Fulgusori de nov-dec 2009 (59)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Cristina_boc eheee...da' cum sa nu te mai tinem minte???? Ma bucur ca piciul e mai bine! Sanatate multa!!!

Laurairina eu stau la et 4..si nu avem lift, sotul lucreaza de dimineata pana seara..minim ora 18:00 vine acasa si asta foarte rar..deci zilnic cobor si urc cu carutul si Flavius

Dana.n sedere placuta in Ro!


vremea e tare frumoasa azi la Brasov...iesim pe afara!!!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Diana acu l-am masurat/cantarit. Are 1.570g si latime 30cm, inaltime 20cm. Mie mi se pare tare mic si usor. Cand ii faceam lui Danut supa de morcov cu pasta de carne mi-am luat si eu mixer vertical. La legume era ok dar carnea nu merge pasata cu el asa ca foloseam tot robotul si spalam de ma plictiseam la ele. Ieri am si incalzit cu el si e fain ca apa pusa pentru incalzit se prelinge pe marginile vasului si nu in vasul in care incalzesc asa ca si consistenta ramane aceeasi. Numai ca incalzeste prea tare. Data viitoare am sa il las mai putin. La gatit legumele dureaza fix 15 minute si consistenta lor e perfecta.
Lauriciule ce ma bucur ca ai scris.rechinasa.
Stephy ce bine ca nu te mai doare asa tare manuta. Pupam micul crestin.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

neata si de la Targu Mures

Lavi, Miany- multumim de urari si va dorim si voua o saptamana minunata

Shtephy- esti minunata, multa putere in continuare, ma bucur ca nu te mai doare cotul si sper sa te refaci cat mai repede

Camy-faina plimbare ati avut, la noi toata ziua a plouat ieri, sa folositi sanatosi covorul cel nou

Laurairina- mersi ca te ai gandit la noi, esti o dulce

Coque, Shtephy- felicitari pt. botez

pupici tuturor si mai mult soare si afara si in suflete

Natalia, fericita de Amalia Maria!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

lauriciule (cred ca nu-ti place diminutivul asta, insa-mi esti draga si nu stiu cum sa te alint ) - ma bucur ca ne-ai livrat placinta, eu una abia astept sa citesc postarile tale.
si noi tot asa, cu ochii pe ceas cand plecam undeva, ca dupa 2 ore - 2 jumate sa fim inapoi acasa pt.
nici a mea nu prea mai are stare in carut uneori, de nu stim ce sa-i mai facem. in situatii din astea chiar ca ar fi buna si dusmanul-suzeta , insa ce sa vezi, Ruxi o fi simtit gelozia mea si a doua zi, cand in sfarsit m-am straduit sa-mi mai potolesc gelozia si sa ii dau iar suzeta (doar ca sa adoarma mai usor), n-a mai vrut-o, a scuipat-o precum facea pana acum...

am fost ieri in Kaufland (Nicolina, pt. iesence) si am gasit promotie la pampers premium care 52 bucati cu 50 lei baxul. n-am vazut mai ieftini prin alta parte si am luat 2 baxuri. eu as fi luat mai multe, insa n-aveam destul bani la mine, ca daca ma iau dupa capul lui barbatu-meu, numai el umbla prin oras numai cu cate 5 lei in buzunar... e si asta o modalitate de a economisi, nu zic, insa uite ca in situatii din astea e bine sa ai un ban in plus la tine.
plus ca la raionul de pampersi se duce el inainte si cica "nu sunt pampersi nr. 4, doar nr. 1,2,3 si 5".... noroc ca m-am dus si eu sa ma uit, ca daca ma luam dupa capul lui, plecam fara pampersi la promotie de acolo. cand colo, pampersi erau destui nr. 4, numai ca erau pe primul raft de sus-sus, si el, dragul de el, omuletul la 1,85 m, nu i-a vazut... in schimb eu cu "numai" 1,70m, i-am reperat imediat...
cica sa trimiti barbatul la cumparaturi...

in alta ordine de idei, Ruxi mi-a facut surpriza placuta azi-noapte de a adormit la 8 seara si s-a trezit doar la 1 si la 5, insa dupa aia la 6,30 si la 8 fara un sfert... cum se lumineaza, gata, ochii mari, ca o gainusa e...





Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Si daca tot e pe laudate si eu alaptez exclusiv de multisor. Bineinteles cu ceaiuri si galafor dar acum Danut nu mai goleste niciodata sanii iar la partea cu diversificarea mananca cam 50 de grame de altceva(piure, cereale) de unde deduc ca ar fi lapte suficient cat sa ii asigure lui tot necesarul dar cum ne apropiem de 6 luni nu mai puteam sa ii dau numai san ca tare as fi vrut ca e asa comod si placut .

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

DanaN bine ati ajuns in Ro!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

neata
LA MULTI ANI FULGUSORILOR
dana.n, bine ai venit in tara
cristina.boc nasoala treaba cu eczema, bine ca a mai trecut...sigur ca te tin minte...
laurairina un la rechinasa sa lipaie iar cu pofta la suculet

ieri am experimentat si noi prima lingurita de suc de morcov....si la piciu meu ii place de numa....cum vede lingurita cum deschide gurita...cand s-a terminat el tot cauta lingurita.....asta-i semn bun zic eu
am pus o poza aici


A_driana, de David-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

A_driana felicitari pentru progres. E bine ca ii place lingurita.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

No ca am mai gasit un robotel: http://chic bebe.ro/products/322-ajutoarele_mamei/5583-baby_moov_robot_5_in_1_bebedelice_redgrey.mbs
e BPA free (m-am uitat pe site-ul producatorului), ratinguri bunicele si se gaseste si la noi la un pret surpinzator de bun! Scoate-ti spatiu ca-l vede reclama.

Deci eu inca nu m-am decis! Sunt de groaza! O sa merg totusi pe beaba ca daca il recomanda si Dymomo, ce e sigur e sigur.

Dymomo felicitari ptr alaptatul exclusiv!

Dana.n bine ati venit si sedere placuta!

Lauriciule, pai chiar costume de carnaval nu ma pricep eu sa fac, sa nu exageram. Drept ca e o "Nicoleta" masina de cusut comunista dar care stie multe, dar nu face ea chiar totul. Decamdata am reusit si eu sa trag niste tivuri si sa cos 2 fermoare. Hai sa dau raportul:68.5, e bine avand in vedere ca sambata aveam 70,5 . Deci bicicleta sa traiasca!

Ramonika, figura esti cu suzi...

Lavi am zis ca daca va trantesc o apla plata la ora aia va trezesc pe toate! Dar stii tu deja apa plata e servita!


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

DanaN, am admirat pozicile cu David al tau...e bun de reclame la scutece! Seamana cu bebelusii aia fotomodele!

Mergi la inceput