Fulgusori de nov-dec 2009 (59)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coquelicot spune:

Aaa, mi-am mai amintit cat de tare a fost Tina cu mesajul pentru Di-ceva de genul- 'ce bine arati pentru varsta ta, nu ne spui si noua secretul ?'

Imi amintesc ca si eu consideram la 20 de ani ca o femeie de 30 mai are putin pan'la senectute.

Io cand va povestesc ca am brau de lana, par violentat cu gentiana si dureri de sale, ziceti ca glumesc?

Lili ia fa incoa' ventuzele alea


mami de bebe MATEI (10.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Mesaj special pentru Lylyana.ion: unde esti dragutza? Ce face Alexandru? Sper ca sunteti bine! Pupici si astept un semn de la tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coquelicot spune:

Da,am bilet de invoire de la parinti, lipsit din cauza de botez coroborat cu aniversarea de 5 luni.
Ce antrenament ca am cerut si io un pahar cu Porto si nici pana in zilele noastre nu l-am vazut.

Citat:
citat din mesajul lui laviniablaga

Coque, deci tu lipsisesi motivat, datorita botezului.Eu nu am stiut! My bad!

Deci...Capishonelu` e crestin! Sa va traiasca! Si ziceai ca e tare la bautura??????? S-a antrenat mami pe bancutza serile astea...el a luat exemplu si a zis sa arate ca e sufletul petrecerii! Lasa ca e bine...doar a fost si petrecerea lui. Abia astept sa vizionez poze!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!Asa creste puiul meu
Mama, ideal de femeie, fermecator si venerat!
(Lev Nicolaevici Tolstoi)



mami de bebe MATEI (10.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui coquelicot

Da,am bilet de invoire de la parinti, lipsit din cauza de botez coroborat cu aniversarea de 5 luni.
Ce antrenament ca am cerut si io un pahar cu Porto si nici pana in zilele noastre nu l-am vazut.

mami de bebe MATEI (10.11.2009)


Lasa ca trecem Porto`ul ala pe lista de prioritati!Si la urmatorul chef pe bancutza il punem la rece si-l scoatem special pentru tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

buna dimineata si de la CJ!! Va doresc o saptamana minunata plina de buna dispozitie si ganduri bune!!


Lavi scumpa, am uitat ieri sa iti transmit sincere condoleante si multa putere familiei...mea culpa..

laura b. impresionanta povestea voastra !! Ai toata admiratia mea ;esti o femeie extraordinar de puternica;D-zeu sa fie alaturi de voi si sa se gaseasca cat mai repede solutia pt. a putea fi ajutata Diana

Shtephy ma bucur ca esti mai bine si te asteptam cu mare drag in zona ...ce bine ca ati reusit sa faceti si botezul!!!-am mamica si cei doi strumfi frumosi

eu va si ne auzim mai pe seara...merg si eu la o inmormantare azi si nu ajung acasa decat mai pe seara..Spor la scris!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Miany, iubita iti multumesc mult...nue problema ca ai uitat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Buna dimi!

Nu am rezistat fara sa nu scriu si sa fiu alaturi de fetele mele dragi, adica toati mamicile de aici!

Am ramas cu gandul de aseara la LauraB si la momentele grele prin care ati trecut! abia acum ca sunt mama inteleg durerea unei mame, si numai gandul ca rechinasa mea ar putea pati ceva asa dureros ma infioara..brr... Multa putere voua parintilor, si multa sanatate fetelor voastre dar mai ales Dianei, si tare sper ca medicina asta sa evolueze si sa poate fi posibila o interventie cat de mica macar pt a ameliora viata fetitei voastre !!! Ma bucur tare mult de asemenea ca sunteti intr-o tara civilizata si macar ati avea posibilitatea sa accedeti la o eventuala interventie acolo, caci daca erati in Romanica..nici nu vreau sa imi imaginez ce s-ar fi intamplat..

Stephy, sa stii ca chiar ma gandeam zilele trecute cum te mai simti si cat de greu iti e acum cu cei 2 strumfi, dar mai ales pt Iustinut cel mic..Pupici, si o evolutie favorabila sa treaca mai repede manutza!!

Diana, by the way, inca un lucru in comun, si io mai mesteream cate ceva la masina de cusut, plus ca am invatat sa cos la masini de cusut industriale, ma gandesc ca si acum daca as avea o masina acasa..cred ca mi-as prinde urechile sa cos cate ceva frumu' rechinasei! Spor la cusut, si de ce nu poate te aud ca te apuci de croit si facut costumase de petrecere cu tematici pentru puiutii tai! Ar fi o idee buna Si daca tot te-am prins, ia zii ca azi e zi de raport, daca tot facusi bicicleta mami, cate kili mai hai??
Io sunt tot la venerabila greutate de 59..si acus acus am un botez in familie sambata asta ,pe 15 mai am o nunta...tare ma ingrozesc ca vine si primavara si tre sa dau sumanele jos de pe mine, si atunci sa te tii sunci la iveala care atarna gratios' peste betelia blugilor

Ma gandesc si la bucovineanca noastra, Monis, sper mami sa intri pe la noi si ne povestesti ce liniste si multumire sufleteasca ai tu la mami tau acolo..si ce indeletniciri noi mai are Santi!

Lidiutza, si unde umble matali o saptamanica, fara sa ne spui si noua???

Ramonika, ce mai face Ruxi, tot cu suzi in guritza??
Astept si eu vesti proaspete de la dezmatu' lu Krelia ,ca de la Capisoneasca am citit deja Si pozici bineinteles!@!

Mi-au ramas gandurile si la fetili care intra mai rar, si tare rau imi pare ca se simt prost ca nu primesc raspunsuri, aici imi asum si io mea culpa ca is mai nesimtita si mereu uit sa raspund pe ici pe colo.. So, pupicei multi Dragonizei, Mariaandrea, Na bo!

Pup galushtele mici si finute de Na bo si Dankutza, si vin si io sa va zic sa nu va mai faceti griji cu greutatea, daca pediatrii au zis ca is ok, daca is vesele si cresc frumos, lasa ca ele o sa fie mai gazelutze si la adolescenta si tinereturi cand atunci se cere musai sa fii slabutza sa ai trecere la flacai

Sa nu uit sa laud puiutii frumosi de Ava' , nu te-am uitat bre, cum crezi ca uitam noi mandrete de pereche de baieti? Citeam si la tine si la Gabitza ce frumos povestiti de ei, si cu cata grija ii cresteti pe astia micii si multi Plus de asta is masca de curioasa cand povestiti cat de diferiti sunt unul fata de celalalt ca si comportament ma refer..Io una am luat de buna comportamentul rechinasei, da neavand cu cine sa o compar nu pot spune daca e mai puturoasa sau mai nazbataioasa de fel..ca parca is batuta in cap...Si eu cand visam la copii mei, tare mai visam sa am gemeni..Da citindu-va pe voi, nu cred ca as fi facut fatza

Ionela, ce mai face brunetelul mic si ochios???
Cand ma gandesc la puiuti mici si cu ochii negri care o sa fure inimi ma gandesc la puiul tau si al lui Roxyaly Mereu am avut o slabiciune pt barbatii bruneti ca aia spaniolii..da nush' cum se face ca mi-am luat un blond grizonat pe langa casa

Si ma bucur ca au intrat zilele astea si mamici care intra mai rar, cu ocazia asta le mai citesc si pe ele!!
Si spre rusinea mea, recunosc cu mare rusine, ca nu am felicitat nici una din fetili sarbatorite ale lui april, Romanitza, Arcadia, si Monica9, fetelor un LMA frumos si sa fiti sanatoase si fericite alaturi de puii vostri!!

Mda..cred ca iar sigur uit sa mai mentionez una alta, ce am citit si bineinteles ca am uitat de la mana pan la gur'!!

Fiimea bineinteles ca doarme iar in carut, dar doar leganata ..Sunt multifunctionala, cu mainile scriu, cu un picior legan, mai beau si un ceiut de alaptare..si iote asa trece ziua!! Nu mai spun ca sunt iar plina de nervi pe liftu lu peste care o zi functioneaza, 10 nu!! Si iar nu stiu cum puii mei cobor cu carut de 10 kg plus rechinasa grasacioasa cele 5 etaje, fara sa imi astept sotu la pranz...sa ma ajute..Nu stiu sincer cum voi face de acum cand va fi vremea buna de iesit zi lumina pe afara Nu mai spun ca si matza mea incepe frichineala in carut cand suntem pe afara, daca cumva depasesc 2 ore de cand e afara, deja e treaza , se foieste, incepe sa maraie, pana la incepe sa planga ca vrea in brate...Si iote ashea eram ieri la pranz cu al meu sotz, prin oras alergand , el cu fiisa in brate si io impingand la carutu gol..sa ajungem mai repede acasa ca o apuca bazdacii pe fiisa!!

Nu mai spun ca abia acu realizez ce inseamna sa fii dezamagita rau cand pruncu nu iti haleste papica diversificata..Adicalea am simtit si io ieri pe pielea mea ca rechinasa nu a mai lipait bucuroasa la suculetzu de morcovel cu niscai picaturi de mar!!Abia acu le inteleg pe dragele de Lumi si Diana cand spuneau cat e de greu si ce fitzosi mai pot fi astia micii!! Si cand ma gandesc ca acu nici macar nu am inceput marea D, suntem doar in tatonari si tot imi fac griji ca de ce ieri a lipait de doua ori doar la suculet unde toata saptamana trecuta lipaia cu placere la suculet!!
Ca sa nu mai zic ca i-am facut si mai mult, adica vreo 50ml si in avantu meu , am zis ca tre sa incerc totusi sa ii dau suculetzu cu bibi, ca altfel cu lingurita aia mica mica de la primii pasi ma apuca vara pana bea rechinasa sucu!! Cand a luat bibe in gura, nici nu stia ce sa ii faca Se juca cu tetina, o scotea, tinea biberonu si il rotea in manutze..nicidecum sa suga..Deci declar biberoanele numai bune de aruncat, si sper sa trecem la sticluta cu cioc de silicon pe care in marele meu avant deja am achizitionat-o, desi scrie mare si lat pe ea ca de la 6 luni incolo e buna!!

Hai sa inchei placinta ca deja cred ca ocupa o pagina intreaga, si nu de alta da tre sa faceti capitol nou ca nu am unde sa ma desfasor

O saptamana frumoasa si cu vreme buna de ieseli la impins caruturi, sa ne scaza sunculitzili!!





Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Multumesc de raspunsuri, fetelor.
Sunt pe fuga, ca am o groaza de lucru. Am intrat doar sa dau raportul si sa scap de porcusorul de pe prima pagina Am 66,3 kg

Astept si eu dimensiunile aparatului de la dymomo ca sa imi fac un calcul cu transportul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Buna dimineata si de la noi, (daca ne mai tineti minte )

Daca tot am deschis calcu de dimineata, si piticul a dormit, am intrat sa va salut.

Lavi multumiri pentru cafea, eu va ofer niste fistic.
Lalu, Andrei are dermatita atopica. Este plin de pete rosii pe tot corpul. Acum o luna am fost la dermatolog, am facut tratament cu Advantan milk, si Trixera crema si gel. Fara rezultate, chiar mai rau. Am fost la control si am primit un unguent facut de dermatolog. Dupa doua aplicari arata deja mai bine. Eu ti-as recomanda sa mergi la derma, sa nu astepti ca si mine pana se extinde pe tot corpul.

LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE AZI

CRIS , Andrei Cristian, 7 dec 2009
http://family.webshots.com/album/576105196nUplYZ
http://picasaweb.google.ro/c.borostean

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Va salut din Romania.
Am ajuns cu bine. David a stat cumintel in avion.
Din pacate nu am timp sa recuperez din urma...suntem asaltati de vizitatori.

Shtephy, Krelia felicitari ptr increstinarea puilor!

Va pup pe toate!

------------------------
Dana, mami fericita de David ( 2 noiembrie 2009)

Albume foto

Mergi la inceput