Abdomen extra-plat (23)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns codrina13 spune:

Caro, ma gandesc ca hp nu are legatura cu balonarea pt ca hp e in stomac si eu ma balonez in zona abdomenului inferior, deci pe la intestine (subtire, gros). dar daca as scapa si de balonare odata cu eradicare hp-ului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Eu as crede ca are totusi legatura, ca doar nu sunt zone delimitate cu porti. Insa habar n-am de fapt, ca eu am facut alta scoala. Poate ne lamureste Xio...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

buna sa va fie inima doamne harnicute!

gustare dupa md. iaurt cu tarite
pranz legume asortate gatite la abur fara ulei si o buc. mica de peste
gustare 1 banana si un mar
apa multa

lene multa si am treaba

gata am plecat, va

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

maine implinim 1 an!

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

ne taie si motzul?

ieri am fost la sala la clasa de Body Pump...nu prea mi-a placut dar am rezistat pina la final dupa care mi-am facut exercitiile mele la aparate...cred ca am stat in total aproape 2 ore

azi am bagat un Ab ripper si niste cardio pret de 1 ora.
mincat cereale cu iaurt si o mina de raspberry cu seminte de in si un mar ca snack. la prinz salata cu somon. cina nu stiu inca.

trebuie sa-mi programez vacanta si nu ma pot hotari unde
care e treaba cu zborurile in europa? sint anulate? toate?
mi s-a pus pata pe ocean surfing

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

"Man, you can do anything for 30 seconds!" Tony Horton, P90X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Buna de dupa amiaza

Nu prea sunt eu activa in sensul ca nu prea scriu, insa va citesc zilnic. Oricum citesc si la subiectele fetelor mele si la voi.

Hai sa raportez si eu ca imi place cum o face Deus, desi daca as manca asa frumos si putintel ca ea, probabil ca as fi si eu mai slaba...

Micul dejun: cafea si cam atat, fac mancare pentru fete pasez, ung felii etc, plus ca am o energie la sala la 12:30 daca nu am burta plina ceva de vis!
Pranz; ciorbita de vacuta cu o felie de paine si smantana
gustare la ora 5: avocado cu sare si lamaie pe paine
gustare 2: feliuta mica de cheese-cake facut de mine ieri. Si gata pe ziua de astazi, pot numi cheese-cake-ul cina?

Astazi am facut kick-air si am muncit o gramada, plus niste picioare la sala de fitness impingeri.
Maine avem just pump, ora frumoasa si usurica, fara sa pierdem suflul lucram tot corpul.

Cam asta.
In mai intentionam sa mergem la gradi, nu eu ci fi-mea de 2 ani si 10 luni, si eu cu ea la inceput asa ca nu stiu daca nu ratez orele de aerobic :-(

Nikole, eu am avut depresie, adica baby blue nu chiar depresie dupa ambii copii, la primul pentru ca ma simteam dintr-odata legata, fara sansa de scapare si la al doilea pentru ca mi se parea mie ca sufera copilul mare si ca nu faceam fata la 2. Acum fac fata, ma distrez cu ele de vis si sunt sursa de energie a mea. Sunt minunate si mi se pare mult mai usor cu 2 copii decat cu un copil. Ba ies cu amandoua si in parc si la Mall si la cafenele :-), insa abia dupa 2 luni incolo am simtit ca sunt din nou in control.

Clau, mami fericita de printese: Alessia Maria 13 iulie 2007 si Elisa Andreea 03 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepene spune:

sunt mandra de mine, azi am mancat relativ sanatos pana acum:

md: banana + cafea cu lapte ( eu pun cam 1/2 cafea, 1/2 lapte, cam 150 ml din fiecare )

snacks: 1/2 pumn de alune

pranz: spanac cu mirodenii indiene si cuscus

am la mine pt. amiaza 1 portocala si cealalta 1/2 pumn alune.

pt. seara am pregatit: 1 ou fiert, 1 rosie mare ( cu gust ), guacamole si lapte batut.

nikole, sper sa iti revii repede din starea asta.

Allure, cum sunt semintele de in? (e flaxseed?)

conchita, lasa ca fructele sunt sanatoase!!

claucia, nu-i nimic ca ai mancat o felie de cheesecake, e normal sa iti mai faci cate o pofta. incearca doar sa nu mai mananci altceva, poate un fruct.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

pepene foarte bine suna ce spui mi-e dor de spanac dar mi-e lene sa-l fac:-)si atunci il bag (indes) in strocator si-mi fac suc , macar sa am vitamine si minerale daca de gustul lui nu ma bucur!

claucia felicitari, sa nu te gandesti la o felie de tort sau prajitura ca la ceva interzis:-) crede-ma cel mai simplu este sa-ti permiti dar cu masura, sa nu simti presiunea fructului oprit. O felie nu ingrasa, 3 sau toata tava da

Allure- ne taiem noi fiecare dis de dimineata cate o suvita

Conchita- invidiez pt modificarile aduse casei...un nou inceput:-) , oboseala trece si ramai cu ceva frumos

codrina13- ma bucur ca ai gasit un raspuns, sa te urmaresti si daca intr-o perioada relativ scurta nu esti bine te rog sa continui investigatiile.

carolinah datorita tie mi-am facut niste prietene minunate. Iti multumesc draga mea1 an , maine la ora 15:04


pup toate doamnele de la topic, va urez o seara buna si ne vedem maine la o felie de tort din care am scos caloriile

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepene spune:

La multi ani si de la mine, pt. maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Allure
trebuie sa-mi programez vacanta si nu ma pot hotari unde
care e treaba cu zborurile in europa? sint anulate? toate?
mi s-a pus pata pe ocean surfing


san diego?

Mergi la inceput