Pufuleti de ian-feb 2010 (51)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happyella spune:

buna fetele!

fi-mea s-a trezit tare binedispusa si "canta" ... scoate niste vocalize tare melodioase.... imi vine sa o pap.... si aseara a adormit cu degetul meu in pumnisorul ei cald... m-am topit toata ... parca as fi stat toata noaptea asa, dar era in patutul ei ca acolo doarme toata noaptea si nu cred ca aveam loc si eu

miremia am vazut ca au venit colaceii... abia astept sa o fac pe fi-mea innotatoare... nu stiu cum sa facem ca din pacate nu cred ca pot ajunge la intalnire

demult voiam sa intreb ... merge cineva in parcul Moghioros ca m-am saturat sa bananai singurica la plimbare impingand la carucior... tare mi-ar placea sa ne intalnim daca veniti prin zona



fericita de buburuza Andreea Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happyella spune:

LA MULTI ANI !!!! PUFULETILOR care isi serbeaza ziua azi
SA FIE SANATOSI SI PAPACIOSI !!!

fericita de buburuza Andreea Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:



Heeei, ce-ati facut, m-ati dat afara din butoi ca sa aveti voi loc?! Cris.d, ma auzi?! Du-te cu Ema la Stanciu sau la Culcer sa-ti spuna oamenii aia ca fata e perfect sanatoasa si eventual sa-ti dea tie o trimitere la spa, undeva. Si io am facut exact la fel, m-am ingrozit ca Irina ar putea avea ceva (bine, nu m-am gandit ca tine la cine stie ce sindroame ascunse) si am fugit cu ea la policlinica. Sa-ti spun ca de luni plange cam cat e ziulica de lunga? Azi vad ca a lasat-o mai moale, nu stiu ce ma faceam daca era tot asa, ca-s si cu ailalta.

Cata, m-au trecut fiori cand am citit de accident, bine ca sperietura a fost cea mai rea dintre toate... Sper ca sotul tau se simte mai bine cu mana. Super dulci pozele cu Irina, multumim pt poza cu pozitia de alaptat "Culcer".

Micki, imi pare rau de incidentul cu soarele, iti spun si eu sa nu te invinovatesti, ai avut cele mai bune intentii. Sunt sigura ca o sa-l feresti de acum incolo (musai sepcuta pe cap, io-s paranoica la capitolul insolatie... si nu numai, dar asta e o alta poveste).

Xela, super tare poza de pasaport a lui Cristi!

Va multumesc pt urarile de ziua Irinei! Cris_mario, mi-a placut cum ai personalizat! Felicitari pt stelute!

Cristies, felicitari gargaritului pt crestere si nu numai.

Haircut, super pozele de la botez, sunteti o familie tare frumoasa!

Sunt sigura ca ar mai fi fost multe de spus de cand nu am mai scris, daca imi mai aduc aminte ceva, mai postez. Daca nu, ne vedem duminica!

Va

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

cris d....lasa,mamico butoiul in pace!cum sa fii tu de vina???TOATE NE DORIM COPII PERFECTI:PLANS PUTIN[CHIAR DELOC ] ;MANCAT LA ORE FIXE;DORMIT TOATA NOAPTEA SI INCA MULTE ALTE ORE ZIUA ; ETC...nu se poate!unele au noroc,altele......doar nici la loto nu castiga toata lumea......sunt copii care plang mai mult,fara vreun motiv aparent...in mod normal,un bebe poate plange cam 3 ore pe zi[asta am invatat la scoala] fara sa trebuiasca parintii sa se ingrijoreze more than o fac ei deja ...
nu am vrut sa ma dau pe mine ca exemplu,dar : motivul pt care am ramas copil unic,a fost ca urlam pana ma invineteam,noaptea nu dormeam 3 ore legate,doream doar in brate,dar si acolo cand aveam chef ...tata,ofiter M.A.N.,CEREA colegilor sa faca schimb,sa fie "de serviciu" cat mai des...la intrebarile lor daca e certat cu nevasta,a raspuns ca vrea sa doarma 3-4 ore pe noapte.atat.nu cere mai mult de la viata ...; aveam cateva luni[cam 5-6] cand a mers mami la coafor,iar pe cand s-a intors acasa ne-a gasit pe pat pe amandoi dormind[eu cu perna pe mine,sa nu ma mai auda]... cu timpul,mi-au mai trecut nervii
si uite ca-s alive ,cazuta in extrema cealalta: aproape tot timpul vesela si bine dispusa...

sa nu stai dupa cortina,ca vin la tine si

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex




Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui happyella

buna fetele!

fi-mea s-a trezit tare binedispusa si "canta" ... scoate niste vocalize tare melodioase.... imi vine sa o pap.... si aseara a adormit cu degetul meu in pumnisorul ei cald... m-am topit toata ... parca as fi stat toata noaptea asa, dar era in patutul ei ca acolo doarme toata noaptea si nu cred ca aveam loc si eu

miremia am vazut ca au venit colaceii... abia astept sa o fac pe fi-mea innotatoare... nu stiu cum sa facem ca din pacate nu cred ca pot ajunge la intalnire

demult voiam sa intreb ... merge cineva in parcul Moghioros ca m-am saturat sa bananai singurica la plimbare impingand la carucior... tare mi-ar placea sa ne intalnim daca veniti prin zona



fericita de buburuza Andreea Maria

Caius rade tragand aer in piept, scoate niste sunete tare ciudate si batzaie din picioare si din manutze cand e bucuros si e bucuros mai tot timpul... cand ii acorzi 5 min de atentie.
Am citit tanguieli de mamici pe aci, ca nu prea le rad bebeii, sau rad fara zgomot, sau nu prea iau in greutate, sau plang de se invinetzesc si so... nu prea-mi vine sa ma laud cu superbebelul meu, imi imaginez cum e sa auzi pe o mamica super incantata de copilul ei si tu sa te gandesti cu o minte perversa ca al tau nu prea e in regula... (de ex. cand fiica-mea era mica si cand ii dadeam o palmutza la fund radea de se strica de ras si-mi zicea sa o mai bat, am zis ca e ciudata rau si de atunci nu am mai "batut-o", plangea totusi ca un copil normal cand ii dadeam ceva mai tare sau o trageam de par)... dar, ca o consolare pentru mamici cu copii "problema" - Caius nu se juca cu jucarii, era total dezinteresat sau nu urmarea un sunet (de ex degete pocnind) - mi-au trecut prin cap tot felul de prostii, inclusiv autism... si acum sunt f. happy ca se joaca cu jucarele, a trebuit doar sa astept 2 saptamani ca sa-l vad si pe el jucandu-se ca un copil normal cu jucarele... si mai nou, imi pot da seama ce vrea cand plange, sa deosebesc un scancit de foame, de unul de plictiseala, de altul de oboseala... So, patience, my dears! nu foarte multa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

cris.d .... nu intelegeam mesajele fetelor la adresa ta....akm am citit...si nu acceptam sa faci lucrul asta...te rog din suflet sa nu intri dupa cortina,ptr ca locul tau nu este akl...ci alaturi de noi tu esti un model ptr multe dintre noi.... si mai ales nu as vrea sa se intample asta si eu sa ma simt vinovata(alaturi de alexutzza si lorex)...ptr k noi ne-am gandit k ar avea cv copilul tau....dar tu fiind cea mai in masura sa stii lucrul asta....EU UNA NU AM VRUT SA TE SUPAR SI IMI CER MII DE SCUZE SI TE ROG SA NU STAI DUPA CORTINA

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Mamidepuiuti si eu am un prieten cu un singur copil tot din cauza tipetelor si urletelor pana la trei ani.

Acum fetita e mare si i-a intrebat de ce nu mai are alti frati, la care taica-su ii raspunde: "Daca mai aveai frati cresteati la casa de copii si ultima amintire cu noi era de la stirile de la ora 5 cand ne hacuiam reciproc in crize de isterie!"
De altfel omul foarte echilibrat si normal, cu o meserie care necesita o rabdare de sisif, iar sotia o dulceata.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc




Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

Buna "dimineata"


hehe
am dormit bustean, pana la 7 apoi pana la 10!!

si de atunci trebaluim.... el e incantat de noul carutz, chiar FOARTE INCANTAT!!

eu am spalat 2 masini de rufe, facut ordine (trebuie si curatenie...) facut adrese, notificari pentru rezolvat probleme cu o proprietate.. dat anunturi, dat telefoane, dat comanda de pliante.... creatie pt cataloage la firma mamei ca nimic nu mai merge, tb investit in publicitate.

ma suna zeci de fete pt carusel... dar a fost sa fie al linioarei!


=============================================================================
Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
poze - Viata de Patriot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui elefantica

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Elefantica, pe mine m-ai pierdut. Tu cand ii dai biberon? Nu cand plange ca nu s-a saturat?

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


ba da ...doar ca atunci cand a avut rosu in gat refuza si sanul si biberonul ...abia o pacaleam sa manance in somn ...ma rog acum de exemplu ...a papat la san (ambii) urlat la san ...facut biberon ...urlat ... ...am ajuns sa avem cele mai haotice mese cred din toata odiseea ...cand am inceput sa scriu eram ok ...acum am picat si eu in butoi ...ma primesti si pe mine cris??? de cateva zile urla ...pur si simplu urla ...doar in brate ii place si chiar si atunci mai urla .....apoi mi-a luat mami o pereche de pantaloni ca de am zis ca la cantitatea mea mica de lapte sa nu ma apuc de regim inca si cum numai incapeam in nimic ...si mi-a luat XXL ...va dati seama ca plang de atunci ...mai ales ca i-am zis ca ce mi i-a luat asa mari ...da de unde ... mi-au venit ...chiar stramti ...oricum n-are legatura asta cu alaptatul ...dar mi-am descarcat si eu off-ul ... ca de de la masura S la XXL ..e cale lunga si la sfarsit numai nervi ...

_
Elena, fericita de Maria Isabela (28.01.2010)
"Alaptatul care starneste furtuni" - o poveste reala de AngeliquedeS, mamica de clopotel de ian- feb 2008
Alaptatul - My Story
Poze mai vechi si mai noi


hai ca scot facaletul...ce va apucat?????????????????

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

fetelor, nu am vrut sa va fac sa plangeti, dar parca sunt dulci lacrimile astea de emotie... MIE MI SE SCHIMBASE VOCEA cand mi-a zis "il iubesti"... aveam ochii umezi.. dar am zambit...

ma bucur ca suntem a bunch of emotional girls... zic girls, ca eu nu ma simt decat o fata cu un copil pe care il cresc cu multa dragoste..

=============================================================================
Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
poze - Viata de Patriot

Mergi la inceput