Coc prajiturele :-)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beren spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

www.freakingnews.com/pictures/35500/Cow-Balloon-35814.jpg" target="_blank">Vaca sferica este umpulta cu heliu.
Vaca obisnuita este umpluta cu ... www.cowmethanegas.com/" target="_blank">metan.


Fain, tare de tot, capcaunule . Cu-asta am gasit si aplicatiile la studii de mediu.

Stiintele le-am rezolvat, tot ce ne mai trebuie aici e un pic de www.physics.nyu.edu/faculty/sokal/transgress_v2/transgress_v2_singlefile.html" target="_blank">hermeneutica a vacii de genus topologic nedefinit, si-am rezolvat problemele omenirii. Ori macar world peace.

Edit: uitam ca ne mai trebuie si un pic de Markov chains fara detailed balance pentru zona gris intre stiinta si altele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Dar zona gris este intre stiinta si bucatarie...e adevarat ca priceperea mea culinara e cel mult modesta, dar tot implica un pic de intelligent design, si nu o colectie de forme/gusturi/consistente aparute la intamplare
(Avem noi o laboranta, care pe langa ca are cel mai fool-proof sistem de etichetare si in trei ani inca n-am observat sa faca vreo greseala, mai coace si cele mai identice made-from-scratch mini-muffins (max 1 inch diametru), mult mai identice decat alea de plastic de la supermarket. Pai scuza-ma dar ei nu poti sa ii zici asa ceva :p)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beren spune:

Nu Laura, bucataria e in zona gris dintre stiinte si arta.
Eu ma refer la cea in sensul invers, mai jos nu mai sus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Tot nu inteleg....zone gen influenta flatulentei bovine asupra politicilor mondiale cum ar fi one birth per female. Sau o invitatie eleganta sa batem campii mai cu masura :p

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beren spune:

Nicidecum ... toate postarile de pana acum sunt excelente. No, ii invitam pe alti 'illuminati' de la alte subiecte dar de fapt era tongue-in-cheek (mai mult cheek :)). Nevermind.

Serios acum, iti folosesc ceva sugestii pentru cursuri "inovative" cu nano-bio? Ori cu un sef de nota 5 nu mai conteaza ce si cum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Sunt inca in etapa de furie, dupa parerea mea nu exista "nanotehnologi", doar chimisti, fizicieni etc care lucreaza in nanotehnologii. Programul demareaza insa in toamna iar eu am un talent special de a ma lipi de aberatii. Orice sugestii sunt binevenite, asa off the top of my head habar n-am ce topice ar trebui abordate. Multumesc pt oferta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beren spune:

Am sa trimit niste sugestii pe PM.

Mergi la inceput