Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (54)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

buna dimi

ck , multumesc pt rasp nu este platit 100% ca nu este interventie chirurgicala, asta inseamna k nu mai pot opta pt cei 85%?

asa creste bebicu
ale cu printesa Karina Florentina in 28 sapt
maTie Doamne sa am un copilas sanatos si cuminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Neata fetelor!
Iar ati schimbat capitolul, trebuie sa recuperez!
M-am intors de la Fundeni, doctorita e multumita de rezultate, raman in continuare pe Clexane de 0,4, rezistenta pe artere e minunata si pt ca am fost "cuminte" mi-a dat 2 cutii de lapte praf Similac pt bebel. Mi-a spus sa ma duc cu el in spital, ca atunci cand bb va fi hranit cu lapte praf sa fie Similac, ca ar fi cel mai cel.

M-a lasat paf, pt un doctor la un spital de stat caruia nu i-am dat nici o atentie! Deci se poate si-n atitudine si-n fapte!

Ale- poti alege in continuare 85% daca te avantajeaza


25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

Nico, pai daca nu imi sunt afectati de concediul medical pe care l am avut din luna dec, optez pt cei 85%
felicitari pt rezultate

asa creste bebicu
ale cu printesa Karina Florentina in 28 sapt
maTie Doamne sa am un copilas sanatos si cuminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns discordia spune:

Citat:
citat din mesajul lui aleesicoo

Nico, pai daca nu imi sunt afectati de concediul medical pe care l am avut din luna dec, optez pt cei 85%
felicitari pt rezultate

asa creste bebicu
ale cu printesa Karina Florentina in 28 sapt
maTie Doamne sa am un copilas sanatos si cuminte

Ale, depinde de procentul cu care esti platita acum in CM. De ex daca esti platita cu cei 75%, vei primi ca si indemnizatie 85% din cei 75%. Sau sa iti faci tu asa niste calcule 85% din media veniturilor nete din ultimele 12 luni.

mamica de fetita si 31s+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remy_mv spune:

'Neata, fetele! Haideti la o cafeluta cu mult laptic...

Ale cele 126 de zile de pre si postnatal se calculeaza cu 85% din veniturile brute pe ultimele 6 luni,iar indeminzatia de crestere a copilului se calculeaza cu 85% din veniturile nete pe ultimele 12 luni. Daca ai stat in medical in ultimele luni, veniturile tale au fost ceva mai mici, nu, avand in vedere ca ai fost platita cu 75%? Si aceste venituri vor constitui baza de calcul pentru ce vei lua de acum incolo. De optat poti opta pentru ce vrei tu...600 ron sau 85% din salariu. Fa-ti insa un calcul sa nu cumva sa iesi cu mai putin de 600 ron daca optezi pentru 85%.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Linkul la capitolul 53 este eronat!

25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Neata!!

Am reusit sa vad si eu ieri poze cu gravidute tare frumoase...eu inca nu am apucat sa pun, sper sa reusesc...

Ale, in pre si postnatal eu am primit mai multi bani ...Mai intereseaza-te, ca nu stiu exact cum e cu sporurile si deducerile la "Sf Ioan"..

Cristina,mami de Mihaita (30 iulie 2008) si 31+ cu Matei Stefan

BAZAR DC


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinutzza_87 spune:

hello
Pentru toate mamicile, nu stiu cum va simtiti voi dar eu una numai pot de dureri de spate, greata si amar pe gat a si sa numai vorbim de starea de somnolenta care nu-mi da pace toata ziua.
Referitor la locul nasterii eu cred k am sa nasc la spitalul Polizu pentru k acolo am fost internata de ficare data cand am avut probleme inainte si dupa sarcina si in comparatie cu alte spitale asistentele chiar mi s-au parut dragute.
VOI CE PARERE AVETI DESPRE SPITALUL POLIZU SI PERSONALUL DE ACOLO? ma intereseaza foaste mult si parerea altor mamici
pupici pentru toate si bebei cumintei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

'Neatzaaaaaaaa!

Tocmai mi-am terminat micul dejun, constand in cerealele promotionale Nestle din pachetul de la Cora... Aveau termen mic de valabilitate si oricum nu mai erau bune pana sa ajunga mazarichile sa le manance... asa ca am profitat si am mancat o papica de bebe! Care, ca orice mancare sanatoasa, a fost complet lipsita de gust!

Astazi va salut pe fuga, am de circulat in oras in mai multe locuri, important fiind ca azi avem programare la eco!!! N-am mai facut masuratori de 3 saptamani si n-am fost niciodata in sarcina atat de curioasa si nerabdatoare sa vad cat au crescut fetele... La cat le simt eu de mari si inghesuite, am senzatia in fiecare zi ca gata, pana aici le-am putut duce. Tot azi ar trebui sa stabilim exact si detaliile cezarienei, data, maruntisurile... asa ca sper sa ma intorc dupamiaza cu o multime de vesti bune!

Va urez o zi minunata tuturor!



Carla, 32+
in asteptarea Sofiei Maria si a Nataliei Emilia. Inca putin... !

Blogul mazarichilor

www.jocurban.ro" target="_blank">Blog de mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns discordia spune:

Citat:
citat din mesajul lui adinutzza_87

hello
Pentru toate mamicile, nu stiu cum va simtiti voi dar eu una numai pot de dureri de spate, greata si amar pe gat a si sa numai vorbim de starea de somnolenta care nu-mi da pace toata ziua.
Referitor la locul nasterii eu cred k am sa nasc la spitalul Polizu pentru k acolo am fost internata de ficare data cand am avut probleme inainte si dupa sarcina si in comparatie cu alte spitale asistentele chiar mi s-au parut dragute.
VOI CE PARERE AVETI DESPRE SPITALUL POLIZU SI PERSONALUL DE ACOLO? ma intereseaza foaste mult si parerea altor mamici
pupici pentru toate si bebei cumintei

ATAT MAI AVEM DE ASTEPTAT http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=adina&year=2010&month=6&day=18&babycount=1"

Eu voi naste la Polizu, cu dr. Tataru. Fetita am nascut-o tot acolo si este ok din punctul meu de vedere. Tu cu ce medic vei naste?

mamica de fetita si 31s+ cu

Mergi la inceput