Bravo Anca, Ruxi,Taty_ana! Liliac mai-iun'10 (79)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Asa cum am promis... revin.

Am citit din urma pt ca am vrut sa multumesc personal fiecareia:

Arturicii, mommy_to_be, Gabriela_s, Moni_or, NicoletaB, nikolett2445, Discordia, cristina_26, Ioana5255, ela-anda33, marylenac, mamanati, r_ocsy, Aniska80 (nu-mi vine sa cred ca ma pregateam sa iti fac tie galerie si cand colo... Felicitari si tie!), Crissy_c, veronicah, theophillina, biajitaru, n_a_n_a, aleesicoo, cris_09 (frumoasa burtica!), vivela, aly, bubu30, dana81, ancutzicab, alinutzaa, yoyoyo (chiar ma gandeam, acum cateva luni, ca de data asta, vei fi tu prima, conform DPN-ului afisat la vremea respectiva; cat despre mucisorii celui mare: Antonio e “cobza”), maribell, alynta27, lauriciu (ne-a fentat de fapt Dominic pe toti... nici eu nu credeam ca nasc), rosanne, murica, madutza09, va multumesc din suflet pt urari! Sa avem cu toatele niste bebei sanatosi ca asta e cel mai important!

Superba predare a stafetei! Multumim oanaiacovita!


Arturicii si r_ocsy, nu stiu cat m-a ajutat dansul de acum 1 saptamana sau mersul la serviciu, in schimb faptul ca era a doua nastere, dar si ca am mers pe bicicleta cate 20-30 min. zilnic au ajutat cu siguranta. Dansul de la nunta, poate doar a grabit venirea micutului...

Mommy_to_be, cred ca Dominic va avea ochii caprui. Mie asa imi par. Adica, nu sunt de acum caprui, dar eu asa cred ca se vor face, dupa cum arata acum. Oricum, sper ca nu pica din cauza asta “contractul de incuscrire”???

Moni_or, nu stiu daca e din cauza ca e al doilea si “stiu” eu mai multe, dar cert este ca mi-a adus multa liniste de cand a aparut.

Discordia, lasa sa termini tratamentul si apoi sa apara bebe. Astfel, cu siguranta vei scapa mai repede din spital.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

BRAVO CATALINA!!!

BINE AI VENIT PE LUME BEBE MIRUNA ILINCA
Sa-ti dea Dumnezeu sanatate, fericire si noroc!

Mami Catalina, ne bucuram de vestile pe care ni le-ai dat, sa-ti traiasca fetita, refacere rapida, mult laptic si poate cand ai timp, povestea nasterii si pozite cu Miruna.


Theodora 31+ Stelios

AMR 9 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolett2445 spune:

Citat:
citat din mesajul lui R.Cata

Buna dragele mele!
Cu ceva intarziere va anuntam ca pe 28.04.2010 s-a intamplat si la noi marea minune. Noaptea...pe la 2.20...d-soara Miruna Ilinca nu a mai vrut sa stea la mami in burtica, ci a vrut sa faca cunostinta si cu tati.
Suntem micuta....2850 gr....dar suntem o tauroaica adevarata. Mami e foarte mandra de mine ca sunt cuminte, plang numai cd mi-e foame sau am murdarit pampersul.

Va doresc sa va bucurati cu toate de copii vostri...aceste clipe sunt unice....acum imi dau seama

Catalina, 39+ cu domnisoara Miruna





Felicitari Catalina
bine ai venit bb Miruna
bine ca sunteti ok si sanatoase


NIKOL37+ ANTONIA si DAVID (15 MAI 2006)

AMR 7 zile ,posibil si 3 zile,in asteptarea printesei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

Buna, dragi burtici si mamici!

Cam putina activitate pe aici, doar e week-end, mini-vacanta de 1 mai etc., eu am citit tot, cu scrisul e mai greu.

Roxy, ne bucuram sa aflam vesti de la voi, ne pare rau ca va chinuie colicii, sa ne tineti la curent cu ce faceti luni la doctor, va dorim sa nu va mai doara burtica asa incat sa poata si mamai Roxy sa se mai odihnesca putin.

Murica, wow, ce fetita frumoasa ai, citit povestea nasterii (ce frumos!), cat despre Evelyne, noi ne-am indragostit si mi-a zis fi-miu ca vrea sa ne incuscrim . Ma bucur ca e cumintica, si mananca si tu esti tare draguta, sa-ti traiasca minunea! Protectii de silicon de la Medela am si eu, sper sa-mi fei bune. Va pupam cu mult drag si va mai asteptam cu vesti cand puteti si s-o tineti tot asa, fara colici.

Andradap, wow ce poveste a nasterii cu peripetii. Eu am citit si prima poveste a nasterii tale si e o diferenta ca de la cer la pamant. Sa-ti traiasca baietii, sa fie sanatosi si sa-ti aduca numai bucurii. Vazut poze cu Dominic cel frumos si dulce.

Sorana, bine ai revenit, mi s-a parut ca esti mai bine acum, mai linistita, putin mai odihnita. Bravo, numai cu asa vesti sa vii. Iar Matei e un scump si un dulce ca de obicei, cum se poarta el cu fratiorul lui mai mic. Va pupam mamica curajoasa si flacai frumosi.

Noi suntem bine, ne chinuie in continuare rau durerile astea inghinale, insa ce sa facem? Am intrat si noi in saptamana 32, respectiv luna a 8-a . Ne apropiem, ne apropiem...

Am redenumit capitolul si am scos motatele pentru Anca sa-i dam curaj pentru maine.

Multi pupici dragi burtici, mamici si bebei.


Theodora 32+ Stelios

AMR 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

HAI ANCA!!!

Theodora 32+ Stelios

AMR 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana81 spune:

FELICITARI CATA, BINE AI VENIT PE LUME MIRUNA!!!SA FITI SANATOASE SI SA VA ACOMODATI REPEDE!!!
Andradap minunat Dominic si povestea nasterii m-a emotionat
Si Evelyne o dulceatza, ce mai avem niste flori de liliac tare dragalase!!!
Eu sunt racita ma doare rau gatul... remedii va rog, naturale,babesti..cum le stiti voi, eu una nu am mai racit de 2 ani,uitasem cum mai e

32+RIANA
MAMI de CLARA 06.08.08

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoyoyo spune:

Wow Andrada - ma bucur ca ai avut o nastere rapida, is curioasa ce culoare vor ave ochisori lu Domi :)
cred ca Antonio a fost mai paros :) imi pare rau sa aud ca si voi cu racelile, ma deprima rau gandu ca si Tavi o sa intampine asa pe asta mica, tre sa ne obisnuim sa suportam la dublu de acum problemele de genu ...


fetelor intrebare: pt al doilea copil cate zile libere se dau pt. tata ( stiu ca se dau sigur cele 5 , dar nu mai stiu de alea 10 , presupun ca nu mai trebuie adeverinta de puericultura pt bb 2. ...in consecinta cele 10 zile se mai acorda ???

merci,



Yoyoyo 38 sapt si mami de fecior Tavi (18.05.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:


FELICITARI CATALINA !!!!
RECUPERARE USOARA SI MULTA SANATATE !!!!




BINE AI VENIT BEBIKA MIRUNA !!!!
SA-TI DE-A DOAMNE DOAMNE SANATATE, NOROC SI FERICIRE ALATURI DE FAMILIA TA !!!




MARIA SUPER FERICITA 36 cu ANDREEA ANTONIA
AMR: CAT SE POATE DE MULT!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:


[centru] HAI ANCA !!!![/centru]
[centru]NASTERE USOARA !!!!!!!!![/centru]




MARIA SUPER FERICITA 36 cu ANDREEA ANTONIA
AMR: CAT SE POATE DE MULT!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Catalina, felicitari pentru nastere! Un bebe sanatos!

Andrada, bun revenit acasa! Ai mers zilnic 30 min pe bicicleta??? uau! Adica pe strada sau din cea statica?

Eu taman am revenit de la o mini plimbare uc baietii in padure; e padurea pliiinnaaaa de flori albe albe; e o minune, zici ca a nins. O sa mai mergem si facem si o poza sa va arat ce frumusete.

Baietii au stat in schimb 2 ore la aer in padure si tare bine le-a prins.

Ieri dupa-amiaza a inceput sa ii curga nasul Sabinei; ma si asteptam la o noapte alba insa a fost gri; a dormit bine in schimb m-am tot trezit la baieti care-s raciti...

O noapte frumoasa tuturor

Ioana,

Philip, Yann, Sabina

Mergi la inceput