Nazdravani de prin 2003 *2

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

morala diminetii:

mami, bine ca nu ne-am luat bilete la ac/dc, ca nu puteam sa ne ducem.

sunam la gradi, sa anuntam ca andrei nu vine. si ne spune edu, ca tocmai se intorsese prietenul lui... "cum, andrei n-a facut INCA?" a stat numai cu mine!!"

Cristina
Atelierul de creatie Biblioteca Nazdravanilor Naz si Ani, eroi de poveste
www.talentedenazdravani.ro/concurs_desfasurare.htm" target="_blank">Proba saptamanii | Proba speciala de 1 iunie la Expozitia de Talente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

danat si la noi e setat pe suedeza, cum altfel? Dar mi-a ramas in minte primul contact cu GPS, cand eram in SUA si urla aia ca disperata U TURN, U TURN! cand drumul pe care ne dirijase era inchis . In suedeza se spune U sväng si tipa care vorbeste e ataaaaat de calma, fara nici o inflexiune a vocii, asa pe stil suedez . Se consoleaza dupa ce spune de cateva ori si recalculeaza ruta.

buli, Bon Dylan spui? Cu el canti mama, ca sa-l mai contrazici?

Cris, ce sa spun...sa nu faca si Iris acum sa rateze serbarea. Si Silvia e vaccinata si a fost expusa in mai multe randuri(o data Diana, apoi eu, apoi copiii la camin in mai multe randuri si aici) dar n-a luat. Intr-un fel imi pare rau ca am vaccinat-o, ca va face cand va fi mai mare si e mai nasol...dar uite Diana nu a fost vaccinata si avea 9 ani cand a facut. Fiecare cum inhata virusul...

La noi azi e liber, suntem cu totii acasa si desi e innorat, speram sa nu ploua caci e cald avem 13 grade. Vrem sa plecam pe undeva pe insula, inca nu ne-am hotarat...luam cartea la studiat(avem o carte despre Gotland cu 190 de locuri de vazut...cred ca am vazut vreo 20).

O zi buna la toata lumea!

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sasha.p spune:

cris - sanatate multa, sa va treaca repede varicela! Sasha a facut-o demult, e singura boala a copilariei pe care a prestat-o. Parca pe vremea noastra se faceau mai multe sau ma insel ?
In excursie mergem, bineinteles fara Iris, va avea doar un an si o luna, in afara de faptul ca nu pricepe nimic, nici nu rezista in masina, la noi si drumul pana la munte e cu urlete si plansete. Si daca ar tb sa o iau, pe cuvant ca nu plec niciunde !!! Ramane acasa cu bona. Oricum nu vrem sa stam foarte mult, sa nu o lasam pe ea foarte mult acasa, daca era doar Sasha puteam sta si 2-3 saptamani sa ne priasca mai bine, asa o sa facem un tur mai scurt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Cristina pupam baiatul bubicios, imi pare rau pt asa dezamagire pe capul lui Auzi, tu, ce tupeu pe bubele astea sa fie asa multe... sper sa nu faca Irisa!

Buli tare chestia cu vocea lui Dylan in gps...nu m-as fi gandit la asta L-as fi preferat pe Barry White (ca voce, zic), dar cred ca nu mai puteam conduce atent ...

Mihaela da, cate aventuri cu gps-ul avem si noi la activ... bagat prin campii, cica stai asa ca vine un drum principal in 200 m, asta prin Cehia, vai de capul nostru ce timpenii. Eram la inceput si ascultam cu sfintenie, acum ii cam dam peste bot cand incepe sa abereze si ca si la voi, se apuca si recalculeaza
A, si asa e cu varicela asta? Deci vaccinul nu ofera imunitate life long? Auzisem eu ceva dar nu eram sigura...da, mai incolo e mai nashpa sa o faca..
Petrecere frumoasa azi la plimbari, sa descoperiti ceva frumos. Sa faci poze, daca te ajuta lumina

Sasha pai e f bine ca nu o luati pe Iris ca oricum, vorba ta, nu ar pricepe nimic, la ea ar fi doar stress micuta V-ati gandit la un traseu, asa in linii mari?

Noi l-am luat prima data cu noi la drum lung pe la 4 ani pe Radu, si atunci fiindca am plecat din tara si nu mai putea ramine la buni la tara, altfel, cred ca dupa 5 ani l-am fi luat. Chiar daca mie imi era greu 2-3 saptamani fara el, m-am gandit cum e mai bine pentru el, adica am lasat suferintele mele deoparte si am pus interesul lui pe primul plan. Pentru el, la buni la tara e raiul pe pamint, e boier acolo, i se canta in struna mereu Si cand ne intorceam gaseam un mic taranel rumen in obraji si bine hranit

Si la noi e liber, vremea e amestecata, tind sa se adune norii, dar sper ca o sa prindem 1-2 ore in parc cu bicicleta.

Iuliana pe unde esti???

Si fetele celelalte? Yael? Vikinga?

Pup!



_

Iubeste-ma atunci cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am cea mai mare nevoie.





www.youtube.com/watch?v=Yo2lzhB282Y" target="_blank">Tribute to an angel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

nuu, vacinul nu da nici imunitate totala, nici perioada foarte indelungata. dar ajuta sa nu faci o forma nasoala si dureroasa.

am sunat si la asistenta noastra, a zis ca nu se vor umfla prea tare, vor face mai putin lichid decat in mod normal, si are mari sanse sa nu-i iasa si-i fund. plus ca in vreo 7 zile va fi gata. zicea ea ca, daca a reusit sa reziste 21 de zile, are el ceva anticorpi formati dupa vaccin si n-o sa fie asa rau.
mda, numa' ca azi voiam sa fac chiftelute cu sos, si cum nu are voie prajeli, am intors meniul ca la ploiesti. supa cu galusti si pilaf, ce sa gatesc...

ieri a aparut la noi prietena lu fi-mea, si-a ales perfect ziua, fix inainte de eruptie . si nu e vaccinata, asa ca acum m-or injura ei nitel, ca trb sa alerge sa faca azi vaccinul. am anuntat si la gradi la iris, sa se uite asistenta in dosarele de la grupa, sa-i anunte pe cei care n-au vaccinul, daca vor, ca nu se stie...

in schimb glumeam cu educatoarea, ca are doi copii in grupa care nu stau locului la serbare... pai... sa-i trimita un pic la mine sa se joace oleaca cu andrei

Cristina
Atelierul de creatie Biblioteca Nazdravanilor Naz si Ani, eroi de poveste
www.talentedenazdravani.ro/concurs_desfasurare.htm" target="_blank">Proba saptamanii | Proba speciala de 1 iunie la Expozitia de Talente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

si la Matei la gradi au facut aproape toti copiii. is vreo 40 de toti, au fost 2 valuri si cam gata, s-au asigurat.
eu zic ca-i buna varicela la virste mici, de ex. eu n-am facut si un sfert din boala lui fi-miu am fost in delegatie, un sfert am stat in gazda, m-am dus acasa abia dupa ce i-a trecut perioada de contagiune. m-am si vaccinat indata, dar tot is stresata.

va doresc bube putine si nescarpinicioase

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Nah dar de mine ce ziceti? Ca eu am stiut ca am avut varicela la doi ani si dupa vreo 3 saptamani dupa ce a avut Diana am facut si eu? la 34 de ani! Jale cu J mare .

Sigur ca nu avusesem varicela, eram foarte alergica si uneori faceam bube cu basici...iar doctora m-a declarat varicoasa la o astfel de alergie. Mama nu a visat, a fist diagnosticul pus de medic. Si iaca asa nu m-am ferit defel, ce vaccin daca facusem boala...si ma trezesc intr-o dimineata cu bube pe burta(asta dupa ce vreo trei zile m-am tarat dintr-un pat in altul cu dureri de muschi si oase, incheieturi...cautam deja simptome de cancer osos ...cumplit!). Apoi cat a durat eruptia a mers cum a mers, dar dupa ce a trecut am mai zacut o saptamana in pat, cu aceleasi dureri, parca eram lovita de tren. ca la o viroza...nasol.

Dar Silviei apucasem deja sa ii facem vaccinul pe la un an, asteptam si noi sa faca forma usoara, dar se pare ca imunitatea ce a primit-o e mai mare.

Am fugit sa fac papa, intre timp a tras si la noi o ploaie, cred ca ramanem loco si ne plimbam pe aici. Silvia a descoperit un "cuib" de fosile si vrea sa mergem sa cautam .

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

miha, cum sa te uit... tu esti exemplul meu pentru varicela la adulti.

asa cum petra, stiti voi, la categoria "cine mai e si sisi asta", a avut o forma cumplita de varicela pe la 4 ani... 3 valuri, 3 saptamani, in toate partile posibile...

Cristina
Atelierul de creatie Biblioteca Nazdravanilor Naz si Ani, eroi de poveste
www.talentedenazdravani.ro/concurs_desfasurare.htm" target="_blank">Proba saptamanii | Proba speciala de 1 iunie la Expozitia de Talente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana spune:

Am scris un mesaj acuma citeva minute si am apasat pe nu stiu ce kkt si s-a dus naibii, asta dupa ce am facut noapte alba azi noapte. Revin cind imi gasesc un pic de timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sasha.p spune:

Anka - inca o data multe felicitari pentru decizia luata! Ati plecat la timp, cu ultimul tren as putea spune! Sa va mearga muuuuult mai bine in noua "casa", ca vorba aia latineasca (destepti au fost astia, frate, nu s-ar spune ca poporul roman se trage din ei!!), "unde imi e bine acolo e casa mea".

Iris are nevoie de votul vostru :
http://www.cordcenter.ro/gallery/image/1224.html

Multumim anticipat!



Mergi la inceput