Abdomen extra-plat (23)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Acum am benit de la antrenament .
Am crezut ca sunt eu nebuna , dar azi ne-a explicat frumos ca fiecare antrenament e mai greu, nu stiam de ce Dumnezeu nu se termina odata timpul cand faceam loviturile alea , simteam ca imi pica bratul stang (am carat azi o geanta plina cateva ore).
Am facut di tati , mai putin sarit coarda. Am tras de mine cat am putut ...aproape, ca mai puteam la 2 exercitii
Acum am ajuns la prietenul meu , ca e ziua mamei lui si mananc legume la gratar , ciupercute umplute cu legume si poate niste salata de cartofi , mai vad eu .


***Fur is for petting**

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/

www.adoptiicaini.ro
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Grasunele alea sint dragute cum zice Deus, mai ales la fatza, dar mi se face pielea gainii de cite ori ma uit la colaceii aia de grasime de pe mijloc/spate (mai ales ca aia e buba mea...acolo se depune si la mine)

am mincat la prinz un ou fiert cu un bol de salata simpla + un ardei rosu copt cu ulei de masline si lamaie si o felie jumate de toast cu hummus. Desert ciocolata neagra 2 patratele, 2 prune uscate.
Stau sa se digere si plec la sala sa ma dau pe eliptica si ce-o mai fi...

mi-a promis cineva o copie de la "noul Insanity" (nu stiu daca e nou sau e ala vechi) anyway...o sa arunc un ochi pe el sa vedem daca ma coafeaza vreun workout cu mai putine sarituri
se simte nevoia de variatiune ca m-am plafonat numai cu Tony

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

"Man, you can do anything for 30 seconds!" Tony Horton, P90X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepene spune:

salut, fetele!

eu ieri am mancat cel mai bun somon din viata mea.

vreau doar sa ma laud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Vai, de-as putea si eu trai cu ce mananca Anca Turcasiu...as face economie nu gluma, la noi in casa, cei mai multi bani se duc pe mancaresi...pampersi

Si eu ma gandeam ca sarmana Calista are vreo problema de sanatate , de arata asa, ma gandeam ca nu se ingrasa oricat ar manca, nu imi imaginez cum poate cineva sa se infometeze in asa hal, arata absolut nesanatos

Allure, din cauza depresiei nu pot manca, nu prea aluneca mancarea, dar azi m-am trezit cu o maaare foame, vad ca imi revin

Eu nu cred ca am depresie post partum, ce prezint eu acum, ar aduce mai mult cu o astenie, desi aici e toamna, am o stare de delasare, tristete, stiu de unde mi se trage, de la stat prea mult in casa...
depind de omul meu sa ies si eu pe undeva, ca nu ma incumet cu doi plozi dupa mine si un carut cat juma de autobuz, sa ies singura pe afara..
eu sunt omul plimbarilor, as colinda cata-i ziua de lunga, m-as intoarce in casa cat sa fac un dus si sa dorm.
Cam asa mi-am trait eu tineretile...acum nu-mi mai permit, toata ziua trebaluiesc, ufff...daca exista reancarnare, D-zeu sper sa tina cont de gandul meu ascuns...vreau sa revin sub forma unui mascul, creol cu ochii verzi

Eu am avut azi omleta la micul dejun

gratar de curcan(iarasi) cu orez si fasole la pranz

un cocos, si o prajitura de casa cu alune cumparate de pe afara
o felie de paine cu pate de linte

ptr cina...pizza vegetariana.

cu drag!

Conchiiii???



Nikole, mami deAlbastrel/Kevin Alexander(4.08.2007) si Albastrica/Luana Maria
"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

medicii spun ca astenia nu prea exista, probabil tot cu post partum-ul te lupti, macar e bine ca iti expui sentimentele si nu inchizi totul in tine.

eu am o lipsa profunda de pofta de mancare, cred ca trec in categoria infometatilor, ceea ce nu e neaparat bine ca la prima bere bauta pun 3 kg parca vad. dar dimineatza nu am reusit niciodata sa mananc si seara ma straduiesc sa nu o fac, ma straduiesc sa elimin si vesnicile gustarele asa ca raman si eu cu pranzul, unde oricum cat poti sa mananci?

Am fost cuminte ieri la sala, baiatul de la aerobic a avut ce a avut cu bratele (ceea ce sincer m-a bucurat), sper sa ajung si astazi

Si e o ploaie in Bucuresti...asa din interior pare placut, nu e foarte frig si e totul asa verde crud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Eu raportez o mare lene, m-am trezit iar cu spatele si (de data asta si) cu gatul intepenite.

Am facut cam fara convingere 20 min de tot felul de abdomene.

Grasunele alea imi plac pt ca sunt dragute la fata, super aranjate si fardate (cum or fi fara fard?) insa nimeni nu poate sa ma convinga ca grasimea aia in cantitate asa de mare pe (si in) corp ar fi sanatoasa. Nu, never, asta nu. Stiu ca majoritatea femeilor au ceva mai multa grasime pe corp, celulita, whatever, dar ca straturile alea groase de grasime (Allure, delicata, le-a zis colacei) sunt OK cu sanatatea eu asta nu pot crede. Nu sunt si n-am fost niciodata o silfida, dar sa permit sa ajung si sa raman asa, asta nu! Riscul ca grasimea aia sa invaluie si organele interne e f mare! Da, probabil ca la faza asta sunt intoleranta, nu neg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Buna dimineata

m-am trezit la 4.50 dar nu am avut ce sa raportez decat 2 pahare de apa
acuma pot sa raportez - 2 clienti rezolvati - exercitii diverse

md- papara si rosie+castravete+ridichi
apa si 1 cafea


si la Cluj ploua, imi vine sa



devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Nikole, sa ne zici ce crede medicul, eu zic ca e baby blue. conteaza mult sa ai ajutor acum, sa te odihnesti suficient si sa mananci bine.

Deus, hai ca trimisesi ploaia de la Cluj, maine se-anunta si pe-aici picaturi de ploaie, cat sa umple o galeata. :-)(stii tu pentru ce).

Codrina, toate pe capul meu, dar sa stii ca doar memoria nu ma tradeaza zilele astea. cu alte cuvinte, nu te-am uitat.

Marina, imi pare rau ca pierdusi Parisul.

Xio, bravo mama ca te tii de treaba, dar rochia aia aurie tot nu mi-ai aratat-o. :-) io pana la urma mi-am luat pantofii tuxedo, sa vedem unde o sa port eu asa ceva, dar n-am rezistat ispitei.

Allure, io io io-s activa!! mai am o camera, trei pereti, patru usi de vopsit. asta, daca nu raman asa pe pilot automat si mai adaug inca doua camere, dupa care sa ma mut si pe la vecini cu artisticaria. sus-jos jos-sus pe scara, bratul la verticala, indoit bratul, sucit gatul, carat, mutat, ridicat, impins, injurat cateodata, exercitii pentru pectorali cand mai pun frun cd saltaret (cantatu' se pune ca workout?), ce mai, renovarea apt. dupa o inundatie, taman in statul california care plange dupa apa, bate px90 la poponeata! lol si pe mine tot la partea aia, dar ceva mai sus, pe sale, ca nu mi le mai simt. chiar ca as merita o inghetata, de-aia cu frisca si sirop si o cireasa-n varf si langa ea un mulatru cu ochii verzi cum viseaza si Nikole, ca tot ala e si idealul meu de...maseur. :-))) alimentatia rationala s-a irationalizat de tot in ce ma priveste, mananc ce-apuc, daca. in general fructe, ca pe-alea nu tre sa le gatesc, ca oricum n-am unde.

altfel, ma ocup cu nemurirea sufletului, detalii pe la Psihologice. multitasking, dom'le! cand termin cu toate odata, o sa arat ca o culturista, da' cu muschii numa pe dreapta, casa ca noua, dar tot ca o day care o sa arate, si cu sacii in caruta sufleteste vorbind! asta-i planul din targ.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codrina13 spune:

Va citesc, va pup pe toatele
Eu fizic sunt tot asa, dar!!! Psihic sunt muuuult mai bine! Faptul ca am, in sfarsit, dupa nsphe analize si saptamani, un diagnostic, imi face taaaare bine la psihic. Probabil ca helicobacterul asta si ulcerul n-au a face cu balonarea mea (Conchita, am rabdare ) , dar mi-a gasit ceva,in sfarsit si am inceput tratamentul. Ema, multumesc de detalii! Clar trebuie "omorat" hp-ul asta!!


Va pupacesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Codrina, pai de ce n-ar avea HP nimic cu balonarea? Eu cred ca are si inca mult si mai cred si ca daca te tratezi cum trebuie vei scapa si de balonare.

Conchita .

Mergi la inceput