Pestisorii - cei care aduc mereu primavara!!! (60)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Charlie spune:

Salut frumoaselor,

Ce mai face baltuta mea... ? Ploi multe si furtuna si prin partile noastre. Nu stiu cum se face dar atata cat temperatura nu coboara buc 10-12 grade nu ma afecteaza. La cat a fost iarna asta de lunga, urata, neagra si grea parca nu ma pot supara pe ploi. Ce-i drept nu mi-a mieunat pisoiu prin casa de spaima, nu mi-or distrus vecini florile si nici copaci cazuti pe masini nu am aflat.. :-) Of dragele de voi.
Baby - iti multumesc. Pentru mine este un compliment atat de frumos sa stiu ca pot crea un univers suficient de plapabil incat cineva sa se piarda in el.
Sa va povestesc. Dupa cum ma spuneam, sunt in festival. Pana acum cea mai frumoasa piese a fost montata de Radu Afrim cu trupa de la Teatrul Tineretului din Piatra Neamt cu piesa Herr Paul. Cu exceptia unor cioace" este un spectacol naucitor care reuseste sa te rupa din lumea de fiecare zi si te imboarda spre o alta interioara in care gandurile si actiunea se insiruie atat de firesc de parca ar fi ale tale. Foarte Frumos. Daca aveti vreodata ocazia mergeti sa-l vedeti.Scenografia acestui spectacol a primit si premiul uniter in 2010. Am fost insa putin dezamagita de piesa lui Alexandru Dabija - Cu dragostea nu-i de glumit, mondata tot cu trupa de la Piatra Neamt. Text destul de sec si fara coloana.. sau am mers eu cu asteptari foarte mari. Anul trecut l-am vazut tot la Satu Mare in festival cu o adaptare dupa una din povestile lui Ion Creanga - Punguta cu doi Bani. GENIALA VIZIUNE.. Tot. Inca o recomandare din tot sufletul.L-as mai vedea de vreo cateva ori...
Va pupez.
Ma car la mirobolantu- job.
Ramona

------------------------
http://alegorie.wordpress.com/ - Blog Cu Drag despre Hrana Vie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

buna dimineata
citesc si ma umplu de minie 'cum adica nu mai sunt bani pt medicamentele compensate'
Ce facem cu bolnavii nostri, bebelusi, batrini etc etc
ii lasam sa ce? SA moara ca sa nu mai dea ei pensii
Este timpul sa fim HAIDUCI!
O doamne cum puteti suporta??
PS Charlie multumesc pt relatarile tale superbe si pline de entuziazm
dar imi vine sa ii omor pe toti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


'Neata! 'Neata!

Poftiti la -luta de inceput de saptamana . Sau un ceiut , un capuccino ... ce doriti .
Am scris aseara pe la 21.30-22.00 un mesaj mai lung, amanuntit dar, cand sa-l trimit... mi-a cazut net-ul ... asa ca, o sa fiu mai telegrafica ca, n-am chef de scris mult amu ...
Dany, nu m-a rapit nici un Fat-Frumos... ca, nu exista decat ... io doar pe astia i-am intalnit ... mno, in fine ... disparui din cauze de: usoara raceala, dureri de toate cele - cap, masele de minte , schinare, shale, etc., oboseala -> prea zombie ca sa mai scriu ceva , doar va citii ... si poznasul e iar racit ... si abia ii trecuse... deci, pauza de gradi iara ... mno, ce sa va mai zic? Naspa de tot cu vremea asta urata si schimbatoare , , ... amu vaz ca a iesit soarele dar, nu se stie, ca si ieri avuram soare dimineata si dupa 12.00 a plouat... in fine, ...
Renovarile s-au anulat/amanat pt. la anul... "probleme" de sponsori ... deci, fara smotruiala momentan ... doar o curatenie generala, pe care am programat-o s-o fac in luna iulie, inainte de nunta sora-mi... ...
Examenele... is cam in ... profu' de sambata vrea sa ne dea si examen scris fara sa ne fi dat vreun suport de curs, ceva ... doar un titlu de facut un eseu si atat... restul treaba noastra ... de celelalte examene nu mai zic nik ... Am si io o rugaminte la voi, sirenetelor... Cine se baga sa-mi acorde un interviu/doua? Am de facut pt. un examen -> tema acestor interviuri este "durata de viata a cuplului". Interviul va fi aplicat fiecarui partener din cele 2 cupluri. Criteriile de selectie a cuplurilor: sa fie casatoriti legal si sa aiba intre: 0-10 ani de casatorie un cuplu si intre: 11-20 ani celalalt cuplu. Ziceti-mi repede care ma ajuta ca, am "deadline" ... va trimit dupa aia pe Pm/mess/e-mail intrebarile sau ce anume ma intereseaza pt. interviu... please & .



@~@~@~@~@~@~@~@~@~@
Mi se spune "argint viu"...
Daca trecutul imi fu albastru ...
eu imi facui prezentul galben ...
si atunci... mai mult ca sigur ...
viitorul imi va fi roz !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Ely, mult succes cu facutul si terminatul cumparaturilor pt. botez . Distractie faina sa aveti . Spor la treburi si multa bafta la examene .
Andanii, multa sanatate . Speram ca esti mai bine acum .
Baby, plimbari placute in continuare si spor la trebaluiala .
Dany, mult succes cu gasitul garsonierei . Numai bine .
Carma, dulce, dulce, ca sa-ti treaca toate supararile si sa dispara nervii .
Danuta, sa aveti discutii si jocuri placute cu prietena din State si fetita ei .
Charlie, sa-ti fie de bine distractia avuta la festival si multumim de povestiri si recomandari .
Nicoll, te asteptam prin baltuta .
Celelalte sirenete, & ... veniti si voi la o sueta ... ca e tare pustiu pe aici uneori...
Daca am omis pe careva imi cer scuze ... inca mai sunt olecutica zombie ...

la toate si o zi frumoasa sa aveti ! Un inceput de saptamana fain ! & &




@~@~@~@~@~@~@~@~@~@
Mi se spune "argint viu"...
Daca trecutul imi fu albastru ...
eu imi facui prezentul galben ...
si atunci... mai mult ca sigur ...
viitorul imi va fi roz !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babylina spune:

BUna dimineatza!
Charly nu numai ca am citit dar m-am gandit sa si aplic la scara mica ce am citit pe acolo.
Asa ca acum ma cinstesc cu ceva.
Cryna te-as ajuta cu placere dar daca rapundem noi la intrebari ori iei nota ce-a mai mare din istoria facultatilor de profil ori te pica, asa ca poate te ajuta fetele.
Carmaw, si noi suntem la fel de igroziti de ceeace se intampla. Insa deocamdata sunt mai multi fanaticii care au votat si sunt multumiti de actuala conducere si guvernare.

sirenele si va urez o saptamana superba ( chiar daca ploua si e frig afara)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Ok., Baby... am inteles . Multumesc pt. raspuns . O zi faina si numai bine .

La noi deja s-a innourat , bate vantul, e frig si sta a ploaie... ... ... iar, motanul meu farnait se pisiceste pe langa mine si ma dragaleste ... hi, hi, hi... ... io, mai butonez oleaca... mai trebaluiesc (etc.)... mai una-alta, etc., ...

Si niste dedicatii pt. sirenete :








"you all"... ...



@~@~@~@~@~@~@~@~@~@
Mi se spune "argint viu"...
Daca trecutul imi fu albastru ...
eu imi facui prezentul galben ...
si atunci... mai mult ca sigur ...
viitorul imi va fi roz !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

am terminat de gatit,saratele cu casca si nuci,susanetc
pestisori
mincare Horta
detalii la topicul' ce gatim azi'
pupici si invitatii la din pacate o masa virtuala
ps pt vinul alb RECE ,SEC CONTEZ PE INVITATELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:




Carma, multumim de festin & .
Restul... pe unde sunteti??? Nu e nimeni amatoare de a arunca o mana de ajutor??? No, bine... ...

O zi placuta in continuare... ... ...



@~@~@~@~@~@~@~@~@~@
Mi se spune "argint viu"...
Daca trecutul imi fu albastru ...
eu imi facui prezentul galben ...
si atunci... mai mult ca sigur ...
viitorul imi va fi roz !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

fetelor sa va spun
m -am apucat sa spal nu eu ci masina si am uitat sa verific buzunarele lui george
rezultat1 BUC PANTALONI noi patati
1 buc tricou deal meu
1 tricou de al dinsului
CU MARI PETE
Omu n-a zis nimic freaca la ele cu ariel eu ma gindeam sa fac cirpe ....
Am citit pe net si le-am pus cu otet si alcool
---------------------------------------------------------------------
dupa ce sapt trecuta FISCUL GREC a controlat la singe avutiile doctorilor acum le-a venit rindul la avocati, noitari cintareti artisti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babylina spune:

pe aici si eu ...........

Ar fi trebuit sa profit de ploaie si sa trebaluiesc pe aici dar ma simt foarte slabita si nu pot sa fac nimic. CUm nu sunt genul sa doarma, bantui prin casa. Acum am deschis calculatorul si parca ar trebui sa caut ceva dar nu stiu ce . Asa ca citesc pe aici. Mancare am........bine ca mi-am adus aminte sa caut o reteta de biscuiti sarati.
Carmaw , eu sunt un geniu in a colora lucrurile. Mai ales ca imi place sa le spal cu apa mai calda si mai scap cate una care iese. Sper ca au iesit cu apa si otet.
Cryna, daca nu e nimeni, te ajut eu cu chestionarul ala. Dar, pot sa scriu si in locul sotului? (pe tine nu pe el)

Mergi la inceput