Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (151)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Lorich, cum mai e RObert. Imi pare rau ca nu ia medicamentele . CUm ii dai smecta?Eu ii dadeam lui Matei destul de concentrat, intr-o lingura, dar daca l-am diluat in 1/2 de canuta de ceai i-a placut si a inghitit seringa dupa seringa, ca pe o delicatesa. Bine ii spuneam si eu "mmmm, iti da mami ceva bun. David, tie nu-ti da mami, doar Matei papa bun"..si uite asa era grabit sa ia el tot

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Neata scumpele

Si eu am trebaluit nitel, acum o sa incerc sa ies cu puiul afara pe la 10 jumate
ii face f bine iesirea, mai ales ca inteleg ca in we iar se strica vremea.
Mihaser ti-am vazut pozele, mama, sunt de-a dreptul artistice...alea de pe tobogan, alea dintre baloane. Eli are o rochita . Sunt frumosi foc.

Ba duc sa bag o masina.

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 35+ Ilinca Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Fetelor de ieri de la pranz am niste junghiuri adanci mai ales in zona col/vagin asa le simt....ce Dumnezeu or fi?
Parca am avut ceva, ceva si la Vlad dar nu de intensitatea si nici de durata asta. Ieri am si alergat o gramada, apoi l-am scos pe flacau in parc si am alergat dupa el, m-am catarat peste tot cu burtoiul meu mare....Off, din pct asta de vedere tare greu e!
Daca ati trait experiente de-astea la sarcina/nile anterioare spuneti-mi si mie, va rog!



ALI, mami de Vlady si 28+ cu Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

Buna,
mai intru si eu sa va mai aduc aminte de noi sa nu ne uitati de tot

Inainte ma gandem ca dupa ce voi duce copilu la gradinita o sa am timp sa ma ocup si de mine (coafor, masaj, alea, alea), dar daca ma vedeti, ce unghii am, ce par... nu am timp de nimic, toata ziua alerg dupa gresie/faianta/parchet&co. si apoi vad ca s-a facut 4 si ma duc sa-mi recuperez copilu si apoi la casa sa 'controlam' mesterii sau in parc si uite asa plec dimineata si ajung seara in casa, de-ar fi ziua mai lunga...

Daria, in principiu e bine. De ce zic in principiu, dupa 3 zile de gradi a racit, apoi mai e vorba si de despartirea de ma-sa, care se pare ca e fooooooaaaaarte grea.De 2 zile incercam varianta sa o duca Stefan, acu nu mai plange la gradinita, plange acasa maaaa-maaaa. Sper sa se obisnuiasca ca mi se rupe inima cand o aud, faza e ca noi nici nu am stat despartite deloc (desparteala noastra a fost de cateva ore).

Lori, parca ziceai cum sa ii dai siropul? Eu il dau cu forta, la noi e o lupta corp la corp si nu iti zic ca uneori ma dovedeste

Andrada chiar can citisem chestia aia cu 'nentelegerea', parca te vedeam cum il pupi si cum il dragalesti tu. Sa stii ca toate ne iubim copii mai mult decat orice pe lumea asta, dar unele sunt mai 'mamoase' si unele mai 'cu gura mare' (gen eu, care o cert si uneori tip, faza e ca si ea tipa la mine si se cearta cu mine vai de noi mai traziu, dar na ce a vazut copilu, aia a invatat)

Ma pun sa lucrez ceva pentru serviciu, ca ii mai am si pe astia pe cap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Neata [iaurt]

Am fost aseara la dr., Robert are enterocolita acuta sau infectie intestinala, cam asa s-a putut dr. pronunta fara mai multe analize si fara un pampers caccit lavedere; dar a zis daca a fost mucus, sange un fel de infectie sigur a fost. Era multumita de evolutia buna, ne-a dat (avand in vedere refuzul lui de a lua orice) capsulede dizolvat in lingura cu cereale cu loperamid+ercefuril. Le-a luat..norocul leu mareeee e ca ercefuril nu schimba gustul apei, Doamne ajuta! Prost ca azi noapte s-a trezit plangand, frigeaaaa...m-a apucat panica, ce-i dau daca supo nu trebuie sa-i pun?? Ma rog i-am pus supo cu nurofen, s-a foit o orasi a adormit acum vad ca nu are febra, iar dimineata a facut un kk dar nu extraordinar de prost. Asta e, suntem pe baricade, vad ca a papat niste orez cu lapte+biscuiti si acum ii fac supa de vita si-i pun galuste ca-s preferatele lui.

Doloress eu nu intelegeam de ce nu prea se mai gasesc body-uri mari. Apoi am avut revelatia- desi sunt fff utile si cea mai tare inventie de la pampersi incoace...trebuie sa le zicem papa-tutu, pt ca in moemntul in care vor cere cac-pishu..sa fie usor de dezbracat, poate chiar si singuri (pt cei precoci).

Miha si eu tot asa ii dadeam dar ultiam data s-a inecat f rau, da rau ca deja simteam ca nu mai poate tusi si se inmuiase, e o experienta de groaza si n-o mai repet; un pic de "succesuri" am avut dandu-i in chiuveta in timp ce se balacea si eu il ruigam, ii bagam cu forta,dar fiind la verticala nu se ineca si fiind in apa-elementul lui..nu era foarte suparat. E foarte buna asta cu dusul de catre tati la gradi, tot asa vom face si noi la toamna. Pupic Dariuza!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008



Copilul nu datoreaza parintelui viata, ci cresterea (N.Iorga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Neatza fetele

Lori - sanatate multa Incet incet o sa isi revina uf ...

Micaela - succesuri cu gradi ! Ce sa-i faci, e tare greu cu acomodarea, gandindu-ma inapoi imi dau seama ca si la noi asta a fost cel mai greu si mai intens, nu as vrea sa mai trec prin clipele alea. Nici nu vreau sa ma gandesc cum face un copil de doi ani fatza de un bebe de 8 luni cat avea Robert ! Pe bebe2 il dau clar mai devreme la cresa, pe la 6 luni, pana sa apuce sa isi dea el bine seama ce si cum. Oricum, va fi altfel, sper, pentru ca eu il voi da tot la tanti a noastra, am incredere mare in ea si macar sunt linistita :)

Alysh - imi pare rau, nu am avut asa probleme, sa nu fii pre solicitata de toata alergatura cu Vlad si de jocuri ... Ai grija e tine, stiu ca e greu dar neaparat trebuie sa te mai odihnesti

Dolores - si Robert are inca body si eu as vrea sa il tin asa pana la 18 ani Glumesc, dar tare practice sunt. Eu tot din C&A ii iau,, H&M sau chiar din Cora si Carrefour. Ii iau de 24 de luni, cu maneca lunga deocamdata. La cresa eu il duc cu pantalonash, body si o bluzita subtire pe deasupra, pe care in functie de termometru tanti i-o da jos sau nu. In piciori, ciupici Nici eu nu ii pun haine grozave la cresa, din contra, sunt haine "de casa". Nu are rost, oricum il iau porkushor. Cand il iau de acolo insa evident il schimb, bagam blugii, bluza de smecher si ghetutzele si gata baiatu'

Voila, spor la trebi, fetele - la noi se proconizeaza niste shopping in weekdnul asta, ma pregatesc de excursia in tara de saptamana aviatoare. Sunt bucuroasa ca am planuit inca o saptamana in tara, la inceputul lui iunie Poate o sa o vad pe Ilinca de Lauritaaaa

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Ali scumpa mea si eu am avut la fel junghiuri f multe si f intense, poate tot de la efort nu stiu.
Si eu ma urc peste tot pe tobogane, ma bag pe la locurile de joaca printre plasele alea, toata lumea spune sa stau cuminte sa nu nasc...EI acum fata e deja mare anyway. saptamana viitoare intram in 37, adica 9 luni, nu-mi mai fac probleme.
Dar stai linistita ca am avut si eu asa junghiuri. mai am si acum, dar parca mai putin.
Lorich, Micaela sanatate!
Simonix abia astept sa ne vedem!!!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 35+ Ilinca Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Citat:
citat din mesajul lui Simonix

Neatza fetele

Sunt bucuroasa ca am planuit inca o saptamana in tara, la inceputul lui iunie Poate o sa o vad pe Ilinca de Lauritaaaa

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe


Pai daca vii la inceputul lui iunie, poate il vezi si pe Luca de Alysh, desi va fi micutz, micutz ca atunci ar tb sa se nasca

ALI, mami de Vlady si 28+ cu Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Laurita, saru'mana, Ce bine ca mi-ai scris, m-am mai linistit, intrasem in panica asa tare. Azi l-am dus pe Vlad si aveam un program super incarcat. Si un MAll si calcat si spalat frigiderul, dar Stef a facut urat de tot, mi-a zis sa stau linistita sa nu ma apuce acum vreo nascare ca e cum e mai rau la varsta asta a sarcinii...si are dreptate, dar ma mananca talpile, mainile, n-am stare deloc. Cum e aia sa stai???????? Nu mai stiu termenul asta!! Cred ca sunt defecta


ALI, mami de Vlady si 28+ cu Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Alyshcutza mami, eu am avut niste junghiuri din acelea cum zici tu la sarcina cu Andrei, nu-mi amintesc si de la Raducu. Explicatia atunci a fost cu bazinul care se largeste/pregateste.

Lori, sanatate multa la puiul mic Robert!


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput