Pestisorii - cei care aduc mereu primavara!!! (60)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Eu am pus ochii pe asta (are fundita cu numele brodat)
http://www.bebecurier.ro/p-demetria-botez-lumanare-simpla-pentru-botez-cu-jucarie-din-plus
Si vroiam sa-i pun cateva frezii albe (5-7-9 nu stiu cate ) intre papitoi si tul, asa, pe diagonala... nu stiu sa explic

Elena... pai n-are elena cu ce? Imposibil Are o rochita f. frumoasa si n-are rost sa-i iau altceva, in curand va fi mica. I-am comandat pantofiori si astept cu interes sa apara, si sa se potriveasca... Iar baietii au si ei camasi si pantaloni potriviti Nu e botez la tzol festiv... insa cred ca Elena va fi cea mai eleganta

Edit: da, e vorba de nepotul nostru (baiatul surioarei )
Complicat cu ales haine pt. baieti... mie de ex. nu-mi plac costumele albe cu frac, veste etc. (si nici surioarei)... mai ales ca va fi cald cel mai probabil... La fetite gasesti atatea rochite, si care sunt purtabile dupa botez... la beieti nu prea


Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Ely, am inteles .Asa este , pt. baieti e mai greu sa ii aranjezi .Nici mie nu imi plak hainutele aste minifrac si tot tacamul.. ba chiar m-i se par taranesti...scuze dar e parerea mea , fara sa jignesc .

Chiar vorbeam aseara cu sora mea ca si ea va boteza peste 2-3 luni un baitel si zicea ca nu ii plak nici ei .Lasa ca faci tu inainte si ma inspir de la tine .Plus ca va fi si cald atunci .Ea va boteza unor tineri de la noi de la tara care sunt f amarati si ea si-a dorit sa boteze un bebe si matusa noastra care e vecina cu ei i-a anuntat si au fost de acord .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Am vb . acum cu Nicoll. sunt bine in principiu , numai ca au lipsa net din cauza furtunii .Apar fetel pe saptamana viitoare luni seara sau marti .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

da ce mai idiotii au spalat cu clor
florile mele sunt praf
binenteles nici o scuza ca scuzele nu se cunosc in zona...
SA MA EXPLIC
In urma zilei de ieri si mai ales a furtunii si a depunerri prafului rosu mirlanii de vis-à-vis si au spalat cu caldarri de clor terasele....stropi au ajuns si pe florile mele cataratoare(ca sa nu-i mai vad)
Sunt praf facute flori frunze
Am terminat de rinit aleele m-a ajutat omu' meu dar a cazut....curentul electric
cam atit .pofta buna !(eu fac pestisorii prajiti pt g iar eu ...LA cuptor-cartofi prafiti pt el- eu fierti,salata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Carma , imi pare rau de saracele floricele. Nu te mai necaji ca nu se merita , atat pot atat fac .

Pofta buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babylina spune:


Eu am citit si ieri dar nu am scris.

Eram la bucatarie bagata in oale. Meniu: ciorba de fasole, mancarica de fasole si pancakes. este a doua oara cand fac, numai ca de data asta mi-au iesit.
In rest nu prea am multe de povestit. Plimbari la soare si aer si rutina zilnica
O sa pun si ceva poze din plimbarea din weekendul trecut, dar deocamdata nu le am pe laptopul meu si trebuie sa le transfer de pe cel al sotului.
Am sunat-o si eu pe Nicoll numai ca nu a raspuns. sau dupa mesajul lui Dany pot sa spun ca " mie nu mi-a raspuns".
........am fost pierduta prin blogul Ramonei...imi place ce scrie acolo si cum scrie acolo. Am si eu o carte pe tema dar cand vad aplicate practic parca suna mai real , mai posibil...si de ce nu, mai yamy.
Am scris asa alandala fara oprire , altfel riscam sa ma razgandesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Baby , mi-a spus ca ai sunat-o dar a vazut mai tarziu si era ora tarzie aa sa te resune.Zicea ca dupa ce pune fetele la nani te suna .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babylina spune:

Citat:
citat din mesajul lui daniela_daneza

Baby , mi-a spus ca ai sunat-o dar a vazut mai tarziu si era ora tarzie aa sa te resune.Zicea ca dupa ce pune fetele la nani te suna .

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"







Ah, Multumesc. Ma speriasem, cand am vazut ca nu este pe net, si nici nu raspunde la telefon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Pai si eu intrasem in panica putin ca ear disparuta de vreo 2 saptamani .Dar s-adovedit ac au fost alte cuze .Abia te asteptam Nicoll.

Crynuta , tu ai fugit de adevaratelea ? Te-a rapit vreun Fat Frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Hello!

Noi suntem bine,pe acasa...n-am mai scris din lipsa de timp,inspiratie...a venit de ieri in Hd o prietena din State (cu fetita ei),asa ca am partenera de povesti lungi si Miru de joaca..
La noi s-a facut un frig,doar 11 grade...brrrr!

Carma pacat de flori,ce aiuriti..

Pupici la toata lumea!

Mergi la inceput