Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (151)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Alina stai calma...nu te mai agita...odihneste-te! Pls!!!
Lasa sotul sa se ocupe mai mult de Vlady...

Laurita ma bucur ca ti-au placut...a facut 700..a fost greu sa stergem din ele



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

veste mare:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=150338&whichpage=5



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Salutare fetele!

In seara asta plecam la tara si ne intoarcem dupa Paste. Cum mai am o gramada de treaba de facut azi, si nu stiu daca mai apuc sa intru pe aici, voiam sa va urez de pe acum un Paste Fericit si imbelsugat, cu sanatate si liniste! si un Iepuras bogat la copilasi!

La multi ani celor cu nume de floare! si baiatului meu Florin

Sanatate multa piticilor bolnaviori, si bafta "gradinarilor"!

Alysh, stai potolita, sa nu faci vreun pocinog, Doamne Fereste!
Valabil si pentru Laura...poate vad ca ai nascut cand ma intorc...

Numai bine tuturor!

Lumi, mami de bombonica Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Gabitam, sar'mana, asa sper sa fie si la mine ca se maresc una, alta pe-acolo. As vrea totusi sa nu mai simt junghiuri sin intepaturi

Mihaser, daaaaaaaa, super veste!

Luminel, o sa-mi fie dor de tine! Sarbatori fericite si voua si asteptam sa reveniti sanatosi pe forum!

ALI, mami de Vlady si 28+ cu Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Luminel un Paste fericit si luminat si voua! La multi ani fratiorului mare!

Alysh stai linistita te rugaaam!!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008



Copilul nu datoreaza parintelui viata, ci cresterea (N.Iorga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Stefany merci pentru pont, am sa caut, e bun si cu maneca scurta ca acusi vine (sper!) vara.

Lorich eu mi-am dat seama ca de asta nu se mai fac, ca incepe antrenamentul la olita de pe la 2 ani, deci e mai usor si pentru ei si pentru noi. Insa lui Patrick nu-i place si pace tricou simplu sau bluzita simpla asa, cum isi simte spatele gol, cum se enerveaza si o trage.

Simonix la noi nu e C&A, imi pare rau ca mi-a placut tare magazinul - pentru copii ca pentru mine nu prea. La H&M n-am gasit. Noi n-avem haine de schimb pentru dus/adus de la gradi, eu zic merci ca pot sa-l imbrac dimineata din pijamale in haine de mers la gradi, in alea ramane o zi intreaga. Avem in continuare probleme mari cu imbracatul, numai dupa rugaminti peste rugaminti si dupa tzatza il pot indupleca. Sosetele sunt o adevarata provocare, nu trebuie sa fie prea groase, nu trebuie sa aiba dunga aia de la degete prea pronuntata si tot asa. Ne seaca de energie dimineata cand trebuie sa-l imbracam si seara la culcare. Pur si simplu avem impresia ca parca il atingem cu acid cand ii punem o haina pe el. Of, abia astept vara!

Micaela pupam Dariuta, sa se obisnuiasca repede cu gradi ! Si tie spor la magazinat pentru casa! Al meu pitic nu a avut nici o problema, e innebunit dupa gradi in continuare, desi dimineata cand il intrebi daca vrea la gradi zice nu, insa eu cred ca nu-i place imbracatul, ca dupa ce cu lupte reusim sa-l imbracam, apoi se duce de unul singur la usa si face bezele si zice bye-bye.

Alysh ai grija mare de burtica!!! Eu mereu am avut asa junghiuri, si doctorul meu imi zicea mereu ca sunt ligamente care se intind. Ca dupa aceea cand am mers la monitorizare pentru diabet de sarcina sa vad pe ecranul ala ca eu aveam contractii la greu. Care au culminat cum stii. Nu vreau sa te sperii, insa ai grija, menajeaza-te cat poti! Adevarul e ca la prima sarcina am fost tare speriata si panicata insa la a doua cred ca voi fi paranoia de-a dreptul, deci poti sa nu ma iei in seama ca eu acum vad contractii peste tot. Dar pot sa fie foarte bine ligamentele care se intind.


Mami de pitic Patrick (29.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Luminel Paste fericit!
vreau si eu la tzara. Eu cu al meu sot am inceput sa ne gandim sa lasam dreacului orasul si sa mergem undeva la tzara, sa luam o ferma si sa ne facem tzarani, sa cultivam una, alta, sa traim din asta. Ma gandesc numai la pitic care o sa zburde liber pe campii. Plus ca mie efectiv imi place munca fizica. Spuneti si voi daca nu ne-am tzacanit de tot!

Mami de pitic Patrick (29.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

ALYSH euam tot avut dureri diverse,dar suportabile,de obicei ma pun in pat sa imi treaca.nu erau ca cele de contractii,erau "locale" sa zic asa..Cateodata simteam ca apasa,ca iese.
Dar nu neaparat sunt la fel,te asezi frumusel si daca vezi ca nu trec,mergi la medic.

19+
Sofía (2ian2007) ,Andrés(22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Luminel: Sarbatori fericite! si tie si familiei tale ;Distractie placuta la tara!!!

Alysh:Dam nana daca nu te potolesti! Stai in patut, te uiti la un film, citesti; Sotul tau are grija de copil, pregateste masa,nu e super?

Mihaiser: Am cautat cele 700 poze si am dat peste un filmulet cu un copil care are grija sa nu piarda bebe mic suzi. Haaa...Nu mai pot de dragul bebeilor asa mici.

Lorich: Sanatate multa lui Robertel.

Doloress: asa si noi gandeam dar cred ca suntem cam tineri pentru asta; asa ca am luat casuta in oras. Dar sigur imi voi face o gradina in curtea din spate.









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Legat de copilasii mici zilele trecute vorbeam cu fiica-mea mare si-i spuneam ca anumite hainute nu-i mai vin si sa le lase pentru cea mica. Si atunci imi spune: Ce faci cu ele dupa ce le poarta Elena? Pai le dam altui copil. Si ea spune: Nu le da ca o sa am eu un copil!!!!
Ma duc sa am grija de nepotei.hahahah

Mergi la inceput