plimb fetele si fiind parcul unde am copilarit, ma mai intalnesc cu diverse cunostinte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissy_C spune:

Sabina, multumesc

Wow, ce super afacere ati facut cu masina, si ce putin consuma, incredibil, mai putin ca Renaultul meu Clio care are un motoras mititel de 1200! Si pretul e super pt doar 65.000 km! S-o stapaniti sanatosi!

Cristina, fericita 37+ cu Patricia

AMR 2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marisa_ana spune:

la iesirea din spital cu bebeul e suficient sa il las noaptea doar intr-un body si saculet din bumbac?? voi in ce o/il culcati. Un raspuns please

Ana Maria 38+ cu Marisa Alexandra

AMR 2 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Eu o imbrac pe Ilinca in body, panalonas subtire si o invelesc cu paturica. Acum deja vin caldurile. Am pus o paturica mai usoara.

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si Ilinca, 19 aprilie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

DRAGA VIRGINIA, BINE ATI VENIT ACASA....
ACOMODARE USOARA SI LAPTIC MULT !!!!!


BRAVO OANARUS !!!!!


BINE AI VENIT MIHAI ALEXANDRU !!!!

FELICITARI CORINA PT MISS BURTICUTA....SI PT REZULTATELE BUNE DE LA ECO !!!!!
GABRIELA tare faza cu furtunasul pe langa san, cate modalitati de prostire a bb-ului mai gasesc si astia.........
multumim pt sfaturi VERINICA !!!!!
SORANA , SABINA...BAFTA CU COLICII......


MARIA SUPER FERICITA 39 cu ANDREEA ANTONIA
AMR: IN ORICE MOMENT !!!
http://family.webshots.com/album/577534749BrJGdy?start=24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Salutare din nou!

Intru sa raspund pe unde ma pricep.

Cris, legat de imbracat bebe, mie pediatrul mi-a recomandat la temperaturi in jur de 20 de grade (cum sunt la noi in casa) sa-i pun 2 straturi Adica ii pun un body si pantalonasi subtirei, din bumbac, si un combinezon subtire din bumbac (adica costumas cu panatoni si bluza, din ala intreg) peste. Avem si o paturica ff subtire din bumbac cu care il mai invelesc, mai ales noaptea si e ok, nu transpira, nu are manute reci. Sosete nu-i pun ca nu e cazul, pantalonii sunt cu tot cu botosei, manusi doar cand se zgaria pe fata. Caciula nu i-am pus niciodata.
Sau l-am mai imbracat in body si pantalonasi subtiri si un sac de dormit din bumbac, tot subtirel.
Acum ca vine vara renuntam la principiul 2 straturi, trecem la picioare si manute goale

Si eu am auzit ca la Giulesti se face BCG.

Fug ca cei 2 tineri s-au trezit deodata si "canta" pe 2 voci



Sorana
Matei 2 ani, 2 luni si Tudor 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Marisa eu imbrac fetele fie cu un body si pantalonsi cu botosi, fie in costum intreg cu capse. Cand iesim afara le pun caciula. In casa noaptea le invelesc cu o paturica f usoara si misto de la Ikea. Asa le invelea la spital, mi-au placut mult si mi-am luat si eu.

Crissy multumim. Ptr "americanca" o sa imi iau si eu carnet.

Mergi la inceput