Abdomen extra-plat (23)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

ieri am lenevit toata ziua dar mi-am facut ora de cardio regulamentar dupa care am vazut un film cheesy cu Queen Latifah "Last Holiday". Azi am nevoie de ceva hardcore, fac Plyometrics...

Dieta Ancai Turcasiu mi se pare dezechilibrata si hipocalorica. O cafea drept breakfast?? Unde sint snak-urile intre mese? Prinz "nimic"?? Unde-s fructele bogate in antioxidanti? Broccoli? Conopida?
Ce e aia "nu maninc la prinz pt ca sint plecata"? O salata sau un sandwich la pachet nu se poate pune?
Pe de alta parte daca as minca asa, afara de faptul ca ar veni salvarea la usa mea saptaminal, as economisi vreo $400 lunar.

am mincat grausor fiert cu nuca dimineata, baut un ceai de urzici mai tirziu, la prinz spanac fiert cu un ou omleta fara ulei, paine neagra, ardei gras + un cubuletz de brinza feta dupa care am mai stat nitel si am rontzait un mar cu scortisoara, niste dovleac la cuptor cu semintele aferente...acum beau un ceai de ginger si imi dau peste maiinile care tot vor sa cotrobaie in frigider; curind ma bag la sport categoria grea asa ca voi arde tot...

azi e frig, nu-mi vine sa ies din casa :(

Nikole, tu de ce esti depresionata? Din cauza ca nu poti minca? Sau nu maninci fiindca esti depresionata? Sau e depresia aia dupa nastere? Orice ar fi iti doresc sa te faci bine ca Albastreii tai au nevoie de mama lor

Xio, te-am visat azi-noapte Nu retin amanunte, nici daca eram in Ro sau Ca, stiu doar sigur ca te intilnisem pe tine si inca cineva din acest grup dar nu retin cine...

Somn usor, Romania! ca tare tirziu e la voi...

Conchita, ce mai faci? Masina de inghetata mai produce?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

"Man, you can do anything for 30 seconds!" Tony Horton, P90X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Buna dimineata

de acord cu voi ca mananca putin, am vrut doar sa va arat cum se chinuie unele:-)



Allure, Anca inca are o dieta normala:-) sa vezi ce dieta are Calista Kay Flockhart ! oua fierte dimineata( nu pune cate, poate doar 1) la pranz o felie de carne sau un pumn de nuci si la cina similar! ma mir ca mai sta in picioare.ea spune ca de ani buni este pe dieta Atkins

Va doresc o zi buna si o saptamana minunata

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

buna dimineata fetele.

Deus m-ai invidiat pentru Paris, asa ca acum nu mai ai de ce ca sunt in continuare in insoritul Bucuresti pe motive de nor vulcanic. Macar nu zac naibii prin aeroporturi ca asta era si mai rau.

Ieri am mai lalait-o prin gradina dar nici un sport ca ma luase asa o lene maxima, sa ma intorc si eu la radacinile subiectului, vreau si eu abdomenul ala extraplat....slaba sunt dar ma enerveaza rau burta asta.

O zi frumoasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Neata, ladies!

Nikole, daca e depresie post partum, trebuie sa o tratezi. Mergi la medic, nu conteaza cat costa, e cel mai in masura sa-ti spuna ce si cum!

Deus, imi pare rau ca-i fost asa singura pe aici. Eu nu intru in w/e pe net, v-am mai zis ca e regula mea de baza.

Allure, am studiat ce ai pus tu pe acolo cu somnul. Eu ma mai chinui si pt faptul ca , daca de ex dorm pe dreapta, stau cu bratul stang de-a lungul corpului, ca sa nu presez sanii intre ei. Sora-mea (40 ani)are santuri pe piept, pe motiv de dormit cu bratul opus sub cap (doarme pe dreapta si tine mana stanga sub cap). Trebuie sa-mi fac rost de o perna de aia, aveam una cand am fost gravida, dar am dat-o! Si sa inteleg ca te poti obisnui voit sa dormi pe spate? Ia sa incerc si eu!

Marina, pe burta ai grasime sau piele? Sau esti balonata mereu? Eu am cam dat grasimea jos, dar belea, se aduna pielea inestetic... Si ma balonez mereu pe seara.

Lumi, sunt superbi bonsaii tai! Sa-ti traiasca si sa-ti infloreasca.

Raportez un w/e haotic, mancare idem (desi caloric in limite, zic eu), multe iesiri, musafiri etc.

Dimineata germeni de grau cu lapte bio, Resveratrol, sport - Thin Thighs cu Debbie. Miercuri plec, daca pleaca cursa (ca sa fiu sincera sper sa nu zboare, ca n-am niciun chef) si ma intorc duminica noaptea tarziu. Da' mai vorbim pana atunci.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Caro, piele din pacate, dupa 2 copii nu mai arata burta mea chiar ca noua. Mai am de muncit la abdomenul inferior dar inca mai sper intr-un remediu contra pielii fara bisturiu.
Si la mine apare balonarea pe seara dar cred ca e tot vorba de cat de fermi sunt muschii, nu stiu zic si eu, nu e ceva extrem de suparator si clar poate fi controlata prin alimentatie cel putin la mine.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Lumi, sa iti traisca bonsaii!
Nikole, eu am avut o depresie post partum de toata frumosetea si a trecut greu, fara ajutor nasol, te inteleg
Deus, si mie mi se pare putin ce mananca Anca, oare chiar asa fac vedetele astea sport cu mai nimic in stomac? E drept ca arata foarte bine pt varsta ei, oare are operatii, mi s-a parut ca are o piele super pe fata.
Eu raportez stagnare si ma enerveaza ca am niste dureri intre axila si sani, nu am avut never never si imi dau o stare tare proasta si simt mereu nevoia sa ma masez

Chiquitita, mama Liviei (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

am revenit :-)

am fost cu o clienta in parcul sportiv si am alergat dupa care la o alta clienta si am facut exercitii cu greutatile.De acolo am mers mult pe jos si acuma sunt franta!

Am baut un fresh mare din gref, morcovi, telina, mere, 2 cafele si apa
MD - doua oua fierte, 1/2 castravete, 1 rosie si 2 ridichi mici.

Vine ploaia ca mi-e somn...imi cad ochii in gura.

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

soare si frig din nou aici :(

am dormit bustean vreo 7 ore, ma simt fresh

n-am nimic special de semnalat...voiam sa-i arat Luminitei ce norocoasa e prietena Barbie care a fost la Summit-ul din Hawaii unde a lucrat personal cu Shaun: http://getfitwithbarbie.com/78/78/

vezi ce-ai ratat? n-ai vrut sa mergem!

mai ca-mi vine si mie sa ma apuc de Insanity...daca nu m-ar supara mijlocul asta inca


p.s. Deus Calista Flockhart mi se pare la limita anorexiei
Dieta ei suna a "Deluxe Auschwitz "

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

"Man, you can do anything for 30 seconds!" Tony Horton, P90X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Citat:
citat din mesajul lui Allure


p.s. Deus Calista Flockhart mi se pare la limita anorexiei
Dieta ei suna a "Deluxe Auschwitz "




Si eu care mereu am crezut ca saraca, asa e natura ei, nu pune pe ea orice ar face. Ce naiva pot sa fiu.

Va plac pozele alea din dreapta paginii? Cu tipa aia intr-un costum de baie sexy gri, tocuri si cam la risc cu coronarienele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Caro , nu-mi plac nici cele din dreapta care-s ca niste bete dar nu-mi plac nici cele din stanga care-s grasune. Grasunele din pozele de pe super eva sunt dragute in poze, studiate, fardate...
Marea majoritate a vedetelor sufera de foame si fac mult sport, norocoase care pot manca mult si orice cred ca sunt sub 1%.

Raportez un somn bun, un iaurt cu tarate de grau si seminte de in macinate, un ceai fara zahar
masa de pranz peste cu salata
gustare o para zemoasa si niste capsuni
la cina voi manca supa crema de legume




devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput