aventuri de tot felul

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Minciunile din profil...
si cu astea am avut de-a face, tot in 2008.
Si erau minciuni de doi bani, banale, imediat depistabile.
Profil: inaltime 170, greutate: 80, brunet, atletic.
Realiate: ar fi avut 170, daca venea pe tocuri inalte. Avea el 80kg, dar avea ambalaj gros de inca vreo 20. Brunet era acolo unde mai avea par, ca pe cap era aproape chel. Atletic... hmmm... daca stau sa ma gandesc, si oina face parte din atletism... si omul asta arata exact ca o bila maaare doar ca umbla pe picoare si nu se rostogolea. Nu am mai iesit cu el. M-am scuzat, am dat vina pe niste treburi importante, si am plecat. M-a enervat minciuna, pur si simplu.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumpkin spune:

Gabi_K, felicitari pentru deschiderea subiectului....eu n-as fi avut curaj..desi am tolba plina.
"Povestea" nr. 1.
Dupa cateva conversatii pe chat si cateva conversatii la telefon am acceptat sa ma intalnesc cu un tip. Parea un tip chiar ok. Era divortat, avea si el un baietel de care povestea foarte mandru, ardelean de origine dar mutat in bucuresti. Mi-a trimis chiar si un sms cu o poezie. Si...au inceput sa curga bilele negre...
M-a rugat insistent sa ne intalnim la o terasa in apropierea casei lui. Hmmm...nu se face, nu ?
A venit ametit (sa nu zic beat) la intalnire si s-a scuzat ca a luat si el o palinca mica. Mica ???? Nu prea cred! Greseala mea ca m-am asezat cu el la masa !
S-a dat la mine...mai avea putin sa sara pe mine acolo la terasa. A insistat sa ma duc la el acasa iar eu n-am stiut cum sa fug mai repede de-acolo.
Profilul meu este serios, nimic nu sugereaza ca as cauta "aventuri de-o noapte". Sa nu credeti ca l-am "ispitit" eu cu ceva...la intalniri nu ma duc decoltata iar fuste scurte nu port.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

felicitari pumkin
Speram sa nu fiu singura curajoasa

Asteptam povestea nr.2,3,etc..

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ann1907 spune:

Si eu am o tolba plina de povesti.. ca deh, asa sunt eu mai nelinistita si cred ca am talentul sa ma bag in chestii incalcite..

Poate ca o parte dintre voi ati citit povestea mea de la "In unul sau in doi..".. se referea la o aventura recenta de pe net.. deci pentru cele care nu o cunosc:

Deci il cunosc eu pe EL... om serios, divortat, cu copil de cativa anisori, casa mare, job de manager.. si o sotie care l-a lasat 'pentru ca nu o mai interesa de el'... vorbim cateva saptamani la tel (cateodata si 3 ore) ne spunem cate in luna si in stele, eu 'vrajita' de vorbele domnului si fiind mai rebela si non-conformista il anunt intr-o buna zi ca merg sa-l vizitez in weekend (el sta la 4000 km de mine).. tipul incantat (care mascul nu ar fi fost !! iar eu stiam dar nu mi-a pasat) ma asteapta in aeroport cu saruturi dulci si un cadou... ma duce acasa la el (si da, era aceeasi casa cu cea din poze), mergem a doua zi la cel mai luxos hotel dintr-o statiune apropiata de orasul lui, nu va mai zic de restul amanuntelor ca nu are sens (sampanie, jacuzzi, mic dejun in pat etc..) dupa care eu plec inapoi la mine in oras.. se lasa cu pareri de rau dar asta-i viata.. in urmatoarele zile telefoane si mesaje, declaratii de iubire, iar peste o saptmana (imediat dupa Craciun) vine el la mine, incarcat de cadouri pentru mine si fetita mea (de retinut: este primul barbat pe care l-am introdus fetitei mele).. sta la noi vreo 10 zile, ne plimbam prin statiunile apropiate, ne iubim, iar ne plimbam, in timpul asta mi se trimit salutari de la mama lui.. el pronunta cuvantul casatorie, copil.. pentru mine asa ceva nu prea era in plan, dar cand vad ca treaba e serioasa si maica-sa stie totul despre mine, zic ca poate asta mi-e scris.. In fine, el pleaca inapoi la el in oras si continuam cu telefoanele, declaratiile de dragoste (nimeni nu mi-a facut atatea declaratii in viata mea!!) el tot insistand ca eu sa ma mut acolo cu fetita.. eu stau si cuget, ce-i drept, vreo 2 saptamani numai.. si intr-o buna dimineata (dupa inca o noapte de nesomn si SMS'uri) il anunt candid ca ma mut la el, cu catel, purcel etc.. El imi spune ca e fericit, o anunta si pe maica-sa.. si incepem pregatirile de mutat (ceea ce implica, vandutul mobilei de la mine din ap - nu cine stie ce multa mobila) transferul conturilor mele bancare, al asigurarii auto, si al masinii (eu nu am vrut sa renunt la masina).. el implicat total in acest tambalau, suna la agentul lui de asigurari sa imi obtina o cota buna, suna la banci sa vedem unde e mai avantajos pentru conturi, si face programare pentru ca masina sa imi fie mutata (el spunand ca plateste toate costurile). Chiar mai mult, vine din nou la mine si facem amandoi pachete si le trimitem la el (niste lucruri care nu incapeau in geamantane).. pana aici toate bune si frumoase.. dar circul de abia acum incepe.. dar restul povestii in episodul urmator pentru ca trebuie sa fug sa iau copilul de la scoala.. va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ann1907 spune:

episodul 2 (si ultimul)..

Deci cum va spuneam, dupa ce trimit eu o parte din lucruri acolo si vand o parte din mobila din casa (noroc ca nu am casa prea mare), domnul incepe sa se dea lovit in aripa.. deodata devine trist, il apuca depresiile, si problema incepe sa se puna diferit.. ce facem daca nu ne intelegem, o sa ma mut inapoi in orasul meu?... dar cu copilul ce fac.. el punand toate intrebarile astea, eu mi-am dat seama ca ceva nu in regula, si, desi in ultimul moment, imi spun ca inca nu e prea tarziu sa ma razgandesc.. asa ca ii spun sa imi trimita frumusel pachetele inapoi si sa ne vedem fiecare de viata noastra.. la care supriza!!.. domnul este perfect de acord.. deci a fost o adevarata teapa.. iar eu oarba, nu mi-am dat seama in ce ma bagam..

In fine, ca sa o mai scurtez acum ca stiti finalul, circul a mai continuat o vreme pentru ca era sa ma convinga din nou sa ma duc acolo, a intervenit si maica-sa pe care nu o cunosteam decat prin email, si care nu mai prididea sa-mi laude pe fiu-su. In final ma felicit ca mi s-au deschis ochii in al 12'lea ceas, o pateam rau (da recunosc) daca ma duceam acolo pentru ca dupa mine a mai urmat o fraiera, o tipa din Romania pe care el a chemat-o la fel ca pe mine la el, numai ca in loc sa o tina 2 luni (atat avea viza), a tinut-o 2 saptamani (!!!), timp in care el se ducea si se intalnea cu altele (pentru sex si multe cele).. saraca fata nu a stiu cum sa plece mai repede inapoi.. mi-e mila de ea asa cum mi-a fost mila de mine..

Si am incalecat pe o sa si v-am spus povestea mea (care pana la urma a fost cu happy end:)

Va tzuc pe toate si va doresc sa nu dati peste asemenea specimene!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

bine ca ai scapat!
Dar tot nu il inteleg... de ce a vrut sa te muti la el?

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ann1907 spune:

Draga Gabi, nici eu nu stiu ce a fost in capul lui.. el spune ca a fost indragostit.. bla bla.. dar ca in ultima clipa si-a dat seama ca nu e inca pregatit sa traiasca cu cineva.. ok, am inteles si asta si mi-am zis ca poate m-am grabit eu prea tare.. dar in continuare el a chemat alte fete la el.. ceea ce denota cu nu stie ce vrea, e instabil psihic..

Totusi am observat un trend acum online ca barbatii romani din america de nord sa invite fete la ei acasa.. pune-te tu si cheltuieste bani pe bilete de avion etc ca ei domnii nu se pot deplasa.. in fine, eu dupa ce m-am convins despre ce e vorba, nu mai fac miscarea never ever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Microbistul

Ne-am cunoscut tot prin 2008. Datele lui erau ok. Blond, inalt, solid, dar nu gras, de o varsta cu mine. Divortat, copilul destul de mare, aproape adult. El dragut, simpatic, intentii serioase. Vorbim pe mess. Totul e perfect. Sau cel putin aproape perfect. El e microbist. Nu din categoria meciurilor de duminica, ci microbist cu trup si suflet al unei echipe de top din orasul lui. Prezent la toate meciurile locale, sau in fata tv-ului la meciurile in deplasare. Cu prieteni, cu bere, cu tot ce implica. Incet-incet, aproape fiecare discutie incepe cu ce mai faci si se termina cu de-ale echipei. Si brusc, dupa cateva saptamani am realizat: eu nu pot trai asa. Nu dau doi bani pe ceea ce ii place lui. Fotbalul e mai mult decat un hobby pentru el. E viata lui. Are si o vorba: poti schimba adresa, poti schimba nevasta, dar echipa preferata, never
El se ruga de mine sa incercam macar sa ne intalnim, dar din partea mea atat a fost. pur si simplu m-am saturat de goluri, de faulturi, de vanzari de jucatori, de antrenori si de antrenamente. Nu ne-am vazut niciodata, si cred ca era mai bine asa.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Prima mea aventura dupa divort a fost cu un domn fata de a carui fiica eram cu 1 an mai tanara .
Era Kapellmeisterul orchestrei filarmonice din Atena, si faptul ca era mai in varsta si foarte linistit, mi-a ajutat sa am aincredere sa am o relatie amoroasa cu el, a durat cam 4-5 luni, timp in care am zburat eu la Atena de citeva ori pe luna, de Revelion a venit el, am petrecut impreuna si am fost cu copiii la schi, moment in care am stiut ca nu va merge pe termen lung, era prea batran pentru copiii mei, si ne-am despartit. El zice si azi ca i-am frant inima ... poate ... prioritatile mele erau alfel, si am invatat ca nu fac rau daca joc cu cartile pe fata.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin
Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena si Mara Letizia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaalina spune:

La cat timp dupa divort ati putut sa va implicati in alta relatie? Sau mai bine zis cand ati putut sa incercati sa aveti o alta relatie?

Mergi la inceput