Albinute & bondari de mar-apr '07 (141)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Buna dimineata!

LA MULTI ANI, ADA! sa fii sanatoasa, fericita si mereu in forma


Am de raportat prima noapte dormita in deplasare a fiului meu. Sambata seara a ramas la parintii sotului meu si a dormit acolo fara nici un fel de probleme ... ramane sa mai incerc sa il fac sa doarma si la mama.
Sunt incantata ca a vrut sa ramana mai ales pentru ca saptamana trecuta am avut o nunta si a plans 2 ore dupa noi (de fapt dupa mine) si s-a linistit extrem de greu. Parintii mei deja erau hotarati sa il urce in masina si sa vina cu el dupa noi, eu eram mereu cu telefonul in mana si asa stresata ca nici nu mi-a priit distractia, acolo era foarte complicat sa intri si a trebuit sa facem o mie de artificii si sa lasam la poarta numere de telefon, de masina, de buletin .... ca sa poata intra daca e cazul .... ce sa va spun .... a fost foarte neplacut si toata saptamana trecuta ne-a tot intrebat cand mai mergem la nunta ...

Am pus si cateva poze de luna trecuta aici

Roxi spor la mutat! Siuta .... baga-te!

Sa avem o saptamana usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

buna dimineata!

La multi ani Ada!

noi am reusit si ne-am mutat vineri si sambata! sambata si duminica am dormit in casa noua.
roxi nu-ti inchipui ca in astea 2 zile ne-am si aranjat. nuuu ... am aranjat bucataria (de baza), camera noastra si baia. in camera lui matei sunt toti sacii si cutiile gramada, scoatem cate unul/una si le asezam. am facut o estimare ca as termina saptamana asta, dar cu totul totul cred ca termin intr-o luna. aici intra si calcat, aranjat, pus perdele ... etc.
deci spor roxi! si hai siuta ... va bagati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

revin ca am vazut pozele:
la duamna kitt tipic si caracteristic!
gabi doamneeee ... cum poate sa manance!!!! nu-mi vine sa cred!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Neatza! si si va servesc, si multumesc pentru urari!

Siutei as vrea sa-i spun asa... daca sunteti ok financiar, si va descurcati si cu rate si cu una alta pentru voi si pentru copii, go ahead si bafta sa va gasiti ceva care sa va placa!
Altfel... eu m-am gandit si m-am razgandit si am hotarat ca nu vreau ca viata mea de acum si pana la pensie sa fie formata NUMAI din ratele la super casa in care ma mut.
Copiii mai ales nu inteleg acest tip de sacrificiu. Daca trebuie sa aleg intre o casa mai mare si tabere, concedii, jucarii si ce ne mai face noua viata mai dulce si mai usoara si se cumpara cu bani... am ales varianta a doua si am renuntat la proiectul casa.
Noua ne ieseau calculele cam asa: tot salariul meu = rata la casa + rata la avans ca nici pe ala nu-l aveam...
Tot salariul sotului = intretinere, facturi si plati si, poate, ceva de mancare.
Deci nu ne-au iesit calculele prea roz... si nu pentru cativa ani, ci pentru 35
Sa nu te superi ca ti-am zis, dar asa am gandit si am facut eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menuet spune:

La multiii aniiii Ada!
Vazut pitici de Gabi78(adorabili)
Vazut Si familion Kitty-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menuet spune:

La multiii aniiii Ada!
Vazut pitici de Gabi78(adorabili)
Vazut Si familion Kitty-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

La multi ani Ada!!!!

Gaby mi-a placut "monstrul de iarba" si niste urzici nu-mi da si mie pitica ta???

Kitty frumosi ca intotdeauna

Ioano spor la despachetat

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

La multi ani , Ada !!! Sa fi fericita si sanatoasa !!
Multumesc mult de mesaj, mare adevar ai scris tu acolo.
Deci mai fetelor, voi ziceti sa ma bag.. am pus si eu in balanta la ce ar trebui sa renuntam versus avantajele de a sta in 4 camere.Pana la urma mutarea asta as face-o pentru ca micutii mei sa aiba conditii mai bune .Mda, ma mai cuget...
Ioana, felicitari pentru mutatul in casa cea noua . Mare realizare !
Kitty, ce mai program de weekend ! Nu pot decat sa .
Asa, si acum sa va spun ca aseara am fost la concert AC/DC. Mare intamplare !Inca mai am in cap muzichia lor si luminile inca imi mai sclipocesc in ochi. Mari, mari de tot!
Anastasia era usor mucioasa si cam stranuta de dimineata. Sper sa nu se agraveze. Bagam ceiuturi calde , osscilococcinum si speram sa treaca.
Sa aveti soare in inimi, ca afara nici o sansa !


Andreea, mamica de Anastasia

http://community.webshots.com/user/Siutaa?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

ada, la multi ani, sa ne traiesti! hai mai fuga cu torul ala si o sampanica!
jo: sa va fie intr un ceas bun! sper ca ti ai calculat pasii la intrare si ai trecut pragul cu dreptul.
kit: 1. de cand bei tu cafea tare...? 2. muta de admiratie ptr activitatile voastre. 3. muta de tot in fata creatiilor(cine a facut mustata aia ??)4. as duce o si eu pe nana la muzeu, da' ziua, cand e deschis . ca mi e dooorr...dar oare ar sta?
gabi, ce mari au crescut, sint copilai amandoi, ma!
si eu ma gadesc la mutare, vad ca e trendly. da' una afara din tara.

pup stup, o zi usoara!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Multumesc din suflet pentru aprecieri!
Bianca a crescut intr-adevar! Mananca foarte bine si orice ii dam, numai sa ii dam. Nu ii dau nimic intre mese si mesele sunt strcit portionate pentru ca nu am de gand sa se faca cat carul. Are 9,6 kg dar nu stiu cati cm. Cred ca merg cu e diseara la o evaluare. E bine una peste alta. Muuuult mai durdulie decat Tudor care are acum 12 kg.
A inceput sa mearga tinuta de o manuta, sta singura in picioare si uneori face si 2 pasi, dar apoi se lasa in vine si o ia de-a busilea.

Tudor ma exaspereaza de aproximativ o luna incoace cu mancarea. Nu exista nici o masa fara scandal. Chiar daca il intreb ce vrea sa manace si pregatim impreuna, ei bine, cand ne asezam la masa incepe sa planga instantaneu si nu mai vrea sa manance.
Habar nu am ce sa fac si cum sa fac pentru ca sincer nu mai am nic macar un fir de rabdare si mi-e groaza de ora de masa.

Sa imi spuneti ce le mai dati voi copiilor ca poate gasesc ceva care sa ma inspire.
Eu in general insist pe ciorba la pranz mai ales pentru ca el are un tranzit instestinal foarte lent si nici nu bea foarte multe lichide. Asa ca trebuie sa ii dau zeama ca sa nu se incuie de tot la burtica.
Dar ca sa nu fie copilul stresat de ciorba am mai inversat si i-am dat la pranz felul 2 si seara ciorbita. Insa tot nu a fost bine, circ tot face, eu ma enrvez, taica-su se enrveaza si de cele mai multe ori sar scantei.
Am incercat sa il iau pe toate partile si nu am reusit nici cum. Uneori insa ma ingrozeste faptul ca dupa ce urla de zici ca il taie si plange si tipa si face un spectacol de groaza .... timp in care eu nu stiu sa va spun la cat ajung cu tensiunea .... ei bine .... dupa tot circul asta, s-a intamplat sa ii dau o palma si instantaneu sa taca si sa manace ca si ucm nimic nu s-ar fi intamplat. Nici urma de suspin, nici urma de lacrima .... ca si cum ar fi fost scos din priza. Dar nu pot sa fac asta mereu, adica e inuman sa ma port asa cu el. Ca daca as stii ca e o solutie asta va rog sa ma credeti ca m-as uita la ceas, as zice "hai la masa" el ar marai oleaca eu jap si nu ar mai iesi scandalul monstruos. Adica l-as scoate de la inceput din priza insa nu mi se pare normal sa procedez asa.
Sooo ...... HELP ME!
Astept impresii, sugestii si reclamatii caci NU MAI POOOOOT!


Ca sa ma laud si eu un picut tre' sa spun ca am inceput un regim de slabit si de la 63 kg am ajuns la 59 in aproximativ 10 zile. Sunt tare mandra ca am reusit sa slabesc caci dadeam pe afara. Saptamana trecuta am inceput Scarsdale insa nu m-am tinut de el cu prea mare strictete si tot am slabit. Acum sper sa nu pun la loc cu viteza luminii.



Mergi la inceput