Albinute & bondari de mar-apr '07 (141)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

si eu zic sa te bagi Siuta ... . ce? numai eu si roxana sa umblam cu sacii-n spate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Buna fetelor!

Sanatate maxima micilor bolnaviori! Sa va faceti bine repejor!

Vazui o mie si una de poze .... dar Iunia ma puse in fund cu alea-alea .... Si Tudor o sa faca d-astea pe la 10 ani asa ...
Expozitia lui Raul m-a impresionat nnumai pentru ca nu am auzit pe la noi sa faca cineva la scoala asa ceva. BRAVO celor care au astfel de idei si indruma copii spre astfel de activitati.

Am inceput sa scriu la ora 17 si acum la ora aproape 23 revin ...

Noi mergem in Bulgaria la Albena hotel Gergana. Daca a mai mers cineva acolo astept impresii si sfaturi. Plecam pe 1 iulie. Am luat biletele la un pret mai mult decat onorabil si sper sa fie totul in regula. Acum 2 ani am mers in Grecia cu de 2 ori mai multi bani decat acum si a fost foarte bine. Sper sa nu ne luam tzeapa.

Maine ma ocup de descarcat/incarcat poze si o sa va arat trupa.
Programul zilei de maine se anunta unul relaxat si sper sa am timp.

Noapte buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Buna seara!

Noi am fost din nou la circ, de data asta a meritat, am fost la circul acquaticobellucci, a fost cel mai frumos spectacol de circ pe care l-am vazut vreodata. Parca am fost la teatru si am vazut si o poveste...si circ...si animale. Diferenta foarte mare fata de circul extrem de vulgar si de slab la care am fost saptamana trecuta. Si copiilor le-a placut, au avut rabdare 2 ore jumatate.
De fapt mie nu-mi place circul...mi-e foarte mila de animale si Raul a fost prima data pe la 10 ani, de era saracul frustrat deja ca numai el n-a vazut circ ..Ei...acum asa s-a nimerit, de 2 ori in scurt timp, cel de astazi mi-a placut foarte mult.
A fost foarte interactiv, copiii au participat la spectacol, Raul a pus mana pe sarpe boa, Giulia s-a dus in fata sa danseze..
La sfarsit au vrut sa mearga sa dea mana cu protagonistii...Raul cu piratii, Giulia cu "sirena" si cu inca o domnisoara, era fascinata de costumatia lor. Si cand sa iesim a venit un "pirat" infricosator spre Giulia si s-a prefacut ca-i taie parul cu un iatagan.. Asa ca am iesit acompaniati de urlete de disperare..

Si noi...si noi planuri de mers la mare, dar se pare ca scadem din pretentii ca e tare crizat anul asta. Inca nu avem un plan clar. Si vreau si munte! Dar e stiut faptul ca eu VREAAAU f multe. Nu se stie ce o sa se implineasca.

Siuta...da...baga-te daca poti! Noi iti facem galerie!
Figura esti..daca nu-ti place la mare..te gandesti ca iti da dr restrictii, dar la munte cu rucsacii in spate....ti-ai dori?

Maine daca nu ploua avem o zi plina. Avem la clubul de baschet a lui Raul Ziua familiei: jocuri, concursuri.. am fost si anul trecut si a fost foarte frumos, sper sa ne ajute timpul, ca anul acesta mergem in 4...anul trecut capca si Giulia doar ne-au incurajat de pe margine. Si dupamasa mergem la Noaptea muzeelor. Am inscris copiii la cateva ateliere: modelat, pictat, arheologie, mozaic. Sper sa fac poze.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menuet spune:

Buna dimi!
Nu vreau sa ma gandesc la concedii ca ma apuca plansu..austeritate totala.
Si ca sa ma inveselesc am citit o balada
Balada fetelor de altadata

Multe s-au schimbat cu timpul. Unele doar “in mai prost”,
Chiar #351;i fetele sunt altfel, nu mai sunt deloc ce-au fost.
Inainte erau tandre, mai cumin#355;i, mergeau la #351;coal#259;
Acum au ca singur scop, s#259; bage b#259;rba#355;ii-n boal#259;

In trecut te-ar fi iubit de veneai c-o floare-n dar,
Ast#259;zi nu au timp de flori, stau prin mall sau la solar.
D#259;deai gata orice fat#259; c-o cutie de bomboane,
Acum unele i#355;i cer s#259; le pui chiar silicoane.

In trecut ie#351;eau prin parcuri, la plimbare, dar acu’,
Ele nu mai vor pe banc#259;, ci pe boxe in Bamboo.
Te rugai intens de vre-una ca s-o plimbi prin parc in noapte
Acum vin #351;i câte zece, dac#259; au ai t#259;i Q7.

In trecut de te pl#259;cea, i#355;i scria destul de des
Bile#355;ele de amor, nu-#355;i l#259;sa “offline” pe mess.
Nu aveai poze cu ea, o puteai vedea doar “live”.
Acum po#355;i s-o studiezi #351;i pe “Facebook” #351;i “Hi5#8243;

Atunci de-o scoteai la film, a#351;tepta#355;i la bra#355; troleul
Azi st#259; la telenovele dac#259; n-o sco#355;i cu BMW-ul.
Seara, la prima-ntalnire, i-ar#259;tai ceru-nstelat
Acum ii ar#259;#355;i tavanul, c#259; deja ai dus-o-n pat.

Pe-atunci nu #351;tia ce-i “shopping”, nu i#351;i lua haine din mall
N-avea firme preferate… se ducea la croitor.
Atunci nu aveam mobile, a#351;teptai in frig o fat#259;.
Acum ii dai SMS :”Am ajuns.Cobori odat#259;?!?”

Ce frumos era-n trecut, când vorbeam de viitor
La un suc la o teras#259;, nu direct in dormitor.
Ne doream c-acele vremuri s#259; nu treac#259; niciodat#259;,
Unde sunt?, unde s-au dus?… fetele de alt#259;dat#259;


Va pupic...am fugit la mars..marsul impotriva infiintati unei gropi de deseuri periculoase la noi in oras!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Aquatico Bellucci!

Sunt de aceeasi parere cu tine Cris, un spectacol deosebit. Noi am mers anul trecut in toamna.

As vrea anul asta sa ajung cu Tudor la circul mare, la Bucuresti, dar mi-e greu sa merg sa vad ce specatacole sunt sa iau bilete apoi alta zi pe drum ... dar poate resuesc cumva sa il duc.
Mai am in plan Gradina Zoo de la Baneasa si Muzeul Satului. Insa trebuie sa ma duc in cursul saptamanii pentru ca sambat si duminica sunt convinsa ca e aglomerat si nu imi place deloc.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

KITTY- ma bucur ca ati fost la circ si v-a placut. Eu inca nu am dus-o pe Maria dar daca as sti ca e un spectacol frumos as duce-o.

Noi am fost la niste cunostinte la gratar si Maria a fost o dulcica.Ne-am intors tarziu acasa insa a luat-o somnul pe drum, sotul i-a tinut companie sa nu adorma dar degeaba de unde era rupta de somn ca-i trecuse ora de culcare acum e in pat fresh si nu vrea sa se culce. Daca nu se culca in 15 minute nici nu o mai las sa adoarma ca doar nu s-o culca la ora 5.

Am vazut ca vorbiti de concedii. Noi vom merge la mama in Italia ca de obicei dar venim si pe litoraul romanesc 1-2 -3 week-enduri in functie de cat ne-o tine buzunarul. Cand mergem la mare la noi alegem o plaja de familisti si cat mai libera. Pana acum am fost multumiti de Navodari si Mamaia sat chiar dc plajele sunt neamenajate macar sunt libere si copiii se pot juca in voie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Buna dimineata! doriti?

Gabi eu cred ca merita sa mergem cu ei in cat mai multe locuri, chiar daca sunt mici si ni se pare ca nu inteleg prea multe, cred ca tot ceea ce traiesc ii formeaza. In plus e atat de frumos sa-i vezi fascinati de tot si cum in mintea lor totul se tranforma intr-o poveste. De exemplu Giulia povesteste tuturor ca la circ a vazut pinguinii din "Magascar"

Tzuna am uitat sa-ti spun ca mi-au placut foarte mult pozele voastre, veselia care razbate din ele, sunteti niste frumosi!

Dupa cum spuneam, am avut ieri o zi foarte frumoasa si plina. Inainte de masa am sarbatorit Ziua familiei la clubul de baschet unde e inscris Raul.
Poate am mai scris, dar nu ma pot abtine sa nu laud din nou ce se intampla in acest club. Cel care a initiat totul e un om deosebit (cred ca o incurc cu capcaunul daca mai aude cum pic in admiratie fata de el, dar e un om carismatic) a trait multi ani in alte tari, unde a lucrat tot in domeniu. Si nu face doar sport cu copiii si nu vrea performanta cu orice pret, ci ii invata cum sa traiasca sanatos, are foarte multe alte activitati (de ex Ziua apei, Ziua cartilor, ore de igiena...). Copiii sunt tot timpul invatati sa manance sanatos (la toate activitatile se bea apa plata sau ceai) , sa respecte valorile importante, sa faca multa miscare in detrimentul statului la Tv si calculator. In plus tot timpul li se spune ca e mai important spiritul de echipa decat sa castigi cu orice pret. Parintii sunt tot timpul implicati, ni se explica cat de important e exemplul personal. Mi se pare ideal...sper sa faca si echipa de fete pana creste Giulia.
Am avut timp de 3 ore jumatate activitati impreuna cu copiii, a fost foarte frumos, cu Giulia a fost putin mai solicitant, dar a meritat ca a fost cea mai tanara participanta si am luat si premiu intreaga familie.

Dupa masa am fost la Noaptea Muzeelor - n-am ajuns nici pe acasa sa ne schimbam si copiii au mancat de amiaza o banana si un covrig - timpul nu ne-a prea ajutat, a picurat putin, dar a fost frumos, copiii veseli, noi bucurosi de bucuria lor...

Asa ca acum ma duc sa fac repede de mancare si sa intru in circuitul adunat din casa- fugit la bunica - dus copilul la inot - pregatiri pe luni, ca va dati seama, la atatea activitati cat de "harnicuta" am fost zilele astea. Adevarul e ca mie imi place foarte mult sa am programul asa de plin (cu activitati placute), asa ca nu ma plang.

O duminica placuta va doresc!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Sanatate multa! Si eu care speram in operatia de polipi ca izgonitor al tuturor racelilor .
Eu am renuntat, pe moment, la operatie pentru ca deschide in oras un client al lui Cosmin o salina de suprafata Roman, si am zis sa incercam intai varianta asta. Si cum bani de concediu anul asta nu exista, ne multumim cu asta.
Kitty ! Va admir!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Ada!!
Sa te simti implinita si sa gasesti toata fericirea din lume alaturi de puii tai! Si astazi sa ai parte de si multe !!


Niaatzaaa! Haideti repede la ca e fierbinte si taaareee, cafea speciala pentru luni dimineata ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

La Multi Ani, Ada!

Ela, daca la noi te refereai cu polipii sa stii ca mucii lu rares nu is de la raceala; pur si simplu dupa operatie o inceput sa ii curga si sa tot ii curga. Dr mi-a zis ca se mai intampla si asa, se curata caile aeriene pe=acolo si poate dura 1-2 sapt. La el o durat vo 3; mai sufla si acu macar odata pe zi nasul si ies.

Aerosoli la mare si la salina ne-am gandit si noi dar tardiv si prea tarziu . Racelile nu stiu daca vom scapa complet de ele, dar in mod cert respiratia e muuuuuuuuuuuuult imbunatatita.



Siuta, daca ai cu ce, baga-te....succes.


Io cica sapt asta tre sa ma mut, ooo ce bucurieee, impachetat si carat si aranjat, asa-mi placeeee!

Ioana, voi ati terminat?


in we n-am facut nica; vreme aiurea, io am fost sambata la bucuresti la o nunta, duminica am dormit si facut cumparaturi....program aiurea nu asa supeeeeeeeeeeeeeeerb ca a lu doamna Kitty

hai sa aveti o sapt buna!

Mergi la inceput