Coc prajiturele :-)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Nu stim savantlacuri din acelea, la noi mai mult genul molecula e de cutare simetrie, deci carbonul m si carbonul tz sunt echivalenti (sau nu), un fel de vaca cilindrica asa
beren, cat iei pe ora? avem un NMR 60MHz din 1956, complet analogic, eu nu pot sa trag spectre cu el; si crede-ma, it's not from the lack of trying O sa capatam unul nou la toamna.
Sau asa credeam, ca in ultimele zile the s..t has started to hit the fan intr-un mare mare fel. Guvernul a taiat finantarea scolilor de pe aici, cresterile in tuition au fost respinse, univ locala nu da afara dar face clase cu cate 300 si 400 de studenti. La noi se taie se pare 13 programe, probabil cu concediere de instructori. Sau nu ma da afara, dar trebuie sa scornesc un curs de genul chimie pt nanotehnologii practic peste noapte (sau si mai rau, chimie organica pt nanotehnologii). Cand viseaza urat, unii oameni ar trebui pur si simplu sa ia o pastilutza; una tare de preferat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Citat:
citat din mesajul lui beren

Ba eu spun ca-i un torus. (gen 1, nu 0 :))


Nu cred, are doua nari, o gura, o alta extremitate a tubului digestiv.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Fetelor, nu va certati fetelor, in context de cele mai multe ori este si asa si asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Llaura

Fetelor, nu va certati fetelor, in context de cele mai multe ori este si asa si asa



Mey Laura, pentru inginerii de la bitzi sau e 0 sau e 1.
(fain site-ul, danke !)



Mik.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beren spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mik

Nu cred, are doua nari, o gura, o alta extremitate a tubului digestiv.


Pai gura si fundul le-am socotit; restul... depinde cum calculezi genul topologic. Sper ca nu prin poligonul lui Newton . Deci: cate gauri si cate "handles"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Citat:
citat din mesajul lui beren

Citat:
citat din mesajul lui Mik

Nu cred, are doua nari, o gura, o alta extremitate a tubului digestiv.


Pai gura si fundul le-am socotit; restul... depinde cum calculezi genul topologic. Sper ca nu prin polinomul lui Newton . Deci: cate gauri si cate "handles"?


Depinde si daca are sau nu belciug in nas.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beren spune:

Frumos; asadar, ajungem la formula propusa de Mik: genus (x) = 1+x, unde x = 1 daca belciug si 0 altfel. Bueno!

Da' unei vaci sferice i se aplica conjectura Poincare'?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Nu se aplica, normal, vaca e invelita in piele de vaca (cu ce-mi pierd eu vremea in loc sa-mi fac cv-ul)
Vaca sferica este cand zici o lingura = cam 8 grame.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

www.freakingnews.com/pictures/35500/Cow-Balloon-35814.jpg" target="_blank">Vaca sferica este umpulta cu heliu.
Vaca obisnuita este umpluta cu ... www.cowmethanegas.com/" target="_blank">metan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beren spune:

Laura, experimentele alea sunt din trecutul meu mitic n-am mai calcat intr-un laborator de ani de zile.

Imi pare rau sa aud despre stresul tau cu reducerile astea... daca vrei, iti sugerez niste idei trasnite de cursuri sau surse de informare. Sa speram ca va fi bine!

Mergi la inceput