Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (388)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina

La varsta papanashilor, Sofia urla numa cand se apropia de Ciufolici. Nu putea sa-i sufere;0)

Asa ca de atunci s-a tuns numai la "coaforul de mame" :)




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




La noi are mare succes Cuifolici asta, pentru ambii copii. La coaforul de mame e periculos pentru Alex, ca ea cere tot felul de smecherii, inclusiv manichiura cu pietre pe unghii. Asa ca o tin departe de tentatii!

Noi in weekend am fost la un salon, fost Ciufolici, de pe Lacul Tei. Acum nu mai e din lant, insa au pastrat masinutele alea. Amandoi au fost incantati. Andrei e tuns baieteste, era mai haios data trecuta asa castronel si scurt in spate, acum e uniform tuns, dar frumos foc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G

Citat:
citat din mesajul lui mihailescu teodora

http://gr207.gradinite.edu.ro/

Asta e gradi la care va merge Mihnea!
Nu,n-a fost greu deloc!
N-am dat decat un ,,buna ziua'' cald si politicos+1 buchet de flori cand ne-am intors cu Mihnea sa-l vada madam!(asta dupa ce ne spusese ca e ok)!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Antalya 2009
Nasi 2009
Povestea nasterii



Super tare gradi! Bravo, va tinem pumnii! Astept sa udam evenimentul in weekend, da?


Rox, mamica Alexandrei si a lui Andrei

Of courseeeee!!!!



Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Antalya 2009
Nasi 2009
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

teo - felicitari pentru gradi.sa nu ingrosati randul pe bancute, da?
eu pe stef il tund la ciufolici ca e tare mofturos, mai ales de cand e scolar,deh...iar pe eliza imi dau eu corijenta cu masina de tuns.noroc ca ea nu zice nimic.
pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Ziua buna si de la noi!
Am citit tot din urma, sa vad de-mi amintesc ce voiam sa zic.

La multi ani fericiti in formula de 4, Erina!

Gabitz, bravo pentru progrese, tinem pumnii sa recuperat rapid, noi va asteptam!

Mara, poate saptamana viitoare creatii noi, azi avem serbarea la gradi si dupa obtinem dosarul lui Tudor cu activitatea de semestrul asta.

Gabi de Cluj, Alexia e o cumintica, intradevar. Am avut noroc de copii super cuminti si buni. Ea mananca si doarme bine, ne-am intrat intr-un ritm al nostru si e tare bunuca, a inceput sa adoarma si singura, in scaun sau in sitter. Afara doarme bine, mesele nu sunt mai lungi de 5-10 minute. Sa vedem cum o sa fie de la 1 iunie, ca ramanem in 3 acasa. Singura grija imi e masa de pranz a lui Tudor, dar o sa incerc sa o pregatesc cu o seara inainte, si sa o incalzesc a doua zi.

Apropo de gradinita, eu cred ca toti copii se vor adapta minunat.
Si apropo de tuns, noi l-am tuns intotdeauna pe Tudor acasa, cu masina si foarte scurt. Si acum trebuie sa-l tundem, ca transpira noaptea ceva de groaza.

Va las acum, merg sa adorm gaza, sa mananc si sa pregatesc hainele penrtu serbare (poate prind si timp de un dus...)!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Am uitat cine nu se prinsese de poze.Ups!
Deci aici e Tudor si aici Alexia.

Acum chiar va las!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Mariaaaa, da-mi mail !!!! n-am recuperat inca telefonul.
io la job, cu treaba.
Adi nu mai vrea la gradi, vrea la mamaie (mama) .
si el e tuns acasa, cu masina, fiindca asa se tunde tac-su si nu scapa de el ( de Adi) pana nu-l aranjeaza .
Vreau si eu detalii despre gradi, Doamna de englezaaaaaaa, zi-mi si mie cate ceva ca zilele astea tre'sa merg la dna directoare.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Bravo, Adelina si Mihnea pt gradi! Sa fie intr-un ceas bun! Si noi am fost ADMISI

Yaia, asa si eu, ma tot minunez cat poate fi de cuminte Sofia, nu plange, e mereu vesela, gangureste, se bucura, e o minune copilul asta...Eu cu amamndoua fetele nu am stiut ce sunt colicii sau durerile de dinti, masele...Ma bucur ca v-ati acomodat asa frumos! Eu asa simt, cu cat trece timpulm cu atat e mai usor, pacat ca trece mult prea repede...

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Fluturasul meu

http://www.flickr.com/photos/14057076@N07/?saved=1

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

Mariaaaa, da-mi mail !!!! n-am recuperat inca telefonul.
io la job, cu treaba.
Adi nu mai vrea la gradi, vrea la mamaie (mama) .
si el e tuns acasa, cu masina, fiindca asa se tunde tac-su si nu scapa de el ( de Adi) pana nu-l aranjeaza .
Vreau si eu detalii despre gradi, Doamna de englezaaaaaaa, zi-mi si mie cate ceva ca zilele astea tre'sa merg la dna directoare.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




imi cer scuze ,dar nu am reusit sa trimit mail,,ai PM


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

buna fetelor,

zic si io "prezent" cu ceva intarziere
deci:
1. io am tuns-o pe Natalia la Ciufolici de cateva ori, dar ultima data am incercat si altceva si am fost foarte multumita. E vorba tot despre un salon "special" pentru copii, respectiv www.kidicoafclub.ro/" target="_blank">aici.
2. draga papanash, gradinita de la Politehnica/Apaca este cea mai mare gradinita de stat din Bucuresti, este o gradinita foarte buna, iar doamna directoare este foarte draguta, placuta, intelegatoare...io m-am inteles bine cu ea (...eram si io un copil mai mare pe vremea aia, eram -parca- in anul II de facultate ).


Natalia-Ioana
Poze



Mergi la inceput