Mamici si Gravidute Italia -69-

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

FETELE...bine v-am gasit la un nou capitol...!

katia:pozicile le gasesti la folderul Marina Denise 8-12 mesi..sunt ffff multe ...spor la vizionat...ultimile sunt facute la nunta,look-ul este usor schimbat..doar culoarea am specificat anterior..uff ce mai patesti cu Giulia,cred k iti trebuie multa rabdare...dar iti spun k si broscutik mea face fitze asa mica um este,pana nu-i dau ce vrea nu papa...sau dk nu-i dau ceva in ambele maini urla de nervi ...sa nu-ti mai povestesc de gelozia pt papusile din dotarelista e lunga..dar incerc sa ma calmez si sa-mi repet k de acum incepe show-ul..asa k RELAX...tie cum iti merge la servici?ceva noutati?

andreea.nu ma mir deloc k esti obosita..cu 2copii numai liniste nu poti avea si singurik..bravooo...te felicit k reusesti sa le tii piept...nush cum m-as descurca in situatia ta...cred k Ambra s-a obijnuit cu prezenta lui Georgio..creste intelege tot mai bn ce sa pertece in jurul ei..

alexandra.felicitari pt bb,te asteptam la povesti cand ai timp!

raluk.nush ce sfat sa-ti dau legat de nume,iti propune unul "AGADE" l-am auzit de curand si mi-a ramas in minte..spor la cautari in continuare...

restul pe unde bantuiti?

despre noi....ce sa va spun stam toata ziua pe afara...dimineata dormim mai mult decat pana acum k mergem la nani tarzior...DENISE doarme in tp-ul zilei doar 1data cate 90min..(la pranz)..apoi pauzaaaaa pana pe la 10...uneori si mai mult...noaptea se trezeste in continuare...dintisorii nu i-au iesit(cei de sus)dar asa o chinuieeeare zile cand nu papa mai deloc..doar ciuguleste de ii-colo cate putin...e nervoasa sau plange pana suspina...acum sta in box si iti trage sosetele...se joaca si vorbeste cu ele..nush cat ma mai lasa sa-mi fac de cap...!

as avea cateva intrebari pt cele cu experienta referitor la azilo-nido..am depus cererea..sa vedem ce iese...sper sa reusesc sa platesc mai putin(cu ISEE)K altfel 550€ pe luna nu-mi permit...

va las k maraieee

pe curand!

ely mamica ....MARINA-DENISE


pozici cu noi

nasterea broscutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daviduca spune:

salut
sunt mama de davide de 15 luni.as vrea sa intru si eu in grupul vostru.astept vesti.baci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

hello!
Ely-acum am vazut pozele
sint super
Denise e f frumoasa si ce bine sta intre floricle iar cu coronita de flori e ca o papusa
doamne ce dulce e in pozele pe pat in rochita alba
e o papusa,f mult imi plac
tu arati tare bine si iti sta bine cu parul asa
Daviduca-bine ai venit in grup
sa-ti traiasca Davide!
asteptam si pozici
cind ai timp lasa data nasterii a ta si a lui davide si va trecem in listuta
si scrie repede 10 mesaje si treci de moderare si asa le vedem in timp real cind scri,altfel apar mai tirziu
de cind esti in it? aici ai nascut?
de unde esti din tara?
Erikuta-unde ai disparut???



Mami de Giulia 20/06/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Buna girls!
Mami de davide
, bine ai venit, da-ne mai multe detalii despre voi, si vrem si poze!
Ely, nu am reusit sa vad pozele, mai incerc (de la mine e buba) Si noi din septembrie mergem la nido, e 350 pana la 13.00, ca as vrea sa imi gasesc ceva part-time, sa mai ies si eu in lume .
katiapam, imi pare rau ca Giulia face capricii!!E varsta, au si ei temperament dom'le!!!Rabdareeeee!

Noi ne pregatim sa iesim afara , ca nu se stie vremea de maine cum va fi, si profitam.Pentru maine am programat

O zi buna!

Gianina, fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

FELICITARI PROASPETELOR MAMICI SI MULTA SANATATE PUIUTILOR!
Alex te-ai chinuit , dar a meritat

Elizuca bine ai venit!

Ancadragoman ar putea sa ceara sfatul si unui avocat...trebuie totusi sa il aibe cu ceva la mana ca o bate, ca e batuta + ca obisnuieste sa se drogheze.

incerc sa recuperez...off mie necaz mereu pe fuga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Raluk sant ptr cele brasiliane...Vanessa, Melissa(dulce , miere), mai imi place si Aisha(vezi desene Winx),Cosmina(cosmonauta devine), Tea-Teresa...nu cred ca un nume poate influenta destinul, dar sigur poate da persoanei un farmec particular



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

fetelor da pe unde sinteti?
stiu ca e urit si ploua dar toate sinteti la somnic cu puiutii?
Kemsy-ma gindesc ca majoritatea fac capricii in public de la virsta asta
nu ma pling tare ca de nu ar face nu ar fi normala (nu?)
bine zici au si personalitate si isi impun punctul de vedere
Ely-parca ma intrebai de lucru
merge bine,tot asa part-time si citeodata stau in plus
de la toamna mai vedem,luna viitoare iasa lista la gradinita sa vad daca a intrat
daca nu tot la privat ramine varianta
Kemsy-tu platesti 350?pina la 13?
se plateste taxa de inscriere anuala?
Ely-f mult costa asilo-nido.....
am gasit o gradinita aproape 2-3 minute cu masina de casa
pina la ora 13 costa 250 cu prinz dar ca intra la scuola materna
la nido e mai scump si taxa de inscriere anulala de 180
noi locuim la inceputul strazii iar la capat am vazut ca mai este o gradinita particulara,o sa trec intr-o zi sa vad ce preturi au



Mami de Giulia 20/06/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Roxali-cum mai esti?
tot pe fuga.....
Snow-vezi ca esti datoare cu poze


imediat pun linkul de poze sa termine de incarcat



Mami de Giulia 20/06/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

poze



Mami de Giulia 20/06/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elizuka spune:

Buna seara, fetelor!! Am revenit si eu... M-am pus la curent cu noutatile si incerc sa ma tin mai aproape de forum in noul capitol. Am vazut ca mi-ati pus si intrebari si incet incet cred ca reusesc sa raspund la toate, insa acum se cuvine sa le salut pe Nafi si Alexandra, felicitari mamicilor, sa fiti sanatoase si voi si bebeii vostri!!
Hai ca mai incolo incep sa culeg din intrebari, sa nu raman datoare cu raspunsurile. Va pup!

cu puiutz de 14s+

Mergi la inceput