Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (54)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ck_29 spune:

aleesicoo sper ca te-ai lamurit; remy a explicat foarte bine....bafta sa faci alegerea cea mai buna


va povesteam mai demult de colega mea care a avut bebe fetita pana in luna 8...si apoi are bebe baietel....eee...tot baietel a ramas!

altceva voiam sa va zic....apropo de sporuri/bonusuri

ne-am documentat pe site-ul acela cu drepturile gravidelor....a facut fata cererea de deducere a 15% din brut pt minim 6 sapt...i s-a dus la HR cu ea

reactia a fost pe masura....la noi nu s-a dat asa ceva....pt ca nimeni nu a mai cerut asa ceva...au rumegat cateva zile la problema si concluzia este ca baza legala este corecta....vom primi acea deducere...inclusiv un salariu mediu pe unitate la nastere


asa ca fetelor mergeti si cereti-va drepturile...ca si la noi ... este posibil sa nu ti le ofere jobul...trebuie sa le soliciti tu

o zi buna va doresc

27 fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosanne spune:

buna dimineata

Gata, am rezolvat cu link-ul de la capitolul 53. Si am rearanjat mesajul de pe prima pagina.

Eu o sa merg sa fac cerere de recalculare a salariului pe februarie....si sa ma cert cu alea de la RUNOS.

Roxy 33+ cu Diana AMR 6+ sapt


www.r.studio-x.ro/" target="_blank">Site-ul meu

www.studio-x.ro/" target="_blank"> Site-ul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinutzza_87 spune:

discordia sarcina mi-a urmarit-o doamna doctor Maior adevarul este ca are probleme la comunicare cu pacientii dar ca medic este cu adevarat foarte bine pregatita si isi da cu adevarat interesul ca totul sa decurga bine, sincer am preferat un doctor bine pregatit decat cineva care sa-mi spuna multe si sa faca putine.
Discordia u ai auzit ceva de doamna Maior? si sincera sa fiu nu cunoasc prea bine doctorii dupa nume dar ii stiu cum arata k na am tot fost internata acolo in spital, doctora ta este doamna mai in varsta tunsa scurt? fasneata foc?
Chiar mai facut curioasa k nu imi pot da seama cine este medicul tau, astept mai multe detalii poop


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taty_ana spune:

hello burtici

noi astazi schimbam prefixul yupiiiii...sunt fff fericita, doctorul mi-a spus c-am intrecut toate asteptarile, sper inca 6 sapt sa fie la fel de bune fara incidente

30fix cu


AMR 6 SAPTAMANI !!!!!(la mine nu se pune problema sa nasc la termen)
sa stea bebe in burtica cat mai mult




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Neata cu mult soare, dragelor!

Ieri nu am reusit decat sa va citesc, intru azi un pic sa mai raspund, ca parca si azi am de alergat si nu e timp.

Sabina, mersi de pontul cu apivitas , chiar azi merg sa-l cumpar, sunt dispusa sa incerc orice numai sa scap de pb. Ieri n-am mai respectat programul alimentar si bineinteles ca azi iar cred ca o sa am de furca
Cat despre nastere, bebelinele tale vor mai sta acolo, macar pana dupa Paste, am eu un feeling, iar despre dop n-am nici cea mai vaga idee cum e, eu avand travaliu indus nu am avut ocazia sa-l vad.
Am vazut si eu burtici frumoase si micute, Rocsy, Vero, Cusa, Vivela cred ca ar trebui sa mai pun si eu niste poze, ma inscriu la concurs pt cea mai mare burtica si cel mai mare bebeloi Si la Nati vad ca a explodat burtica, dar tot nu ma intrece
Ah, mai am o saptamana de asteptat si-l vad si eu pe bebe, dupa mai bine de o luna juma de pauza, abia astept sa vad cat a mai crescut, daca s-a intors cum trebuie, etc
Bun venit fetelor care ati venit alaturi de noi, o sarcina si o nastere cat mai usoara!
Felicitari Nico pt vestile bune de la dr!
Bafta multa la eco, Carla, sa vii cu cele mai bune vesti!
...Si cam atat mi-am amitit acum...

Noi suntem bine, Matei nu a perseverat cu olita, din pacate, a fost un eveniment izolat, dar nu am de gand sa-l stresez cu asta, am mai spus.
Ma bucur ca e ok la gradi, l-am luat marti la 11 in loc de 12.30 si voia sa mai ramana, ma gandesc de saptamana viitoare sau cel tarziu dupa Pasti sa-l las sa si manance de pranz acolo, as scapa de grija cu mancarea pt el.
Asa el nu prea povesteste ce face acolo, dar ieri dimineata mi-a zis ca este si o fetita frumoasa, draguta, iubita (asa imi zice el mie: "mama, frumoasa, draguta, iubita" si vad ca aplica si la fetita)si se joaca cu ea. Cred ca e singura care mai sta cu el, restul sunt mai marisori (3 ani) si nu cred ca-l baga prea mult in seama, fetita insa are 1 an si 10 luni, deci e tocmai bun pt ea
Acuma fug sa mai fac niste cumparaturi, ca la 12.30 tre sa-l iau.
Revin un pic mai tarziu, cand el o sa-si faca somnul de frumusete.
O zi insorita
Si sa nu uit, de ieri am intrat in saptamana 34




Sorana, mami de Matei (21.02.2008) si 33+ Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Neata fetelor,
Ce ati mai scris ieri!!!! Inca nu am reusit sa citesc din urma.
nana, mai ai o colega de suferinta. Am avut niste accese de stomac, de groaza, tot am alergat noaptea la baie! Abia spre dimineata am adormit!

Am reusit sa citesc ca inafara de mine mai sunt burtici care vor sa stie ce port in burtic. Merci fetelor! Si eu abia astept, programarea e la 6.30 seara. Ar fi culmea sa nu-mi spuna nici de data asta!
Eu vreau sa ma apuc de curatenie acum, sper sa am ceva timp sa recuperez cu cititul.
O zi frumoasa la toate, si bafta si la celelalte fete care merg la eco, Rocsy, parca si tu mergi azi, nu?

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Buna burtici dragute
Eu apar rar, dar de urmarit va urmaresc in permanenta. Acum iar am o intrebare: ati cumparat sterilizator? Merita? Dar protectii pentru mamelon in timpul alaptarii?
As vrea sa cumpar...dar sa nu dau banii aiurea.
Mercic frumos
Catalina 34+

Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela10 spune:


Buna dimineata,

Va rog sa-mi trimiteti si mie un PM cu datele pentru contul comun. Am mai cerut si ieri dar pana sa-mi fie moderat mesajul, voi ati si scris 5 pagini

Taty_ana, felicitari pentru cele 30 de saptamani. Sa stea bebelina la caldurica cat mai mult.



Gabi +27 Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns discordia spune:

Citat:
citat din mesajul lui adinutzza_87

discordia sarcina mi-a urmarit-o doamna doctor Maior adevarul este ca are probleme la comunicare cu pacientii dar ca medic este cu adevarat foarte bine pregatita si isi da cu adevarat interesul ca totul sa decurga bine, sincer am preferat un doctor bine pregatit decat cineva care sa-mi spuna multe si sa faca putine.
Discordia u ai auzit ceva de doamna Maior? si sincera sa fiu nu cunoasc prea bine doctorii dupa nume dar ii stiu cum arata k na am tot fost internata acolo in spital, doctora ta este doamna mai in varsta tunsa scurt? fasneata foc?
Chiar mai facut curioasa k nu imi pot da seama cine este medicul tau, astept mai multe detalii poop


ATAT MAI AVEM DE ASTEPTAT http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=adina&year=2010&month=6&day=18&babycount=1"

Doctorita mea este intradevar tunsa scurt, are cam 1,60 inaltime si mai grasuta, este sefa biroului internari de la parter. Are in jur de 40 si ceva de ani, cam asa. Eu ma inteleg super bine cu ea. Referitor la dr ta, am auzit de ea, dar nu o stiu, poate doar din vedere. Nu cunosc mai multe detalii despre ea, dar daca tie iti e bine si te simti confortabil cu ea, ai incredere in ea este foarte bine. Apropo tu cand trebuie sa nasti?

mamica de fetita si 31s+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

Buna dimineata, dragi burticute si bun-gasit intr-un nou capitol care sa fie plin numai de vesti bune!

Taty_ana, tu esti eroina acestei odisei dupa parerea mea, felicitari pt ceea ce ai reusit pana acum, sa dea DD ca bebelina sa stea cat mai mult in burtica, ai reusit pana acum, vei reusi si de acum incolo, sunt sigura. Tu si bebelina sunteti 2 invingatoare!


Theodora 25+ Stelios

Mergi la inceput