Pestisorii - cei care aduc mereu primavara!!! (60)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Dana , mult sanatate si ai grija de tine .Daca nu faci nimik, lasa ca nu-ibai , se descurca baietii tai ca sunt mari .Felicitari pt . nota 10 si la cat mai multe .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Citat:
citat din mesajul lui andanii

eu nu ma prea simt bine de ieri, cu tensiunea, sunt ametita rau, imi vajaie capul, ma doare, urechile infundate , ieri am dormit toata ziua, sa vad azi daca sunt in stare sa fac ceva pe aici ... daca nu , asta este

andrei e bine, cu indragosteala a trecut , deocamdata, s-au certat si acuma face pauza ca are tezele de dat ... a dat joi teza la romana si a luat 10, miercuri mai are de dat teza la mate, speram nota maxima si acolo .... in rest se lupta pe ultima suta de metrii sa iasa cu maxim media generala si coronita pe podium , ce sa zic s-a linistit deocamdata cu fetele, doamne ajuta ca era tare ametit de cap atunci mi-a fost frica putin ca-si va neglija scoala ....

va pup pe toate , nu-s capabila sa va iau pe rand

andanii


iubita dar ai aparat de tensiune?
Fetele uitati eu am luat de la greci din farmacie un aparat simplu am dat 80E era 90E dar va spun ca i bun .Vi-l recomand si voua e pe net
in ro ff ieftin.Marca e 'omron' MX2BASIC si merge f bine e simplu la utilizare sii super!
Spun asta pt ca am aruncat deja 2 d'alea de se prind la incheetura& miini plus un altul cumparat in decembrie din spital-(o porcarie nu se mai elimina aerul)Deci asta-i bun si e bine de stiut cind nu esti bine ce fel de tensiune ai(atentie la stress,alimentatie si luati medicamentele potrivite)
Sa ma certati ca nu am mai scris-ieri am avut 'istorie' cu mama la tel-vrea sa se duca sa plateasca mai mult impozit....eu sa capiez
Plus ca ea nu a iesit din casa din decembrie nu poate sa mearga si doctorii m-au avertizat ca inevitabilul poate intervenii oricind
In fine pt moment am potolit -o
Ieri am facut cumparaturi si am gatit si in plus pisicutul meu 'care creste' a intrat in casa la ora 1.30 dimineata-nici eu si nici george nu am dormit am umblat cu lanterna si cu mincare sa -l gasim
Ouff sunt d'aia nebuna ma investesc iubesc rau animalele sunt ca copiii mei;il am pe el pe Choupy si mai dau de mincare la alte 3(care nu intra in casa)Azi am revenit de la o plimbare de 5 km este vinticel si sunt cam 29 °C a fost placut
Acuma, bintiu netul poate fac o placinta cu oua ,brinza spanac si alte verzituri(marar,menta se poate pune orice VERDE)
Va pup pe toate si hai sus moralul va rog eu mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Neatza!

Eu inteleg ca este wk-end dar chiar asa ati disparut cu toatele ? sa stiti ca nici eu nu am mai joc , imi starng boceluta si plek , in toata lumea ...plek la CARMA .

HAI VA ROG EU MAI TRECETI PRIN BALTUTA .SPER CA SUNTETI IN REGULA .

Va ofer cafeaua matinala ...mi-e lene sa pun emoticul cu cafea.

Carma , ai facut placintica ? A iesit buna ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Citat:
citat din mesajul lui daniela_daneza

Neatza!

Eu inteleg ca este wk-end dar chiar asa ati disparut cu toatele ? sa stiti ca nici eu nu am mai joc , imi starng boceluta si plek , in toata lumea ...plek la CARMA .

HAI VA ROG EU MAI TRECETI PRIN BALTUTA .SPER CA SUNTETI IN REGULA .

Va ofer cafeaua matinala ...mi-e lene sa pun emoticul cu cafea.

Carma , ai facut placintica ? A iesit buna ?



Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"







Buna dimineata!
da am facut placinta a iesit colosal!
Foile de spanac le-am calit (impreuna cu ceapa)in ulei
Apoi am lasat sa se raceasca am adaugat frunze de menta ,sare piper ceva vegeta,ierburi de province,oua,brinsa .Am amestecat si am pus compozitia in foile de placinta ce erau in tava tapetata cu ulei.
Bandijonare cu galbenus deasupra,cuptor si pofta buna
Am mincat o bucata acompagniata de foi de menta proaspete(altele decit cele puse in compozitie)
Faceti si voi-e rapida si buna
ps in compozitie puteti pune ce verdeturi vreti(salata loboda ceva marar
Va las ca trebuie sa muncesc ceva afara(a fost furtuna ieri a rupt arbori ,temp de 35°C si mult nisip din sahara -rosu)
Acum temp au scazut si iar e vint..
Hai va pup pe toate si poate pe mai tirziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

pai daca veniti mai fac o tura de placinta siiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
va fac si
prajitura de ciocolata cu multe portocale
sau inghetata de portocale
cum vreti
PS am uitat sa va spun ca ieri am facut si spuma de capsuni......
Ei poate asa veniti....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Carma, nu ami zi ca lesin pe tastatur , la cat sunt de pofticioasa asa sunt toti pestii sau doar eu ?


spor la treaba si ep mai tarziu!


Citat:
citat din mesajul lui carmaw

pai daca veniti mai fac o tura de placinta siiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
va fac si
prajitura de ciocolata cu multe portocale
sau inghetata de portocale
cum vreti
PS am uitat sa va spun ca ieri am facut si spuma de capsuni......
Ei poate asa veniti....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

de data asta am lipsit mai mult decat motivat... mai bine zis obligat fortat Dupa furtuna de joi s-a ars placa de retea... bine ca este separat de cea de baza... netul n-a mers nici vineri, ieri cand si cand... li s-au ars si astora cateva switch-uri...

De la furtuna, copiii s-au speriat, pt. ca a traznit pratraznetul blocului de vis-a-vis Pana si motanul era disperat si umbla aiurea prin casa... Acum sper sa le mai fi trecut frica si sa nu imi faca asa la fiecare ploaie cu tune si fulgere Am stat 2 ore sa le explic ce si cum... si doar Elena a priceput cat de cat si mi-a spus ca nu-i mai este frica, dar baietii erau deacord cu ce le ziceam, apoi urlau ca nu vor sa doarma fara mine

Ieri am umblat brambura sa iau hainute pt. finutu Se apropie botezul... si nu luasem nimic... doar mie o rochie Mai trebuie sa-i caut incaltari ... si trebuie sa merg si cu soata sa-si iau una-alta... daca-l conving El cica se imbraca in blugi... si daca nu-mi place asa, atunci in costum... pai nu-i buna nici una, nici alta... ceva de mijloc...
Si apoi alte: cruciulite, lumanarea... habar n-am daca s-o fac cu flori sau cu un papitoi si tul (la care pot pune cateva fire de frezie)... hai ca v-am ametit de tot... fac recuperari pt. zilele de net lipsa




Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

ELY, SE ACCEPTA .Esti motivata . Imi pare rau ca picii s-au speriat , deci la tine in zona a fost urat tare .Si la mine era sinistru , se bataia usa de la intrare si se auzeua geamuri trantite , ca la un moment dat chiar ma gandeam ,sa vezi ca vine cutremurul . Of , sa speram ca nu vor mai fi asa evenimete.

Cand este botezul ? Il botezi pe baietelul surorii tale , nu . Am inteles de toaleta ta , a sotului dar Elena si baietii cum ii gatesti ?

Spor la cumparaturi si te asteptam pe aici mai des .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Pentru lumanare as merge pe varianta cu un maimutoi ceva , bleo .

Mergi la inceput
Mergi la inceput