Hai Michelle!Bv Nemary,Bobita,Lili!Iepu 2010 (123)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bumbitza spune:

Fetelor ma mananca-n fundul curtii ca sa zic asa... am programare la 3jumate la coafor (merge si mama cu mine). Poate ma apuca pe acolo... Sa ma duc sa nu ma duc...

38+ cu micutza Ilinca
Mami si tati te iubesc mult!
http://picasaweb.google.com/madalina.neamtu/IlincaInBurtica#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristinicuta
a venit bebe sanatos, frumusel foc, grasun....
a avut la nastere 3550gr, 53 de cm...
vreun sfat de la fetele experimentate? pana acuma m-am tot chinui si la pompa sa desfund canalele sa stimulez ceva, dar si asa doare.....
vedem cum facem....


Bun venit pe lume, Alex Cristian! O viata plina de sanatate si voiosie!
Felicitari, cristinicuta! Refacere rapida si lapte-n tzitzi!


Pentru sfaturile de care ai nevoie, citeste capitolul anterior ...sau o fi deja cel dianintea lui? Aceleasi informatii le derea oarca Oanka...le gasesti acolo.

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bumbitza

Fetelor ma mananca-n fundul curtii ca sa zic asa... am programare la 3jumate la coafor (merge si mama cu mine). Poate ma apuca pe acolo... Sa ma duc sa nu ma duc...


Du-te! Si zi-i coafezei sa nu se grabeasca...inchide ochii si imagineaza-ti ca esti pe o insula tropicala, la caldura si cineva te coafeaza! Profita acum si rasfata-te!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Am scris un km de mesaj si l-am pierdut...

Reluam....

Buna dimineata burtici si mamici!
Acum ca am dormit si eu mai bine ( de la 00.30 pana la 10 cu doar 2-3 pauze de o ora...) pot sa scot niste motzate mai energice ptr fericitele noastre colege care azi isi vor tine pruncii in brate:

HAI MICHELLE HAI NEMARY
NASTERE USOARA SI IEPURASI SANATOSI SI MANCACIOSI


CRISTINICUTA - bine ai revenit printre noi si felicitari ptr un bebe asa de bun! Sper sa se rezolve repede rana de la sani. Citind cate noi mamici se confrunta cu probleme la sani deja nu-mi mai e teama de nastere cate imi e de alaptatul de dupa!

FREEDELIA - insanatosire grabnica! da-i in cap parlitei de raceli! ce-i dupa ea?!! ceai , lamaie, miere, frectii...si ce mai stii tu ca ar functiona! La mine vad ca a inceput sa mai cedeze dupa o saptamana de lupte libere!

CAMILECU - bafta la eco! sa vii cu vesti bune si cu moralul remontat! sigur dupa ce-ti vei vedea iepuricul pe ecran te vei inveseli si uita de norii ce-ti umbresc dimineata!

BUMBITZA - dute si te rasfata , nu mai ezita! ca nu se stie cand mai reusesti dupa...N-o sa nasti tu cu bigudiurile in par! desi ar fi o noutate ptr odiseea noastra!

Eu ma simt bine...nimic suspect deocamdata. Sper doar sa nu fie linistea de dinaintea furtunii! Oricum pana la 19.00 cand ajunge sotul acasa voi rezista eu...

REBIANA - succes in lupta cu mucisorii! Cu perseverenta si rabdare o scoti tu la liman!

Gata..iau o pauza de la scris ca deja vad crucis...Pe mai tarziu!
Pupicei tuturor!

37+ Riccardo

http://s809.photobucket.com/albums/zz14/nafi_photos/project_bebe/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annya9 spune:

Bumbitza, du-te linistita la coafor. Cine stie cand mai ai ocazia. Si rasfata-te si cu un masaj la cap, te relaxeaza super!!! Mi-ai dat o idee si cred ca si eu o sa ma duc zilele astea!

34+ Radu Alexandru
poze noi, 33 saptamani

www.contractionmaster.com/" target="_blank">calculator contractii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bumbitza spune:

Multumesc mult fetelor
Nafi, ar fi culmea sa ma prinda cu bigudiurile in cap (vorba vine, nu ca mi-as face cine stie ce coafura pompoasa)

Am mai pus niste poze prin album cu diverse cumparate pt fetita mica si cu camera, cand aveti timp/dispozitie.

38+ cu micutza Ilinca
Mami si tati te iubesc mult!
http://picasaweb.google.com/madalina.neamtu/IlincaInBurtica#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

NASTERI USOARE, fetelor:

HAI LILIANA!
HAI MICHELLE!
HAI NERMARY!


fetelor, cand vad cum nasteti asa pe capete ma apuca emotiaaaaaa!!!

nasteri usoare si bebelusi sanatosi!!!!!!!


castelana fericita 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

bumbita tare frumoase lucrusoarele! si a doua pereche de cercelusi delfini mi.a placut mult! sa le stapaniti sanatosi si sa se bucure fetita de ele :)

roxana 38+ silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Ina, ce ma bucur ca esti bine si poti sa te incarci energetic doar privintul pe Robin.
Nu fac marturiile acum cu cruciulita, vom face altele la botez cand venim acasa, si asta gaseam eu ca e semn de increstinare cu cruciulitele, in plus aici e tara multietnica( musulmani majoritari, hindu si budisti) asta era asa ca servesc cu ceva daca vine cineva sa ne vada.
Azi m-a dus sotul dupa ce a venit de la birou si mi-am luat burtiera pentru dupa nastere, am mai luat ciocolatele mici pentru ca mi se pareau marturiile goale, si 2 sutiene de alaptat, cred ca nu mai am nimicuta de cumparat. Parca ma duc in vf muntelui pe o insula pustie, asa ma pregatesc.
te pupu si sa fiti sanatosi!!!!

freedelia sanatate multa! imi pare rau ca stai asa... ai grija de tine!!!!

cami bafta la eco! e normal asta cu plansul, dar incearca sa vorbesti cu sotul, asa poate te mai descarci!

miria sanatate multa tie si damianei!

cristinicuta felicitari pentru bebe , sa va acomodati repede si sa fiti sanatosi!!

carmencita Kossir, am vazut mami fericita de fetita frumu!!!!!

bumbitzo, asa sa te faci frumu!!!!!!!!!! bine ca o iei si pe mami!ai sa fii o mami rapitoare! eu am fost vinerea trecuta, se purtau cu mine ca si cu un ou, le era asa de frica!

nafi, asa sa rezisti pana vine sotul! STAI LINISTITA!!!!
stiu zona unde stai Laggo di Garda e superb, ca toata Italia!



castelana fericita 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CoriMami spune:

Hai Michelle, Liliana si Nemary

Bebe a mea doarme si eu ma tot fatai prin casa in loc sa profit...

Ma gandesc ca de saptamana viitoare raman doar eu cu copilul, mama nu sta in Bucuresti si oricum saraca a venit sa ne ajute si a prins-o o raceala, de mai mult zace in pat

Mai stiti cazuri care s-au descurcat singure cu un copil de 3 saptamani si un sot care munceste 11 ore pe zi, vine seara tarziu obosit, ii trebuie mancare si etc? Dati-mi o speranta.
Singurul ajutor, imi voi lua o menajera o zi pe sapt...desi stiu ca nu e suficient, totusi mai bine decat deloc.

Mamica de 8 martie - dulcea fetita Eliza Valentina
http://family.webshots.com/album/576994005BFuzVa?vhost=family

Mergi la inceput