LMA * Copilasi de Iulie-August 2004 (49)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Bonsoar.

Gabitza, superba sarbatorire! De impacat, ne-am impacat. Da' nu asta era problema ci prezenta si comunicarea... Acu' om vedea cum merge...
Oliv, superbe si pozele din Delta iar Luca este bestial in costum La gradi la Victor se organizeaza cursuri pentru parinti sustinute de o psiholoaga. Am invatat ieri despre reguli. Maine iti trimit fisierele.
Monic, multu de urari, sper sa fac ceva la simulare, desi.... Bafta cu innotul!

Azi ne-am hotarat sa plecam la sf de iulie in Thassos cu copii si inca 2 familii cu copii. Cred ca am o buba in cap, dar gata - s-a dat - o sa-mi iau gatul mai tarziu...

Bre ce as vrea si io un DSLR... Da' in Ro preturile's nesimtite...

Aaa, Roxa - faci poze cu camera lui Pat? (io's in urma v-ati mutat in alta parte sau doar ati renovat?) Tre' sa ma gandesc serios cum culc baietii de acu' incolo....

Ma gandesc sa-i iau lui Victor trotineta de 1 iunie... sa vaz cum iese cu tati...

Ma'c la somn, ne auzim maine...
Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Asa, vad ca sunt o multime de doritoare de plaja...pai ia hai imbarcarea...va astept la Chicago. Stau la exact 2 minute de plaja...dar stiti ca asta inseamna nisip peste tot, in urechi, in par...si prin alte locuri ascunse.
Deci gata cu Grecia, astept fetele la Chicago...la lacul Michigan.

Pup si somn usor Romania.

Liliana
Poze- martie 2008 ; Poze 1 ; Poze 2 ; Poze 3 ; Poze 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata!
Danule, fac poze peste tot, pana atunci uite www.elvila.ro/mobila-pentru-casa_ansamblu-camera-copii_mobila-camera-copii-stefan-pid-362.html" target="_blank">camera
eu si Oliv avem aparate la fel, au fost si in romania la oferta acum ceva ani la 1500 de lei cu tot cu inca nu obiectiv. e vorba de nikon d40. acum e cam depasit, au aparut d60 si d90 care si filmeaza exceptional. daca te uiti pe emag mai apar oferte... eu de cand le avem pe astea doua (asta si un sony) nu prea mai fac poze cu aparatele mici... m-am "prostit"
maine si luni am doua zile libere, parintii mei pleaca la Craiova (au intalnirea de 40 de ani de la terminarea facultatii) asa ca stau cu copiii!!!! iupi!
revin
sa aveti o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Hello!

Gabitz, super petrecerea!
Olivia, am aparatul pe birou, daca ma ajuta cineva sa descarc pozele (nu avem permisiunea pe orice PC) pun azi poze cu casa (de acum doua saptamani), poze de la serbare si... de la petrecerea de ieri a finutzului- a implinit 2 luni!

La serbare a fost neasteptat de frumos, au avut o ora serbare la optionalul de Micii Exploratori impartita pe sectiuni - intrebari intre echipe pe teme din sistemul solar, dinozauri, mari si oceane,cavaleri si printese, experimente de tot felul cu vase cu apa, oua plutitoare, magneti, lumanari, apoi bune maniere.A urmat serbarea obisnuita, cu poezii si cantecele de 1 Iunie.
Dar m-am si enervat, educatoarele au fost foarte "tzepoase" si ne-au anuntat cu mare satisfactie la final ca de luni e greva generala, asa ca ne descurcam cum stim cu copiii, desi legal ar fi ca ingrijitoarele sa stea cu ei
Deci de luni fac iar naveta la socri, problema e ca soacra mea nu se simte grozav, ma sperie ca mai uita diverse, inclusiv tigaia cu peste pe foc... si are doar 58 de ani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
Azi cand am intrat in clasa la mandra am avut un shoc,toti cupii erau imbracati in halate,cu plase pe cap si masca la gura...unii operau ..unii consultau...le adusese educatoarea sa se joace....Vivia mandrulitza nu mai plange deloc,recunosc ca o santajez la greu cu cadoul de 1 iunie(care fie vorba intre noi habar nu am ce sa-i iau)...singura ei problema este cu cine sa danseze maine la petrecerea de 1 iunie...pentru ca ea va fi foarte eleganta si V. nu vine cu camasa si papion...va trebui sa aleaga intre M. R. si D. care vor veni la patru ace
Dana roller merci pentru curs,azi il studiez!Eu cred ca va este tare greu unul intr-o parte si altu in alta parte....pai sa fie intr-un ceas bun alegerea vacantei!!
Roxi super camera lui Pat!
Robi sa pui poze de la serbarea lui Matei!
Liliana io vin in week-end la Chicago,ma primesti?
Carmencitoo ai plecat singurica in cautarea lui Ulise?????
merg sa beau un capuccino,hai pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Azi dimineata am inceput ziua in forta cu facut bagaj pen' ca vrem sa plecam la bunici pe la 15. Asa ca acu' mi-e deja somn.
Maine ma duc la Pitesti sa-mi fac pasaport . Stiu ca atunci cand m-am intors din Grecia mi-am promis sa nu mai plec de acasa, dar nu prea am incotro pen' ca am o comunicare orala la o conferinta in Ungaria la Pecs (capitala europeana a culturii in 2010).

Olivia, pai noi nu facem extracurriculare decat loco...
Piscina e in Magurele aici, 2 minute dus cu masina de la blocul nostru ...acum ma duc sa inscriu trupa (2 ale mele+ finutii 2 + fetita unei colege)...aproape am adunat o grupa, ca sa nu zica ala ca nu face din lipsa de copii...:)))

Roberta, frumos la serbare, nasol cu "tzepoasele"...

Roxana, frumoasa camera! (camera lui Pat ca la arta fotografica domnul John e expert...eu am un HP amarat si jumulit pe care il plimb dupa mine peste tot...)
Oau, 40 de ani!? Sa fie la fel de sanatosi si voiosi si la intalnirea de 60 de ani!

Ioana, super simpatica Mariuca... Ar trebui sa-l convinga pe V sa vina elegant la serbare

Ma duc la piscina (ce frumos suna!). O zi excelenta sa avem!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Cristalino da la ce-ti trebuie maica pasaport,nu se poate iesi din tara doar cu buletinul??
Sa ne spui cum o fost la piscina
Robi este o asa nebuloasa cu greva asta....nici pe noi nu ne-au lamurit cum sta treaba,educatoarele erau in ceatza totala...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Teoretic tre' sa ma duc si in septembrie in Portugalia...si tot prin toamna pe la Bristol. Asa ca trebuie facut pentru ca expira...

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Cristalina te-am intrebat ca ma intereseaza problema...ne bate gandul sa schimbam aerosolii de marea neagra pe cei de marea mediterana si i-am facut pasaport doar cupilului ca noi am zis ca iesim doar cu boletinu...cred ca-i posibil nu?...ca io n-am mai iesit din tzara de prin 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Aaa...io's cam capie (e presiunea scazuta :))
Pai cand am venit de la Gretzili sa stii ca erau mai multi cu buletinele. Io's mai traumatizata de plecari si imi iau pasaportul de fiecare data

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput