Hai Michelle!Bv Nemary,Bobita,Lili!Iepu 2010 (123)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camilecu spune:


Fetelor am o stare depresiva imi vine sa plang din orice , nu stiu ce este cu mine , aseara am tras o portie buna de plans , dar nu stiu motivul , nu ma mai puteam opri , vad ca azi iar incep cu starea asta .

Jasmine , piticlick ste o revista de fapt un cd , pentru copiii de gradinita cu varste intre 3-7 ani, cu diverse jocuri pentru nivelul lor . Este foarte fain, dar fiicamea ma dispera , spune :"acum ce mai fac " , tre sa tau numai langa ea , si eu nu pot sa stau pe scaun ca ma dor toate cele.

Azi la 13 mergem la eco , abia astept.
Cand vad ca toate nasteti , si afara este asa cald si frumos ...ma apuca depresia , defapt cred ca sunt depresiva rau.




35+ mami de Vlad, si mami de Larissa (02.08.2005)
http://picasaweb.google.ro/camelia200977/UntitledAlbum#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

cami - pt consolare aici nu e cald si frumos. E destul de frig si ploua.
Si uite ca nici nu nastem.
Eu nu nasc pana nu vin aia cu usile.

Denisa, 38 + cu bebe roz Maya Rebecca
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

'Neata, fetele!

Hai Michelle!
Hai,Nemary!
Hai, Liliana!

Ne-am sculat si noi si primul lucru pe care l-am facut a fost sa deschid net-ul sa vad cine a mai nascut.

Eu sunt nitel mai bine cu raceala, desi tusesc inca, dar Dami, saraca, e raut. Nici nu mai stiu ce sa bag in ea.

Am visat caraghioslacuri aseara, cica eram sexy si de groaza cu burta si pantofi cu toc.

Merg sa fac ceva prin casa pana nu ma doboara oboseala.

Cristina +34 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
"Uita raul, iarta mult si rabda mult." Arhm. Mina Dobzeu

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Aa, fetele, am uitat!

Cine a vrut sa-mi trimita ID-ul pentru mess (daca a fost careva) si s-a trezit ca n-a primit acceptul, va rog sa primiti scuzele mele si sa incercati din nou.

Am descoperit aseara ca fii-mea stie sa umble la mess si sa respinga noii veniti.



Cristina +34 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
"Uita raul, iarta mult si rabda mult." Arhm. Mina Dobzeu

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinicuta spune:

Neata tuturor,

In primul rand felicitari tutror noilor mamici, nu am apucat sa citesc din urma dar am vazut ca sunt multe se vede ca e perioada noastre...sa aveti bebei sanatosi si papaciosi si voua recuperare extrem de rapida...

Revenim si noi dupa o absenta de o saptamana plina de evenimente frumoase....a venit bebe sanatos, frumusel foc, grasun....
a avut la nastere 3550gr, 53 de cm...va povestesc pe scurt, o sa scriu mai multe dupa-amiaza dupa ce papa el...ce sa va zic, este minunat totul, in primul rand operatia a fost extrem de usaora, din a doua zi deja eram pe picioarele mele bantuiam pe acolo, si se mirau asistentele ca nu mai vroiam calmant pentru durere.....nu ma asteptam sa fie asa usor, sincer...se vede mana doctorului bun si nu regret nici o sencunda alegerea facuta...
bebe e un frumusel, este tati intreg, manaca f bine, in jur de 90 la o masa....si doarme cate 3-4 ore fara oprire...asa ca in acest moment sunt o fericita...aseara am dormit si noi 8 ore in 2 reprize cat doarme el, dormim si noi...
incerc sa ii dau san, dar nu prea am vut laptic deloc pana acuma, si mi-a dat dna doctor sa iau galactogil si ceai de lactatie si se pare ca incepe sa vina ca ma cam dor sanii si sunt cam umflati asa....problema este ca el tragnd atat in gol mi- facut rani si ieri cand a prins m-a durut asa de tare ca m-am trs imediat si era sfarcul plin de sange....asa ca mi-e cam frica sa ii dau tot de acolo...dar tre sa vad cum fac ca trebuie golit...vreun sfat de la fetele experimentate? pana acuma m-am tot chinui si la pompa sa desfund canalele sa stimulez ceva, dar si asa doare.....
vedem cum facem....

Va pup pe toate, felicitari inca o data proaspetelor mamici si mult succes viitoarelor, va doresc sa va fie cel putin la fel de bine ca mie in momentul de fata (sper sa nu cobesc)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Cristinicutza fericitari si acomodare usoara

Denisa, 38 + cu bebe roz Maya Rebecca
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina_3040 spune:

Asa sa vin si eu cu motatele:

HAI LILIANA, NEMARY si MICHELLE!!!

noi suntem bine, inca o noapte trecuta fara prea mult plans , doar papa la fiecare 2 ore.

Greenfrog multumesc de intrebare, parca mai bine cu colicii azi, sa vedem cum evoluam. voi cum sunteti?
singurul lucru ca care ne mai luptam e scoaterea gazelor, copilul nu vrea deloc sa ragaie dupa ce a mancat desi il tin in tot felul de pozitii si apoi cand il pun culcat ii vine inapoi...

Castelana merci pt aprecieri, astept sa vad poze si cu grasunicul vostru . profita acuma si odihneste-te dar fa si ce ti-ai propus, iti zic din experienta ca aveam senzatia ca mai am ceva timp si am nascut la 38+4, nocorc ca le cam terminasem. la fel si cu bagajul, a trebuit sa il finalizez in dimineata aia cu sacul amniotic rupt si a fost un pic stersant. la fel le sfatuiesc si pe celelalte fete (vorbeste vocea experientei ). pana la urma faci marturiile cu cruciulite? abia astept sa le vad.

in rest toate super, ma umple de energie copilul si as sta non stop sa ma uit la el. ca sa nu zic ca atunci cand doarme il verific la 5 min daca mai respira, paranoia e in floare.

va zic tuturor multa sanatate si o nastere usoara (cel putin ca a mea daca exclud complicatia din final care la voi nu o sa apara).


Ina mamica fericita de printisor Robin Sebastian http://picasaweb.google.com/ina3040/RobinSebastian#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

nemary
michelle
sa aveti nasteri usoare!

freedelia sanatate multa!

cami bafta la eco! e normal asta cu plansul, mie de cate ori imi vine sa plang ma bucur, ma gandesc ca e semn de nastere :)))

miria sanatate multa lui dami

cristinicuta felicitari bebe mancacios, sa va acomodati repede!

ina , asa faceam si eu mereu ma uitam la el, daca e bine daca respira :) mi.era mai usor cu mine in pat

rebiana, mara e mai bine cu mucisorii? eu tot ma gandesc la umiditate




roxana 38+ silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

N-am reusit sa transmit mesajul de la Michelle in timp util (ma bucur ca a reusit ea!) pentru ca Mara mi-a vomat in jet.. am aspirat la muci de nu mai pot.. simt ca nu mai am puterea sa-i mai vad trecand!
I-am trimis un mesaj! Sper sa fie aproape nasterea si sa simta fericirea de a-si tine puiul in brate!
La un moment dat, in mesaj, a scris "Bumbitza, asta a fost urmatorul semn ~ ruperea apei"

HAI MICHELLE!!!
HAI MARI!!!

Mami de doua minuni: Luca si Mara

Pulbere de stele a scurs clepsidra timpului, dand fericirii mele aripi de visare...



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brumari spune:

Zic si eu buna dimineata

NAstere usoara Michelle

Nastere usoara Nemary

Nastere usoara Lilana

Mergi la inceput