Bravo Anca, Ruxi,Taty_ana! Liliac mai-iun'10 (79)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamariam79 spune:

Neatza butici, ca noi tot in pat suntem.

Murica, bine ai revenit! Evelyn e asa de dulce!

Andra, si tie felicitari pentru o nastere atat de usoara, si bebe Dominic scumpacios. Inca rad la faza cu papucii 41 si 45.

Aniska, felicitari!!!


Ania, nastere usoara maine!


Noi ne pregatim de musafiri, ca maine e ziua sotului. O sa am 2 taurasi, sa vedem cum s-or intelege.

Ana 38+ Miruna sau Alexandru-Nicolae AMR 5 zile
bebica mea mica si scumpica

ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolett2445 spune:

Aniska felicitari
bine ai venit pe lume bb mic
sanatate multa va doresc
Ania ne pregatim pt maine




NIKOL37+ ANTONIA si DAVID (15 MAI 2006)

AMR 10 zile ,posibil si 5 zile,in asteptarea printesei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolett2445 spune:

de 1 MAi am finalizat cumparaturile,mi-am luat paturici de unica folosinta,5 lei 5 buc,pe care o sa le folosesc eu in spital,sa nu patesc ca Sabina cu paturile lor de plastic
incepe o saptamana mare,in care s-ar putea sa nasc si eu,fac 38 sapt,si deja ma simt in zona de siguranta,as vrea sa nasc intr-un fel ca nu mai pot,dar as vrea si sa astept destinul sa-si spuna cuvantul in legatura cu dataa nasteri,posibil sa ma opreasca la spital la controlul din 6 mai,sa fim 3 mamici
va anunt

NIKOL37+ ANTONIA si DAVID (15 MAI 2006)

AMR 7 zile ,posibil si 3 zile,in asteptarea printesei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Aniska Felicitari!!!

Bine ai venit pe lume Melissa!!!

Asteptam pozici si detaliile aferente cand te intorci acasa! Melissa, sa fii cuminte, sanatoasa, frumoasa si sa le aduci parintilir tai numai bucurii.

Murica, ai o dulceata de fetita Vazut pozici, citit povestea nasterii.

Andrada, l-am vazut pe Dominic! E un super scumpel. Eu una sunt tare curioasa ce culoare vor avea ochii lui Ma bucur ca ai nascut usor si ti-au dat drumul acasa repede. Felicitari!!!

Sorana, l-am vazut si pe grasunelul taufoarte frumoase pozici. Daca modelul e pe masura... E foarte frumos ce descri despre Matei, despre cum relationeaza cu Tudor. Tie iti doresc sa dormi din ce in ce mai mult si bine si sa nu te mai stresezi cu lapticul

Uf... fetelor, eu v-am tot citit zilele astea dar nu am avut niciun chef de scris. Aseara am reusit sa ma epilez si eu pe picioare (cu epilatorul). Imi era tare groaza de momentul asta caci nu mai ajung de burta, insa in cele din urma am reusit. Marti am programare la pedichiura si coafor, iar de joi incolo pot sa si nasc caci se intoarce sotul din tari straine si poate sa ajunga si el in Suceava sa-si vada odorul. Asta in caz ca Maya se va hotara sa vina mai devreme de data stabilita.

Va pupic si va doresc o duminica tare placuta. Adica ce a mai rams din ea.

Mira fericita 37+cu Maya Alesandra

AMR 12 zile

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolett2445 spune:

Tatyana ce mai faci?
sa speram ca bine
nu ne-ai mai scris nimic

NIKOL37+ ANTONIA si DAVID (15 MAI 2006)

AMR 7 zile ,posibil si 3 zile,in asteptarea printesei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

ANDRADA, bine ai venit in casa, mi-au dat lacrimile de cat de frumos povestesti de Dominic (superb nume, si noi l-am luat in considerare pe lista de candidate la nume), ma faci sa astept si mai mult sa-l tin pe bebe in brate si sa ma bucur de cei doi pui ai mei

MURICA, Evelyn e o dulceata!

ANIA, scoatem cateva motate la incalzire pentru maine

MARY, da-le incolo de treburi si stai si tu linistita ca mai ai asa putin, dupa aia o sa te gandesti cu jind si nostalgie la clipele de relaxare dar vor fi doar o amintire... Eu de dormit dorm ori pe spate ori pe stanga pt. ca numai asa pot din cauza arsurilor, cum ma pun pe dreapta cum parca sunt balaur cu flacari in gat

Monica, mami de Luca Andrei (17.07.2008) si 36+ cu Alexandru Matei
Doamne, ai grija de minunea din burtica mea!

"Sa ma trezesc in fiece dimineata luminat de raza unui zambet; sa fac o reverenta zilei, pentru tot ce-mi va oferi; cu mintea curata sa-mi incep munca; sa am clar in gand, chiar si atunci cand fac lucruri marunte, scopul ultim al muncii mele; sa-mi intampin semenii cu zambetul pe buze si iubire in inima; sa fiu bland, amabil si curtenitor in fiece clipa; sa adorm mangaiat de satisfactia lucrului bine facut - asa mi-as dori sa decurga mereu zilele mele." (Thomas Dekker)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns discordia spune:

Oao, Andrada, ce repede v-au dat drumul acasa si ce frumos povestesti de Dominic.
Asa mult mi-as dori sa nasc si eu mai repede, dar tb sa mai astept macar pana pe 11 mai cand termin tratamentul pt streptococ.

mamica de fetita si 37s+ cu

AMR 3 saptamani sau chiar mai putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns discordia spune:



pentru ANIA, sa prinda curaj



mamica de fetita si 37s+ cu

AMR 3 saptamani sau chiar mai putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Buna dragele mele!
Cu ceva intarziere va anuntam ca pe 28.04.2010 s-a intamplat si la noi marea minune. Noaptea...pe la 2.20...d-soara Miruna Ilinca nu a mai vrut sa stea la mami in burtica, ci a vrut sa faca cunostinta si cu tati.
Suntem micuta....2850 gr....dar suntem o tauroaica adevarata. Mami e foarte mandra de mine ca sunt cuminte, plang numai cd mi-e foame sau am murdarit pampersul.

Va doresc sa va bucurati cu toate de copii vostri...aceste clipe sunt unice....acum imi dau seama

Catalina, 39+ cu domnisoara Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Am revenit...ca am uitat sa va dau datele....2850 gr, 48 cm, APGAR 9



Catalina, mami de d-soara Miruna Ilinca

Mergi la inceput